XP-Pen Magic Drawing Pad - rajztábla Androiddal

Az XP-Pen digitális rajztáblákat gyárt számítógépekhez, ez az első önálló próbálkozásuk. Annyira nem önálló, de meglepően jól használható cucc.

Bevezető, doboz és tartalma

Az XP-Pen márka termékkínálata inkább a Prohardver oldalain releváns, elsősorban ugyanis PC-s perifériákat készít és kínál a cég kifejezetten digitális kreatív munkára (rajzolás, tervezés, szerkesztés, retusálás). A portfólió azonban elég bő, így van például tök egyszerű kis digitális rajztáblájuk is, ami akár telefonnal vagy tablettel is működik, nálunk is így tűntek fel a radaron, amikor az elmúlt évben random küldtek egyet az Artist 13 Pen Display nevű, valahol a középmezőnyben található rajztáblájukból. Akkor csak bemutatót készítettünk arról, mai tesztalanyunk viszont már közelebb áll hozzánk, hisz az XP-Pen Magic Drawing Pad egy teljes értékű androidos táblagép, így rendes tesztet érdemel. A gyártó kérésemre küldte el nekünk, az EU-s weboldalukon keresztül meg lehet rendelni az eszközt Magyarországra is, a cikk írásakor 494,99 eurós áron.


[+]

Az árfolyamtól függően kétszázezer környékén található árért cserébe egy meglehetősen nagy doboz érkezik, amiben két újabb dobozt találni majd. Az egyik egy egész korrekt műanyag védőtokot rejt majd, a másik magát a táblát és kiegészítőit. Van természetesen egy toll, aminek külön hely van a tokban, a tollhoz van nyolc darab (négy-négy) cserehegy.

A doboz tartalma
A doboz tartalma [+]

Ezen kívül alapfelszereltség még egy kesztyű a tapadásmentes csúszáshoz, illetve van egy 15 wattos hálózati adapter USB-C véggel és egy mindkét végén USB-C kábel is a dobozban a tablet töltéséhez. Védőfólia nincs a dobozban, viszont a kijelző felületének matt kialakítása miatt erre nem is lenne szükség.

A tollhegyek
A tollhegyek [+]

Még egy szó a védőtokról, aztán foglalkozunk a tablettel. Amellett, hogy van benne hely a ceruzának, a széleinél kissé több gumi van, hogy jobban védje a tábla sarkait. Az egyik hosszanti oldalon ugyanakkor lyukas, ennek oka, hogy a tablet alján van egy öt pines csatlakozó és két menet billentyűzethez, és tokkal együtt is lehet csatlakoztatni a billentyűzetet. Ez ugyanakkor nem alaptartozék, de ajánlom magunkat a Bluetooth billentyűzetes anyagunkkal, ha esetleg valaki táblagépet szeretne használni tasztatúrával.

A táblagép a gyárilag mellékelt tokban
A táblagép a gyárilag mellékelt tokban [+]

Külső

Ránézésre ez a cucc egy TCL táblagépnek néz ki, gondoltam, amikor először megláttam, a kicsomagolás után pedig megerősítést is kaptam erről, a gyártó ugyanis nem az XP-Pen, hanem a TCL Communication Ltd., olvasható a tablet hátoldalára ragasztott matricán. A bekapcsolás után a szoftver is tartalmaz párat a TCL trükkjeiből, erről kicsit később. Ez egyébként nem probléma, a TCL tud jól összerakott készülékeket gyártani, a NXTPaper kijelző technológiájuk pedig egyedi a piacon, és bár erre konkrét megerősítést nem találtam, valószínűleg a Magic Drawing Pad is erre épít.


[+]

A táblagép 279 x 192 x 6,9 milliméteres, tehát kifejezetten vékony, de 599 grammot nyom, könnyűnek nem nevezném. A keret alumíniumnak tűnik, a hátlap matt műanyag, nem csúszik és az ujjlenyomatokat sem gyűjti. Sajnos ujjlenyomat-leolvasót nem fogunk a gépben találni, a bal rövid oldal tetején kényelmesen elérhető helyen található bekapcsoló gombba nem integrálták, ahogy a kijelzőbe építve sem találunk ilyet.

Van még egy hangerőszabályzó a felső hosszanti oldal bal végén, és ennyiben ki is fújtak a gombok. Adott viszont a jobb rövid szélen egy tűvel nyitható kártyafoglalat, ahova mehet a microSD és a 256 GB belső tárhelyet megtoldhatjuk akár 512 GB-os kártyával.


[+]

A két rövid oldalon találjuk a hangszórókat, négy hangszóróval szólal meg sztereóban a táblagép, viszont a számok itt nem egyenesen arányosak a minőséggel, kissé nyers és a mély hangokat mellőző a produktum. De a sztereó szeparáció egész jó, 50%-os hangerőig még élvezhető kanapén filmezéshez is akár, bár én inkább ajánlanék egy fejhallgatót a tablet saját hangszórói helyett. Amit Bluetooth-on (5.1) vagy USB-C csatlakozón keresztül kell használnunk, a 3,5 mm-es audio csatlakozó nincs ugyanis meg a táblagépen, de FM-rádiót így is kapott a szoftver.


[+]

A jobb oldali rövid oldalon van az USB-C csatlakozó is és érdekesség ezzel kapcsolatban, hogy van mellette egy állapotjelző LED. A rendszerben nem találtam semmilyen beállítási lehetőséget arra, hogy ez villogjon vagy világítson akkor is, ha mondjuk olvasatlan e-mailünk van, így csak a töltés állapotának jelzésére szolgál.


[+]

A keret alján a már említett öt pines csatlakozó, a hátlapon a márka logója mellett még egy minimálisan kiálló 13 megapixeles kamera, mellette LED villanóval, ami plusz pont. Az előlapot pedig elfoglalja a kijelző, melyet szimmetrikus káva vesz körbe, és ebbe építve találni a környezeti fényérzékelőt, a közelségérzékelőt és ránézésre két előlapi kamerát is. A termékleírás viszont egyről ír és a rendszerinformációk is csak egy darab 8 megapixeles szenzort ismernek fel, így felötlött, hogy a második szenzor csak helykitöltő, vagy egy olyan érzékelő, amit a 2D-s arcazonosításhoz vet be a rendszer. Utóbbit mondjuk azzal szerintem sikerült cáfolni, hogy a jobb oldali kamerának kinéző valamit letakarva feloldott, a középre helyezett tényleges kamerát letakarva pedig nem oldott fel a tablet.

Kijelző és toll

A Magic Drawing Padba szerelt megjelenítő 12,2 hüvelykes IPS LCD panel 3:2-es képaránnyal és 1440 x 2160 pixellel (213 ppi). Alapvetően az élességgel nincs probléma ekkora méretben ennyi pixellel, viszont a kijelzőt borító tükröződésmentes és ujjlenyomat-taszító (AG + AF) felület némileg bezavar és kicsit lágyabbak lesznek a vonalak. Az ember szeme egy idő után hozzászokik, elsőre viszont kissé furcsa. A panel 16,7 millió szín megjelenítésére képes (77% NTSC, 109% sRGB, 82% Adobe RGB lefedéssel), a beállítások között pedig van lehetőség manuálisan élénkebbre, természetesebbre venni a színeket.


[+]

Adott a beállítások között a NXTVision nevű szoftver is, ez a TCL által fejlesztett képjavító, ami fotókon, videókon és játékokban képes alkalmazásoktól függetlenül világosabbá, szaturáltabbá tenni a megjelenített tartalmat, illetve emelni a panel fényerején. Gyakorlati hasznát ennek nem vettük most sem, a megemelt szaturáció és fényerő HDR támogatás és OLED panel hiányában inkább csak roncsolta a kép természetességét tapasztalataink szerint. A Magic Drawing Pad pedig a gyártó által ígért 360 nites fényességnél képes volt magasabb eredményt elérni automata módban NXTVision nélkül is.

Kijelző-teszt (a táblázat szétnyitható)
Mérés XP-Pen Magic Drawing Pad Honor Pad 9 Xiaomi Pad 6 Lenovo Tab M10 Plus (3.gen., 2022) Realme Pad
Képátló 12,2 hüvelyk 12,1 hüvelyk 11 hüvelyk 10,6 hüvelyk 10,4 hüvelyk
Felbontás 1440 x 2160 1600 x 2560 1800 x 2880 1200 x 2000 1200 x 2000
Technológia IPS LCD IPS LCD (120 Hz) IPS LCD (144 Hz) IPS LCD TFT LCD
Fehér fényerő 386 / 408 nit 450 / 524 nit 443 / 525 nit 455 nit 359 / 403 nit
Fehér fényerő (min.) 1,4 nit 1,7 nit 1,3 nit 3,7 nit 3,2 nit
Fekete fényerő 0,25 nit 0,25 nit 0,24 nit 0,34 nit 0,29 nit
Kontrasztarány 1632:1 2096:1 2187:1 1337:1 1390:1
Színhőmérséklet 7505 K + kézi 7800 K + kézi 7506 K + kézi 7708 K + kézi 7971 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A panel frissítése fix 60 Hz, ezen nem állíthatunk, viszont az érintési érzékelése pontos, a reakcióidő gyors. A matt felülettel a toll könnyedén siklik, és ujjlenyomatokat tényleg nem gyűjt a panel. A tollat nem kell csatlakoztatni vagy tölteni, EMR (elektromágneses rezonancia) segítségével működik, viszont van benne egy chip, amivel 10-12 mm-es magasságból már a tablet felismeri a tollat. A gyártó szerint 16 384 nyomáspontot képes érzékelni a 2540 LPI-s stylus, ez alkalmazástól is függ. Az biztos, hogy felismeri a dőlésszögeket, nyomás erősségét, illetve a rajta található gomb megnyomását is, viszont ismételten csak akkor, ha az adott program is támogat ilyet. A ceruzával való rajzoláskor minimális késleltetést azért észlelni, a kijelzőre kirajzolódó vonal milliméteres késésben van ahhoz képest, ahol a toll hegye épp jár.


[+]

Legnagyobb problémánk mégsem ez, hanem az automatikus fényerőszabályzás, amivel belefutottunk egy furcsa hibába. Bárhol legyünk is a rendszerben, az érzékelőivel a tablet jól állítja a fényerőt, kivéve a gyári Galéria megnyitásakor, olyankor valamiért automatikusan lehúzza 0%-ra, legyünk bárhol, bármilyen jól megvilágított helyen is.

A matt felületű kijelzővel kapcsolatban pedig további probléma, hogy bár szobában jó betekintési szögeket és kényelmes használatot produkál, kint közvetlen napfény alatt közel olvashatatlanná válik. Ugyanez volt a problémánk a TCL 40 NXTPaper 5G-vel is, melynek ugyanilyen zsírpapírszerű kivitelű kijelzője van, amely kényelmes érintést és némi szemkímélést is ad, de a kültéri használatra nem alkalmas. Az biztos, hogy az XP-Pen oldalán olvasható 178 fokos betekintési szögek nem egy napfényes délutánon, a tabletet a parkban használva fognak összejönni. Pedig alapvetően erre lett kitalálva ez a termék, kültéri kreatívkodáshoz.

[+]

Felhősebb időben azért kényelmesen olvasható a kijelzőFelhősebb időben azért kényelmesen olvasható a kijelzőFelhősebb időben azért kényelmesen olvasható a kijelzőFelhősebb időben azért kényelmesen olvasható a kijelző Felhősebb időben azért kényelmesen olvasható a kijelző [+]

A tollhoz az egyetlen extra beállítási lehetőség a szoftverben a Speciális funkciók - Kézírás érintés. Ezzel bekapcsolhatjuk, hogy a kijelző csak a tollal bevitt érintésekre reagáljon, kezünkre egyáltalán nem. De ennyi, nincsenek olyan extrák, mint a Samsungnál vagy Apple-nél, hogy a tollal szövegmezőbe kézírással vihetünk be szöveget, nincsenek varázspálca szerű levegőben mozgatós parancsok, egyszerűen ujjunk mellett vagy helyett használhatjuk a tollat beviteli perifériaként.

Az előre telepített kreatív programok szívesen bombázzák a felhasználót értesítésekkelAz előre telepített kreatív programok szívesen bombázzák a felhasználót értesítésekkel Az előre telepített kreatív programok szívesen bombázzák a felhasználót értesítésekkel (forrás: Mobilaréna) [+]

Teljesítmény, szoftver

Hát, nagy teljesítményről nem fogunk tudni beszámolni, viszont egy középkategóriás szintet azt stabilan hoz a táblagép. A chipválasztás érdekes, a MediaTek Kompanio 800T (MT8771) van az eszközben, és az interneten talált információk alapján a Magic Drawing Pad mellett ezt egyedül a TCL Tab 10S 5G használja ugyanezt az SoC-t. (Azt nem teszteltük, csak az alapmodellt.) Felépítésében és teljesítményében a MediaTek Helio G96-ra épül, de kifejezetten táblagépekbe és IoT eszközökbe szánt lapka a Kompanio 800T, valahol a Helio G99 és a Snapdragon 685 szintjén, már ami a számítási és grafikai erőt jelenti. A processzor nyolcmagos, két Cortex-A76 és hat Cortex-A55 maggal, előbbiek 2,4 GHz-es, utóbbiak 2 GHz-es maximum órajelre skálázva. A grafikáért egy Mali-G57 MC2-es GPU felel két maggal. Warzone bajnokságot nem ezzel fogunk nyerni, de rajzoláshoz, böngészéshez, filmezéshez és még egyszerűbb játékokhoz is megteszi. A 8 GB LPPDR4x memória jó pont, ahogy az is, hogy a 256 GB-os beépített flash tároló UFS 2-es szabványt használ. A tárhely akár 512 GB-os microSD-vel is bővíthető.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark XP-Pen Magic Drawing Pad Honor Pad 9 Xiaomi Pad 6 Honor Pad X9 Lenovo Tab M10 Plus (3. gen)
Rendszerchip MediaTek Kompanio 800T Snapdragon 6 Gen 1 Snapdragon 870 Snapdragon 685 MediaTek Helio G80
Geekbench 5 (single/multi) 591 / 1730 pont 727 / 2743 pont 1002 / 3223 pont 434 / 1764 pont 346 / 1305 pont
GFXBench Car Chase onscreen 1080p 9,9 fps 12 fps 24 fps 7,3 fps 8,3 fps
GFXBench Car Chase offscreen 15 fps 24 fps 58 fps 8,3 fps 9,2 fps
GFXBench Manhattan onscreen 28 fps 36 fps 67 fps 20 fps 21 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 38 fps 61 fps 137 fps 22 fps 24 fps
AndroBench Sequential Read 294,64 MB/s 1924,01 MB/s 1627,01 MB/s 842,59 MB/s 306,39 MB/s
AndroBench Sequential Write 253,27 MB/s 1611,44 MB/s 764,73 MB/s 669,86 MB/s 250,04 MB/s
AndroBench Random Read 64,7 MB/s 265,03 MB/s 279,58 MB/s 188,11 MB/s 91,03 MB/s
AndroBench Random Write 95,79 MB/s 264,36 MB/s 302,62 MB/s 188,57 MB/s 21,41 MB/s

Az XP-Pen Magic Drawing Pad egyéb teszteredményei

  • 3DMark Wildlife: 1188 pont
  • 3DMark Wildlife Extreme: 334 pont
  • PC Mark Work 3.0: 10 709 pont
  • AnTuTu 10.x: 384 192 pont
  • Geekbench 6 (CPU single / multi): 749 / 1906 pont
  • CPDT Seq. Read: 184,81 Mbps
  • CPDT Seq. Write: 185,95 Mbps
  • CPDT Rand. Read: 9,96 Mbps
  • CPDT Rand. Write: 14,01 Mbps

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az viszont elmarasztalást érdemel 2024-ben, hogy Android 12-vel kerül piacra újként ez az eszköz és nem tudni, hogy mikor kap majd frissítést. A teszt alatt a 2023. november 1-es biztonsági csomag volt az elérhető legfrissebb patch, a gyártó pedig azt ígéri, hogy majd érkeznek frissítések, de erre azért nagy összegben én nem mernék fogadni.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A felhasználói felület ismerős lehet a TCL táblagépeiről, ugyanazt a letisztult, stock Androidhoz nagyon hasonló megjelenés vár minket, viszont hiányoznak az újabb Android rendszerek táblagépes extrái, például az alsó alkalmazásdokk. Van osztott kijelzős és lebegő ablakos nézet az alkalmazásokhoz, meg egy-két gyári program a táblagépen több oszlopban jeleníti meg a tartalmat, de ebben kifújt a nagy méretű kijelző kihasználása. A rendszer tud magyarul, de maradtak angol menüpontok és találni furcsa fordításokat is.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Előre telepítve megvan a teljes Google-csomag, van galéria, FM-rádió, hangrögzítő, időjárás, illetve számológép, videó- és zenelejátszó, WPS Office, valamint egy tabletkezelő alkalmazás. Ezek mellett pedig az első bekapcsolás után kreatív alkalmazásokat is találunk a gépen: ArtRage Oils, Bamboo Paper, Concepts, ibisPaint X, MediBang Paint, spacedesk. Ezek ingyenesen használhatók, viszont vannak olyan funkciók bennük, melyekért már fizetni kell, és csak ingyenes próbaidőszakot kapunk a tablettel, teljes verziót egyik alkalmazáshoz sem. A Play Áruházból letölthetünk mondjuk bármi mást, ha ezekkel nem lennénk megelégedve, s törölhetjük az előre telepített csomagot. Az ibisPaint X rendszeresen bombázza a felhasználót értesítésekkel, úgyhogy erre érdemes felkészülni.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Kamera, multimédia


[+]

Két szenzorral fotózhatunk vagy videózhatunk a táblagépen, és érdekes, hogy az előlapi és a hátlapi kamera egyaránt kapott elektronikus képstabilizálást, amit videók során külön ki is kapcsolhatunk. A minőségtől nem fogjuk eldobni a hajunkat, de tablethez képest egész rendben van a produktum. A hátlapon egy 13,1 megapixeles szenzort találni, ez 13 MP-ben rögzít, nincs lehetőség más beállításra. Van hozzá LED villanó, az apertúra f/2,2-es, a látótér pedig 77,5 fokos. Adott az autofókusz, ez videók során nem túl megbízható, fotózáshoz inkább.

13 MP hátlapi kamera

13 MP hátlapi kamera, 2x nagyítás

A rendszer lehetőséget ad arra, hogy kétszeres nagyítást használjunk, ezt nem érdemes, puszta digitális vágás az egész. A kétszeresen nagyítva rögzített képeken alig van éles vonal, este teljesen összeomlik a kép. Az alap látószöggel nappal, jó fények mellett még lőhetünk értelmezhető képeket, bár ezeken is beleszemetel az algoritmus kicsit az ég kékjébe, vagy az üres falfelületre is, illetve ezek a képek is általánosságban lágy rajzolattal születnek meg. Arra pont elég, hogy ha mondjuk egy virág köré szeretnénk rajzolni valamit, vagy csak egy iskolai projekthez kell lefotóznunk valamit. Már amíg nappal tesszük mindezt, az esti minőség értékelhetetlen.

Videózásban is nagyjából ugyanez a helyzet, a kép nappali fényviszonyok mellett is pattog, este egy összemosódott lágy paca a kép nagy része. Az elektronikus stabilizálás és a fókusz nincs jól optimalizálva, nem tudnak együttműködni, a felvett hang pedig bántóan túl van szűrve.

8 MP előlapi kamera

Azt leszámítva, hogy valamiért az előlapi kamera fakóbb színekkel dolgozik, mint a hátlapi, elfogadható eredményt nyújt. A blende f/2-es fényerejű, a fókusz fix (végtelen), a látótér pedig 77,4 fokos. Nincs portré mód, meg ilyenek, bár az algoritmus látványosan nem is fordít figyelmet a háttér fényképen történő rekreálására, így kvázi a kiégett és szétmosott háttér olyan, mintha valami szűrőt tettünk volna rá. Az esti képeken elég sok a képzaj, de a lágy rajzolattal is felismerhető marad az ember.

Az előlapi kamera videóban jobb, mint fotóban, ami a képminőséget illeti. A túlszűrt hang viszont itt is probléma, de a kép nem ugrál, úgyhogy a hátlapi kamera felvételei esetén az inkább a fókusz hibája lesz, mintsem az elektromos stabilizátoré. Videózáskor a szoftver kissé szűkebbre vágja a kamera látóterét, az esti felvételeken pedig nagyon sok a zaj.

Médialejátszás terén a gyári szoftvercsomag külön zene- és videólejátszót is tartalmaz, emellett előre telepítve ott a gépen a YouTube Music is. Hiányzik a táblagépből a Widevine L1-es biztonsági szint, csak az L3-as van meg, így a Netflix és egyéb SVoD szolgáltatások maximum SD minőségben lesznek képesek lejátszani, nem HD-ban. A táblagép nem rendelkezik HDR képességekkel sem. A hang sztereóban szólal meg, de nincs Dolby támogatás, a beépített négy hangszóró pedig a mély hangok megszólaltatására képtelen, 50%-os hangerő felett pedig már fület bántóan nyersen szólnak. A Bluetooth 5.1-en keresztül AAC és SBC kodeken keresztül képesek hangot kivinni, illetve az USB 2.0-s Type-C csatlakozón át vezetékes hangátvitel is megoldható.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Adatkapcsolat, üzemidő, összegzés

Mobilhálózati modemet nem találni a Magic Drawing Pad hardverében, de van kétsávos Wi-Fi modem (802.11a/b/g/n/ac), és meglepő módon van GPS is a fedélzeten. Igaz, a tablet kissé lassan talál pozíciót, kell neki 6-7 másodperc, mire kétméteres pontossággal megtalálja, mi a helyzet. Az USB-C csatlakozó OTG-képes, USB 2.0-s adatmásolási sebességekkel. Megvan a gyorsulásmérő, a környezeti fényérzékelő és a közelségérzékelő, nincs NFC, infra, iránytű, giroszkóp, barométer. A Wi-Fi átlagos le- és feltöltési sebességeket produkál, kategóriájában elfogadható.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A beépített akkumulátor 8000 mAh-s, ezzel a PC Mark mindennapi használatot szimuláló Work 3.0 üzemidőtesztjén 12 óra 52 perces eredményt ért el a tablet, mire 100-ról 20%-ra merült. A mindennapi használat során lassan merül, a készenléti fogyasztása pedig minimális, így három-négy naponta elég lehet újratölteni. Tesztünk alatt a gyári adapterrel 14,9 wattot vett fel és 17%-ról 3 óra 14 perc alatt töltött újra 100%-ra. A töltés lassú, viszont a merülés is, így játszhat azzal az ember, hogy éjszakára időzíti a táblagép töltését, amikor amúgy sem használná.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Verdikt

XP-Pen Magic Drawing Pad
Pro
Jó összeszerelési minőség
Sok tartozék a dobozban, köztük minden, ami rajzoláshoz kellhet
Alacsony fogyasztás, hosszú üzemidő
Nagy méretű matt kijelző
Bővíthető tárhely
GPS modul
Kontra
Nincs 3,5 mm-es audio csatlakozó
Android 12, kérdéses jövőbeni frissítések
A matt kijelző napfény alatt közel olvashatatlanná válik
Widevine L3 DRM szint, így nincs HD streaming
Gyenge kamerák
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 5 pont
Fotózás, videózás 5 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (8/256 GB, EUR) 495

Érdekességnek jó a Magic Drawing Pad, a gyártó pedig EU-s raktárból küldi, ha valaki venni szeretne egyet. De igazán jó tabletnek és igazán jó rajztáblának sem feltétlenül mondanám. Előbbinek azért nem, mert árához képest gyenge a hardver, elmaradott a szoftver és a multimédiás tudás is az elfogadható szintet hozza csupán. Ha valakinek jó tablet kell, akkor kétszázezer forintos árplafonnal a Xiaomi Pad 6 továbbra is az ár-érték bajnok ajánlat. Rajztáblaként a szoftveres körítés kevés, ha valaki számítógépre csatlakoztatott digitális táblán keresztül megszokta az asztali szoftvereket, akkor az itt elérhető egyszerűbb appok nem feltétlenül fogják kielégíteni igényeit. Ha pedig ezeket is meg tudja szokni és képes őket párhuzamosan használni, akkor azt bármilyen táblagépen meg tudja tenni, amivel más munkát is elvégezhet, vagy szórakozhat nagyobb felbontásban filmet nézve ezért a pénzért.

A gyári csomagban mellékelt tok és EMR toll jó kiegészítők, de nem váltják meg a világot és nem teszi jobb vétellé egy szintén tollal szerelt Lenovo vagy Samsung tabletnél a Magic Drawing Padet. Oké, azokat a tollakat időnként fel kell tölteni, de a tabletre csatlakozó mágneses tolltöltő megoldás egyszerű, észszerű és kényelmes. De ha mondjuk valakinek van egy formában, méretben speciálisabb EMR tolla már, és azt szeretné használni a tablettel is, akkor ott kényelmesebb lehet a Magic Drawing Paddel azt együtt használni.

Tetszett a táblagépen a matt felületű kijelző, kényelmes rajta írni és rajzolni, alacsony fényerővel olvasni is jó, az pedig extra pozitívum, hogy nem szedi össze az ujjlenyomatokat. Viszont ugyanez a felület napfény alatt már olvashatatlanná teszi a panelt, így mondjuk korlátozódik a kültéri, utazás közbeni használat. Meg hát egy matt fóliával szinte bármilyen tablet kijelzőjét hasonlóvá lehet varázsolni. Több mint egy hét használat után nem mondanám, hogy rossz táblagép a Magic Drawing Pad, csak kissé fölé ment az ár a reálisnak. Ez egy TCL alapokra építkező, nevében XP-Pen termék, nem egy olyan önálló rajztábla, mint amiket a márka egyébként PC-hez készít. Ha valaki biztos benne, hogy egy 12,2 hüvelykes matt kijelzős táblagépet keres, amihez kell legyen egy tökéletesen működő EMR toll is, akkor annak értelmezhető opció, mindenki másnak inkább alternatívát ajánlanák az átlag táblagépes feladatokra, legyen akár a Honor Pad 9, Xiaomi Pad 6, iPad 10, Samsung Galaxy Tab S9 FE, jobban jár. Ha 150 ezer forint körül megállna a Magic Drawing Pad ára, akkor még egy Tetszett plecsnit is kaphatna, feltéve, hogy az Android 12-nél legalább egy verzióval frissebb rendszer fut rajta.

Az XP-Pen Magic Drawing Pad a gyártótól érkezett hozzánk, EU-s weboldaluk és webshopjuk itt található.

viragadni01

Specifikáció

XP-Pen Magic Drawing Pad
XP-Pen Magic Drawing Pad Külső
Méretek 279 x 192 x 6,9 milliméter
Tömeg 599 gramm
Készülékvédelem Nincs, védőtok van a dobozban
Színvariációk Lilás szürke
Kijelző képátlója 12,2 hüvelyk
Képaránya 3:2
Felbontása 2160 x 1440 pixel (213 ppi)
Típusa, frekvenciája IPS LCD matt felülettel, 60 Hz
Értesítő LED Van, de csak a töltés állapotát jelzi
Biometrikus védelem 2D arcazonosítás
Hardver
SoC típusa, csíkszélessége MediaTek Kompanio 800T, 6 nm
Processzor 2 x 2,4 GHz Cortex-A76 + 6 x 2 GHz Cortex-A55
Grafikus chip Mali-G57 MC2
RAM, tárhely 8 / 256 GB
Memória bővítése microSD-vel 512 GB-ig
Adatátvitel
Technológiák WiFi only
SIM-foglalat Nincs
eSIM támogatás Nincs
Bluetooth 5.1 (A2DP, LE, SBC, AAC)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac (dual band, WiFi HotSpot, Direct)
USB Type-C (USB 2.0, OTG, MTP)
Navigáció GPS, GLONASS, Galileo
NFC Nincs
Infra Nincs
Szoftver
Rendszer, felület Android 12, XP-Pen UI v4.0.FLDL
Multimédia
Hátlapi kamera 13,1 MP (f/2,2 autofókusz)
Előlapi kamerarendszer 8 MP (f/2, fixfókusz)
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Jack kimenet Nincs
FM-rádió Van, USB-C fülhallgató kell hozzá
Üzemidő
Akkumulátor 8000 mAh
Vezetékes töltés 15 watt
Vezetékmentes töltés Nincs
Vezetékmentes töltésmegosztás Nincs
Egyebek
Sztereó hang négy hangszóróval, gyorsulásmérő, környezeti fényérzékelő, közelségérzékelő szenzor. A dobozban 15 wattos fali adapter, USB-C kábel, védőtok, EMR toll és hozzá nyolc csere hegy, rajzoló kesztyű található.

Előzmények

Hirdetés