Hirdetés

XPPen Magic Note Pad - digitális jegyzettömb Androiddal

Dedikáltan jegyzetelésre szánt táblagépet próbáltunk ki, mely könyvolvasóként is megállhatja helyét.

Teljesítmény, szoftver, multimédia

Régi ismerősként köszön vissza a MediaTek Helio G99 ebből az eszközből is. Az alapvető feladatokra bőven elegendő teljesítményt nyújtó, bár már elég koros SoC-t 6 GB LPDDR4x memória egészíti ki, illetve van 128 GB beépített tárhely is. Az operatív memóriát és a rendszerchipet illetően nincs panaszunk, a tárhely viszont eMMC típusú, ami miatt már inkább okolhatjuk a lassúcska alkalmazásindításokat, fájlkezelést. Fájó pont az is, hogy a tárhely nem bővíthető microSD-vel, szóval ha egy rakás jegyzetet, egyetemi tananyagot, munkahelyi dokumentációt tárolnánk és kezelnénk a Magic Note Padon, akkor felhő felé tudunk bővíteni, a lokális fájlkezeléshez pedig türelmesen kell álljunk.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark XPPen Magic Note Pad TCL Nxtpaper 14 Samsung G. Tab S9 FE+ Xiaomi Pad 6 Apple iPad 10. gen
Rendszerchip MediaTek Helio G99 MediaTek Helio G99 Exynos 1380 Snapdragon 870 Apple A14 Bionic
AnTuTu 10.x 356 291 pont 375 763 pont 584 243 pont 808 446 pont n/a
Geekbench 5 (single/multi) 593 / 1659 pont 550 / 1696 pont 783 / 2816 pont 1002 / 3223 pont 1590 / 4045 pont
Geekbench 6 (single/multi) 714 / 1910 pont 731 / 1997 pont 1013 / 2946 pont 1308 / 3323 pont n/a
GFXBench Car Chase onscreen 1080p 14 fps 8,6 fps 17 fps 24 fps 45 fps
GFXBench Car Chase offscreen 15 fps 15 fps 31 fps 58 fps 71 fps
GFXBench Manhattan onscreen 37 fps 25 fps 50 fps 67 fps 60 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 39 fps 40 fps 79 fps 137 fps 174 fps

Sajnos az eMMC tárhely lassúSajnos az eMMC tárhely lassúSajnos az eMMC tárhely lassú Sajnos az eMMC tárhely lassú (forrás: Mobilaréna) [+]

A szoftver Android 14 alapokon dolgozik, a teszt során a 2025. január 5-i biztonsági csomag volt az elérhető legfrissebb. Az XPPennél a kérdésemre azt válaszolták, hogy lesznek szoftverfrissítések a táblagépre, de ennél konkrétabban nem tudták megmondani. Valószínűleg biztonsági patchek érkeznek még, illetve az előre telepített JNotes alapokon dolgozó XPPen Notes alkalmazást fogják frissítgetni.

Hirdetés

(forrás: Mobilaréna) [+]

A szoftverben a Google-csomag mellett a már említett jegyzetelő alkalmazás, a WPS Office és a MobiOffice volt előre telepítve, valamint elérhető a TCL NXTVision képjavító szoftvere. Van tabletkezelő, Chrome böngésző, adatmásoló, számológép, naptár, javarészt mind valamelyik Google alkalmazás képében. Zenelejátszót vagy videós lejátszót nekünk kell majd telepítenünk. Az alkalmazásokat meg lehet nyitni osztott képernyős vagy lebegő ablakos nézetben, a rendszer beállításai között pedig találunk olyan opciót is, hogy csak a mellékelt tollal lehessen kezelni a Magic Note Padet, a kézzel történő érintést ne vegye fel.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az előre telepített XPPen Notes alkalmazás teljes funkcionalitása állítólag csak regisztrációval és a 3490 forintos teljes alkalmazás megvásárlásával érhető el. Itt mondjuk megjegyezném, hogy a tableten keresztül regisztrált fiókra az említett összeg kifizetése nélkül is aktiválta az összes funkciót a rendszer, de ez sehol nincs egyértelműen jelezve, hogy a Magic Note Pad mellé jár prémium fiók. A teljes verzió több eszközt biztosít az íráshoz, és a jegyzetek rendszerezéséhez, importálhatók bele és jegyzetelhetők PDF-ek, illetve vannak AI funkciók, melyek például segítenek rendszerezni a szövegeket. A kézíráshoz választhatunk többfajta hátteret (például vonalas, kockás papír, kottázáshoz vonalazott), de gépelve is vihetünk fel szöveget például csatlakoztatott Bluetooth billentyűzettel. Sajnos számítógépes kliens nincs a programhoz, viszont bármit lehet PNG-ként vagy PDF-ként exportálni belőle. Ha valaki szeret kézzel jegyzetelni, annak a táblagép és az alkalmazás felturbózott füzetként szolgálhat, viszont azt azért tegyük mellé, hogy a program nem exkluzív, a Play Áruházból bármilyen más készülékre is le lehet tölteni. A magyar nyelv felismerése jól működött, a macskakaparásomból való gépelt szövegátírás már kevésbé, és tapasztalatom szerint hiába érzékeli, hogy magyar nyelvű írott szöveggel van dolga a rendszernek, gyakran angol szavakként próbálja meg gépeltté alakítani.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Megvan a táblában az L1-es Widevine hitelesítés, így képes HD felbontásban lejátszani tartalmat Netflixen vagy más szolgáltatón. HDR képességei nincsenek a panelnak, és bár elméletileg képes akár 4K-t is lejátszani a hardver, a gyakorlatban azért ez nem ment neki kihagyott képkockák nélkül. A 1080p-s FHD még igen. A beépített sztereó hangszórók elég laposan szólnak, hangoskönyv vagy podcast hallgatásához is inkább javasolnék fülhallgatót. Bluetooth 5.2-n keresztül SBC, AAC és LDAC kodeken keresztül is képes kommunikálni az eszköz.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Egy benti és egy kinti fotó a 13 MP-es beépített kamerával

A beépített előlapi kamera 13 MP-es felbontással dolgozik, ez annyira elég, hogy lebonyolítsunk esetleg egy-két videó hívást a Magic Note Padon, de nincs fókuszban a képalkotó képesség. Mutatok két fotót és egy videót, ezek az elfogadható szintet képviselik, a videó hangja nagyon erősen túl van szűrve.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények