Lenovo Tab P12 Pro - remek hardver, rövid támogatás

Megnéztük, mit kínál a Lenovo a prémium szegmensben a táblagépes vonalon.

Bevezetés, doboz, külső

Nem túl időszerű ennek a tesztnek a megjelenése aktualitás szempontjából, a Lenovo Tab P12 Pro ugyanis egy 2022 tavaszán megjelent tablet, de a Smart Paper tesztjének környékén felmerült, hogy úgyis van tesztpéldány náluk, hát elküldik, mi meg mondtuk, hogy kérjük, mert még láthatóan piacon van 250 és 350 ezer forint körüli áron, meg a termékspecifikáció azért eléggé meggyőzőnek tűnik. Szóval ez nem retrospektív teszt, inkább csak érdekesség, hogy milyen alternatíva létezik az iPad és a Galaxy Tab S mellett a prémium táblák szegmensében. A teszteszközt a Lenovo adta kölcsön még decemberben, nálunk a 8/256 GB-os és csak Wi-Fi modemes változat járt, de létezik 6/128 GB-os kiszerelés és van 5G modemmel szerelt tablet is, ezek elérhetősége piaconként eltérő, a neten hazai boltokban a 8/256 GB-os modellt találtam meg.


[+]

A csomagolás megkapja az öt csillagot az ötből. A nagy méretű papírdoboz ugyan külsőleg semmi extra, de tartalma a következő: 30 wattos (10 V / 3.0 A) PD gyorstöltő és USB-C kábel, Lenovo Precision Pen 3 érintőceruza, USB-C adapter 3,5 mm-es audio kimenettel, lévén a vékony készülékházról hiányzik a jack, és egy SIM-tálca nyitó tű, mely a Wi-Fi modellek esetén a microSD fogadására képes tálcát nyitja ki. Van még cserehegy a tollhoz és papíron pár oldalnyi leírás, tokot nem találunk a dobozban. Védőtokot, legyen az könyvszerűen nyitható vagy beépített billentyűzettel rendelkező, külön vásárolhat az érdeklődő, a tablet alján megvan a Pogo pines csatlakozó és a támaszték is a billentyűzethez, az egyszerűbb tokok pedig a hátlap alatt elrejtett mágnesekhez csatlakoznának.

A doboz és tartalma
A doboz és tartalma [+]

Kéttónusú alumínium házával, alig kiemelkedő kameraszigetével és vékonyságával a Tab P12 Pro szemrevaló és kényelmesen kézben tartható eszköz. Önmagában a fekvő tájolású használatra szánt táblagép 565 grammot nyom, mérete pedig 184,53 x 285,61 x 5,63 milliméter, vékonysága pedig tényleg kisebb pozitív sokként éri az embert, amikor kézbe veszi. A hátlapon egy apró mágneses pont a kamerával egyvonalban sötétebb színnel jelzi, hogy hova tegyük a mellékelt tollat, ezen keresztül tölt és frissít a stylus, a beépített rezgőmotor pedig jelez a lecsatlakoztatásakor vagy töltése kezdetekor. De egyébként a tablet oldalára is képes odatapadni a Precision Pen, viszont ott kevésbé erősen tartják a mágnesek.


[+]

Csatlakozók terén nem vagyunk eleresztve, a Pogo pinek mellett egy darab USB-C van a gép oldalán, ám jó hír, hogy ez USB 3.1 Gen 2-es, vagyis vezetékes képátvitelre is képes, illetve a fájlátviteli sebesség is gyors.

A tollnak dedikált helye van a hátoldalonA tollnak dedikált helye van a hátoldalon A tollnak dedikált helye van a hátoldalon [+]

A táblagép rövidebb oldalain találunk még négy hangszórót, ezekkel megy a sztereó és támogatott a Dolby Atmos, valamint a bal oldal tetején ül az ujjlenyomat-leolvasó a bekapcsológombba integrálva. Ennek elhelyezése jó, viszont használata annyira már nem kényelmes, lévén a gomb süllyesztve van, így az ujj nehezebben találja meg és ebből adódóan az olvasási sebesség és pontosság sem olyan jó, mint mondjuk az iPad Air hasonló megoldása. Kiküszöbölhető azért a probléma az előlapi kamera 2D-s arcazonosítási funkciójának használatával. Az ujjlenyomat-leolvasótól feljebb, már a hosszanti oldalon találjuk a két hangerőszabályzó gombot, ezek elhelyezése és kialakítása is tökéletes kényelmet biztosít.


[+]

A kijelző felőli oldal 89%-ban kijelző, szimmetrikus, vékony káva öleli körbe a 16:10-es arányú, 1600 x 2560 pixeles AMOLED panelt. A 12,6 hüvelykes panel képpontsűrűsége 240 ppi, közelről nézve már felfedezhet az ember szeme pixeleket, viszont a 120 Hz-es frissítés, a HDR10+ és a Dolby Vision támogatás mind-mind a pozitívumok listáját bővíti. Viszont a HDR tartalmak megjelenítéséhez az ígért maximum 600 nites fehér fényesség gyenge, és méréseink szerint még ezt sem éri el a táblába épített panel. A minimum fényerő túl magas, sötét szobában már kissé kellemetlen a szemnek a használat és az alacsony, 245 Hz-es PWM érték sem segíti a szem kényelmét. Az alapértelmezett színbeállítások viszont jók, természetesek, és a betekintési szögek is jónak nevezhetők, nagyon éles szögből nézve fedezhetünk fel némi kékesedést a panelen. A kültéri olvashatóság közepes, a panel alacsony maximális fényessége és a tükröződő Gorilla Glass 5 edzett üveg bevonat nem a verőfényes nappal a kertben használathoz teremtette ezt a gépet.

Kijelző-teszt
Mérés Lenovo Tab P12 Pro Samsung Galaxy Tab S9 FE+ Samsung Galaxy Tab S9 Ultra Xiaomi Pad 6 Apple iPad Air (5. Gen., 2022)
Képátló 12,6 hüvelyk 12,4 hüvelyk 14,6 hüvelyk 11 hüvelyk 10,9 hüvelyk
Felbontás (pixel) 1600 x 2560 1600 x 2560 1848 x 2960 1800 x 2880 1640 x 2360
Technológia AMOLED (120 Hz, HDR10+) IPS LCD (90 Hz) Dynamic AMOLED 2X (120 Hz, HDR10+) IPS LCD (144 Hz) IPS LCD (60 Hz)
Fehér fényerő (max.) 385 / 556 nit 675 / 810 nit 378 / 922 nit 443 / 525 nit 412 / 500 nit
Fehér fényerő (min.) 3,6 nit 5,5 nit 1,9 nit 1,3 nit 2 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,24 nit 0 nit 0,24 nit 0,29 nit
Kontrasztarány végtelen 3240:1 végtelen 2187:1 1421:1
Színhőmérséklet 6485 K + kézi 7138 K + kézi 7028 K + kézi 7506 K + kézi 6884 K + TrueTone

Van a keretbe épített környezeti fényérzékelőt használó automatikus fényerőszint állítás, van sötét téma, éjszakai mód melegebb tónusokkal. Lehet a színválasztó módban állítani a színhőmérsékletet és a színsémát, valamint állíthatjuk a képernyőfrissítést fixen 60 Hz-re vagy 120 Hz-re. Van DC-tompítás a villódzás csökkentésére és az “Idő és adatok mindig láthatók” menüpont rejti a mindig éber kijelzést, bár itt a menüpont neve elég egyértelmű. Érzékeli a táblagép az elforgatást és reagál is rá, de ezt pár másodperces késsel teszi.

A tablet teteje és aljaA tablet teteje és alja A tablet teteje és alja [+]

Valamiért a megjelenítési menün kívül találni a lebegő ablakokról, az osztott kijelzős nézetről szóló beállításokat (One Vision menüpont), illetve a Speciális funkciók alatt van elrejtve a PC mód nevű, az Android rendszert asztali nézetben megjelenítő lehetőség is. De emellett találjuk meg az egyik legfontosabb tulajdonságát is a Tab P12 Prónak, ha megnyitjuk a Kivetítés menüt. A tablet képe kiterjeszthető vagy tükrözhető, illetve Windows rendszerű számítógépre kötve a Windowshoz is használható megjelenítőként és beviteli perifériaként is a táblagép, ha megvan hozzá a Lenovo Freestyle, azonos Wi-Fi hálózaton vannak a gépek és mindkettőn ugyanazzal az azonosítóval vannak bejelentkezve.

A hosszanti oldal és a toll
A hosszanti oldal és a toll [+]

A toll segítségével van gyorsjegyzet, gyors képkivágás, képernyőírás, használhatjuk nagyítóként és a rajta található gomb segítségével távirányítóként is. A szövegbeviteli mezőkbe írhatunk a tollal például a keresőben, a magyar nyelvet egész jó pontossággal felismeri, de a virtuális GBoard billentyűzet vagy egy fizikai klaviatúra használata pontosabb. Ezen felül megvan a tollban arra is a lehetőség, hogy képre, linkre rámutatással előnézeti képet kapjunk vele.

A Tab P12 Pro alján ott vannak a Pogo pines csatlakozók és a támasztékok a billentyűzetes tokhoz
A Tab P12 Pro alján ott vannak a Pogo pines csatlakozók és a támasztékok a billentyűzetes tokhoz [+]

Táblagépeknél általában nem szokott elvárás lenni a por- és víz elleni védelem, de a Samsung megcsinálta a csúcskategóriás tableteit úgy, hogy azok IP68 minősítésűek legyenek, a Lenovo Tab P12 Pro esetén ilyenről nem beszélhetünk, nincs IP-minősítése az eszköznek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés