Xiaomi Redmi 4A - ennél nem tudsz jobbat

Bruttó végfelhasználói árat figyelembe véve is rendkívül olcsó a kínai gyártó új modellje, ráadásul semmilyen komoly kompromisszumot nem kell kötnünk a mindennapi használat közben.

Kamera, video, audio

A szenzort és az optikát is módosították a hátlapon, ettől függetlenül megmaradt a 4:3-as képarány mellett értelmezendő 13 megapixeles felbontás, viszont kisebb fényerejű, f/2.2-es lencsével és PD-réteg nélküli képérzékelővel kell beérnie annak, aki képrögzítésre szeretné befogni a Redmi 4A-t. A szoftver a gyártótól megszokott: az élőképen rendben működik az érintőfókusz és az expozíció-állítás, ezen kívül babrálhatjuk a vakut, a HDR-t, az elő- és hátlapi egység közötti kacsolót, megnyithatjuk a galériát, változtathatunk a képmódon, és különböző színeffektekkel is feldobhatjuk az eredeti alkotást. A kézi mód funkcionalitása erősen visszafogott, kizárólag a sémák által meghatározott fehéregyensúly és az ISO állítható 100 és 3200 közötti tartományban. Manual Camera támogatás a gyári ROM mellett nincs.

A kamera kezelése sem bonyolult
A kamera kezelése sem bonyolult [+]

A kezelhetőség roppant egyszerű, teljesen automatikus módban is jó képek születnek, aki nem akar elmerülni a beállításokban, bőven elég, ha az alapértelmezett Normál képminőséget Kiválóra állítja, és villámgyorsan készítheti a fotókat, különösebb gond nélkül. A PDAF-rendszer hiánya éjszaka érezteti a hatását, de jellemzően megbízhatóan, csak elég lassan működik. Naplemente után egyébként is szenvedős a kontrasztalapú élességállítás.

Szinte egyáltalán nem lóg ki az optika a hátlapból
Szinte egyáltalán nem lóg ki az optika a hátlapból [+]

A képminőség közepes: átlagos a dinamika, de a fixen be- vagy kikapcsolható HDR jellemzően tudja ezt a hiányosságot valamennyire kompenzálni. Gyenge a vonalélesség, ugyanakkor jó az automatikus fehéregyensúly és részletek is vannak bőven, főleg a nappali felvételeken, miközben erős túlélesítéssel vagy durva zajosodással egy-két extrém eseten kívül nem fogunk találkozni. A lencserajzolat is rendben van, a széleken itt-ott feltűnik, de nincs erős torzítás, és a kromatikus aberráció is elfogadható mértéken belül maradt. A szelfizés gyenge fényviszonyok között semmiképpen nem lesz a mobil erőssége, és nem az 5 megapixeles szenzor okán, hanem a kijelzőt felvillantó, szoftveres „vaku" hiánya miatt. Nappal elfogadható a produkció, íme egy ilyen kép. Videofelvételek kapcsán 720p felbontásra, erőteljesen szűrt, kicsit tompa hangzásvilágra és 30 fps sebességre számíthatunk, ide kattintva látható egy példa erre is.

Saját fülhallgatónkhoz állíthatjuk a hangszínt, ha már semmilyet nem adnak hozzá Saját fülhallgatónkhoz állíthatjuk a hangszínt, ha már semmilyet nem adnak hozzá
Saját fülhallgatónkhoz állíthatjuk a hangszínt, ha már semmilyet nem adnak hozzá [+]

A MIUI hozzányúl a zenei oldalhoz is, egyrészt fülesek sémája alapján állítható hangszínszabályzót, másrészt pedig igényes kezelőfelületet kapott, természetesen nem jelent problémát a veszteségmentes formátumok lejátszása és a hangminőség is rendkívül barátságos, nincsenek durva kiemelések, fájó torzítások vagy egyéb hibák. Ellentétben a hátlapi hangszóróval, ami viszont még a korábbi széria nem túl erős megoldásait is alul tudta múlni, 100 Hz alatt néma, de a többi tartományával sem adja elő túl jól magát, lényegében nulla dinamikával és gyakran erős torzítással veszi el kedvünket a zenehallgatástól. Nem maradt ki az FM-rádió, de ahhoz, hogy használni tudjuk, természetesen valamilyen, antennaként szolgáló vezetékes hangkeltőre lesz szükségünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés