Xiaomi Redmi 4A - ennél nem tudsz jobbat

Bruttó végfelhasználói árat figyelembe véve is rendkívül olcsó a kínai gyártó új modellje, ráadásul semmilyen komoly kompromisszumot nem kell kötnünk a mindennapi használat közben.

Bevezető, tartozékok

Az elmúlt néhány évben az okostelefonok úgy váltak életünk részeivé, hogy szinte észre sem vettük. Valószínűleg mindenkinek van egy olyan ismerőse, aki még évekkel ezelőtt megfogadta, hogy soha nem lesz mobiltelefonja, most pedig már a harmadik okosmobil kopik a kezei között. Ma már sokszor a leghétköznapibbnak gondolt tevékenységekhez is applikációt kell letöltenünk, mobilinternet nélkül pedig könnyen érezhetjük magunknak elveszettnek a nagyvárosok forgatagában.

Ismét eljött hozzánk egy ár/érték bajnok Redmi
Ismét eljött hozzánk egy ár/érték bajnok Redmi [+]

Aki most kényszerül arra, hogy egy androidos mobillal belépjen ebbe a világba, az valószínűleg az olcsóbb darabok között fog nézelődni, ám évek óta tudjuk, hogy egy rossz választás ilyenkor végzetes lehet, egy gyenge készülék könnyen megutáltatja az emberrel nem csak az Android rendszert, de még az okostelefonozást is. Mostanában azonban hónapról hónapra javul a helyzet, és már-már döbbenetes, hogy mennyire jó készülékeket lehet megvenni újonnan bruttó 35 ezer forintért.

A Mi felirat nem maradhat el a hátlapról
A Mi felirat nem maradhat el a hátlapról [+]

A Xiaomi Redmi 4A pontosan ennyibe kerül, ennyi pénzért pedig egy igazán jó belépő, és erre már könnyen mondhatja az átlagfelhasználó: ennyire van szükségem, és egy kicsivel sem többre. Itthon is teljes hálózati támogatottság, korrekt hardver, elegendő memória, tisztességes kijelző, használható kamera, ráadásul csinos formában és egyáltalán nem elrugaszkodott méretben. A MIUI kezelőfelület kezdő felhasználók számára is barátságos és könnyen elsajátítható, a stabil Global verziónak köszönhetően pedig a frissítésekkel sem kell túl intenzíven foglalkozni, ha érkezik újabb rendszer, vezeték nélküli módszerrel, rejtett veszélyek nélkül telepíthetjük egy gombnyomással.


Próbálkozik a nyugati nyitással a Xiaomi, a Mi Mix például új színnel hívta fel magára a figyelmet Vegasban [+]

A helyzet persze nem teljesen egyszerű, egyre több hír szól arról, hogy a minőséget kedvező áron nyújtó, feltörekvő kínai gyártók fölött kezdenek gyülekezni a viharfelhők. Amelyik pedig be akar robbanni a nemzetközi piacokon, szembesülnie kell azokkal a problémákkal (terméktámogatás, adók, licencdíjak, bolthálózat), amelyek miatt Kínán kívül már nem lesz olyan kedvező az árcímke. Ha a Xiaomi nem visszakozik, hanem folytatja globális hódítását (Indiában például jó ideje jelen vannak), akkor szinte biztosan el kell búcsúznunk a filléres mobiljaiktól, ám Hugo Barra távozása után még kérdésesebb, hogy szeretnének-e a közeljövőben a nyugati piacra betörni. Mindenesetre, ebben a köztes állapotban itt van nekünk a Redmi 4A, amit megfelelő garanciális feltételekkel tudhatunk magunkénak akár itthon is, komoly kompromisszum nélkül.

A doboz egyetlen érdekessége a Global Version felirat
A doboz egyetlen érdekessége a Global Version felirat [+]

Az Eustock raktárából érkezett a fehér/arany színű tesztmobilunk, aminek dobozán ékeskedik a Global Version plecsni. Odabent, a készüléken kívül nem csak SIM-tűt és microUSB kábelt, hanem természetesen hálózati adaptert is találunk, bár nem QuickCharge 2.0-kompatibilis, amire a telefon elvileg képes is lenne, hanem egy teljesen sima, 1 amperes megoldás.

Külső, kijelző

A Redmi 4-széria belépőmodellje igazán szerény anyaghasználattal kapta meg ugyanazt a formavilágot, amit az előző generációban kicsivel több igényességgel, viszont százalékosan nézve jóval drágábban kínáltak. Komikus, hogy a teljes egészében műanyag hátlapot úgy osztották fel, mintha antennakivezetéseket kellett volna rá csinálni, ráadásul az egészet egy darabból fröccsöntötték, hogy még feltűnőbb legyen a csalás. Aki a tökéletesen megmunkált apró részletekben látja egy telefon szépségét, az ne a Redmi 4A-val próbálkozzon: összességében szép a forma, csak jól áll neki a távolság.

A formavilág remek, a kidolgozás minőségénél viszont biztosan csökkentetek a költségeken.
A formavilág remek, a kidolgozás minőségénél viszont biztosan csökkentetek a költségeken. [+]

Dimenzióiban alig különbözik a Redmi 3s-től, egész kicsit nagyobb, ugyanakkor a hátlap lekerekítéseiből is visszavettek, így összességében jóval bumfordibbnak tűnik márkatársánál, miközben műanyagos jellege miatt könnyebb néhány grammal. A kiegészítőkből viszont semmit nem spóroltak, tehát megmaradt az értesítési LED a háttérvilágítással továbbra sem rendelkező érintőgombok alatt, adott a programozható infraport, a fény-és távolságérzékelő szenzorpáros, illetve a 3,5 milliméteres jack csatlakozó is. Egyedül a hátlapról itt hiányzó ujjlenyomat-olvasó maradt a komolyabb modellek privilégiuma.

Az előző szériából ismerhetjük a kijelzőt és a kávákat is
Az előző szériából ismerhetjük a kijelzőt és a kávákat is [+]

Még mindig nem tökéletes, de nagyon sokat fejlődött a duplakoppos feloldás hatékonysága, most már 10-ből körülbelül 8 alkalommal járunk sikerrel, ha a bekapcsológomb lenyomása nélkül akarjuk jelezni a telefonnak, hogy ideje ébredni. A megjelenített kép minősége pedig lényegében változatlan, vélhetően ugyanaz a panel dolgozik benne, mint társaiban, egyedül a kontrasztaránya tűnik gyengébbnek: öthüvelykes képátló, 720 x 1280 pixeles felbontás, IPS technológia, remek fényerő és gyárilag enyhén kékesre hangolt, de a beállítások közt változtatható színhőmérséklet. Egyedül a betekintési szögekkel nem lehetünk igazán elégedettek, oldalról ránézve némi színtorzulással és fényerőveszteséggel is számolnunk kell.

Jól sikerültek az oldalsó gombok
Jól sikerültek az oldalsó gombok [+]

Kijelző-teszt
Mérés Xiaomi Redmi 4A Xiaomi Redmi 3 Xiaomi Redmi 3S Vernee Thor
Képátló 5 hüvelyk 5 hüvelyk 5 hüvelyk 5 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 454 nit 523 nit 454 nit 432 nit
Fehér fényerő (min.) 1,4 nit 1,2 nit 1,0 nit 20 nit
Fekete fényerő 0,53 nit 0,49 nit 0,41 nit 0,20 nit
Kontrasztarány 857:1 1067:1 1107:1 2160:1
Színhőmérséklet 6955 K + kézi 7960 / 7043 K 8356 K + kézi 8535 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az érintésérzékelés a kijelzőt és az alatta lévő virtuális gombokat tekintve is remek, a mostani időjárásnak köszönhetően kiderült, hogy hidegben, okostelefonos kesztyűvel nyomkodva is remekül működik a kapacitív panel, azonnal reagál az érintésekre, mozdulatokra. Alulra került a 2.0-s szabvány szerint működő, OTG-képes microUSB csatolófelület, természetesen ezen keresztül veszi fel a töltést is a telefon. Jobb oldalt helyezték el a hangerőszabályzókat és a bekapcsológombot, ezek egyáltalán nem lötyögnek, nyomáspontjuk jó, és csendesen teszik a dolgukat, ennyire direkt módon tehát nem akarták eltávolítani minőségileg a drágább Redmi 4-eket a legszerényebb változattól. Dicséretes!

Ha bővítenénk a tárolót, le kell mondanunk a dual SIM-ről
Ha bővítenénk a tárolót, le kell mondanunk a dual SIM-ről [+]

Annak is örülhetünk, hogy a telefon akár asztalra helyezve is jól használható, a 13 megapixeles kamera optikája éppen annyira lóg ki a hátlap síkjából, hogy a billegés csupán minimális. A körítésen egyébként nem változtattak, a sima, de házilag nem cserélhető hátlap alsó részére került a multimédiás hangszóró, az akkumulátort nem tudjuk cserélni. A kártyákat a bal oldalról, befelé történő nyomással kipattintható SIM-tálcával tudjuk cserélni, az első helyre egy microSIM-et tehetünk, a másodikra pedig vagy nanoSIM-et vagy microSD-t.

Hardver, szoftverezettség

Nincs jelentős változás a hardverben: az, hogy a korábbi nyolcmagosok helyett itt négymagos rendszerchipről beszélünk, egyáltalán nem jelent megfelezett teljesítményt, a négy darab 1,4 GHz-es Cortex-A53 mag sebessége megfelelő, ahol komoly különbségek vannak, az inkább a grafikus teljesítmény. Az Adreno 308 sajnos messze áll az Adreno 405 vagy 505 szintjétől, így a komolyabb 3D játékokkal szenved leginkább a Redmi 4A. Illett volna a képbe 3 GB RAM és egy minimum 32 GB-os belső tároló, de az alapváltozat sajnos a Redmi 3-hoz hasonlóan 2/16 GB-os konstrukcióban érkezik, ez utóbbi ráadásul csak a dual SIM-képesség feláldozásával bővíthető és az első bekapcsolás után mindössze 10 gigabájtot használhatunk fel belőle.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Xiaomi Redmi 4A Xiaomi Redmi 3 Xiaomi Redmi 3S Vernee Thor
Rendszerchip Snapdragon 425 Snapdragon 616 Snapdragon 430 MediaTek MT6753
AnTuTu Benchmark 6.x 35877 pont 35181 pont 43173 pont 37679 pont
Vellamo Browser 2196 pont 2605 pont 2565 pont 2838 pont
Vellamo Metal 1027 pont 1126 pont 1168 pont 1059 pont
Geekbench 4 (single / multi) 658 / 1756 pont 652 / 1832 pont 638 / 1884 pont 663 / 1806 pont
GFXBench Manhattan onscreen 5,6 fps 12 fps 14 fps 9,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 2,8 fps 5,8 fps 7,1 fps 4,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 24 fps 26 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 7,6 fps 15 fps 16 fps 12 fps

Ezzel a kijelzővel és rendszerfelülettel kifejezetten jó a teljesítmény, nincsenek komoly akadások, a lapváltások és a betöltések gyorsan megtörténnek, azonnali reakciót kapunk a home gomb megérintésére, és játszhatóságon belüli képfrissítéssel fut a RE-VOLT Classic 3D-ig bezárólag gyakorlatilag bármi. A melegedés kimondottan visszafogott, egyedül QuickCharge 2.0-töltőfejjel, maximum fényerős használat mellett lehetnek kellemetlenek a termikus állapotok, ezt viszont jó eséllyel nem sokan fogják gyakorolni.

A kategóriában még mindig kiemelkedő ez a teljesítmény A kategóriában még mindig kiemelkedő ez a teljesítmény
A kategóriában még mindig kiemelkedő ez a teljesítmény [+]

Akit eddig a B20-as frekvenciasáv hiánya és a szoftverfrissítésekkel kapcsolatos kérdőjel tartott vissza a Xiaomi mobiloktól, az a Redmi 4A esetén nyugodt lehet: a MIUI Global 8.1.4.0 Stabil a nemzetközi piacra szánt, itthon is megvásárolható példányokon gyakorlatilag gondozásmentes, nem frissül hetente, mint a fejlesztői változatok, viszont alkalomadtán érkezhetnek az újabb szoftverek. A bootloader ezúttal is zárt. Az Android 6.0.1 alapjaira épülő, decemberi biztonsági frissítésekkel rendelkező szoftver a megszokott módon próbál távol maradni a gyári Android kinézetétől. Minden menüpontot, gyári alkalmazást és egyéb tartalmat lecseréltek, optikailag legalábbis mindenképpen.

Barátságos és könnyen tanulható a kezelőfelület Barátságos és könnyen tanulható a kezelőfelület
Barátságos és könnyen tanulható a kezelőfelület [+]

Megmaradt a témázhatóság, viszont a gyári launcherrel akármelyiket választhatjuk, ugyanúgy alkalmazásmenü nélküli felületet fogunk kapni, a szoftverek, a mappák és a minialkalmazások egyaránt a jobbra-balra lapozható kezdőképernyők valamelyikén foglalnak helyet. Apró változás figyelhető meg a lehúzható értesítési-és kapcsolópanelen, mostantól nem vízszintes ujjhúzással, hanem dupla ujjmozdulattal csinálhatunk 4, szabadon variálható gyorsikonból 12-t. A felület egyébként a lokációnknak megfelelő időjárási helyzetet és a legfrissebb értesítéseket is megjeleníti.

Megmaradt a témázhatóság és extra alkalmazások is akadnak Megmaradt a témázhatóság és extra alkalmazások is akadnak
Megmaradt a témázhatóság és extra alkalmazások is akadnak [+]

Jelen vannak a legfőbb MIUI-s extrák és szoftverek. Az egykezes mód segítségével összesűríthetjük a megjelenített képet 3,5 vagy 4 hüvelykes területre, létrehozhatunk második asztalt a szigorúan bizalmas tartalmainknak, fejlesztői mód aktiválása nélkül kapcsolhatjuk ki a rendszer animációit és klónozni is tudunk egy-egy szoftvert, ha több fiókkal szeretnénk példának okáért a Facebookon vagy az Instagramon jelen lenni.

Az alkalmazások klónozása hasznos lehetőség Az alkalmazások klónozása hasznos lehetőség
Az alkalmazások klónozása hasznos lehetőség [+]

A Mi Remote segítségével konfigurálhatjuk a távirányítóként használható infraportot, a Szkenner névre hallgató alkalmazás pedig QR-kódokat olvas, illetve akár névjegykártyát vagy egyéb dokumentumot is képes digitalizálni a hátlapi kamerával. A számológép érdekessége, hogy nem csak az alapműveletek elvégzésére képes, hanem valutaváltásra, mértékegységek átváltására és trigonometriai számításokra is használhatjuk.

Semmit nem hagytak a gyári Android szintjén Semmit nem hagytak a gyári Android szintjén
Semmit nem hagytak a gyári Android szintjén [+]

A Biztonság névre hallgató alkalmazással intézhetjük a telefonunk legfontosabb védelmi beállításait, gyárthatunk tiltólistát különböző telefonszámokra, elvehetjük az internet-hozzáférést bizonyos szoftverektől és víruskeresőt, memóriatisztítót is kapunk. Az alkalmazásainkat egyébként egyesével is levédhetjük, jelkód segítségével. Első bekapcsoláskor kiválaszthatjuk, hogy a SwiftKey vagy a Gboard segítségével szeretnénk-e gépelni, a WPS Office pedig a különböző dokumentumok megtekintésében és szerkesztésében lesz hasznunkra.

Kamera, video, audio

A szenzort és az optikát is módosították a hátlapon, ettől függetlenül megmaradt a 4:3-as képarány mellett értelmezendő 13 megapixeles felbontás, viszont kisebb fényerejű, f/2.2-es lencsével és PD-réteg nélküli képérzékelővel kell beérnie annak, aki képrögzítésre szeretné befogni a Redmi 4A-t. A szoftver a gyártótól megszokott: az élőképen rendben működik az érintőfókusz és az expozíció-állítás, ezen kívül babrálhatjuk a vakut, a HDR-t, az elő- és hátlapi egység közötti kacsolót, megnyithatjuk a galériát, változtathatunk a képmódon, és különböző színeffektekkel is feldobhatjuk az eredeti alkotást. A kézi mód funkcionalitása erősen visszafogott, kizárólag a sémák által meghatározott fehéregyensúly és az ISO állítható 100 és 3200 közötti tartományban. Manual Camera támogatás a gyári ROM mellett nincs.

A kamera kezelése sem bonyolult
A kamera kezelése sem bonyolult [+]

A kezelhetőség roppant egyszerű, teljesen automatikus módban is jó képek születnek, aki nem akar elmerülni a beállításokban, bőven elég, ha az alapértelmezett Normál képminőséget Kiválóra állítja, és villámgyorsan készítheti a fotókat, különösebb gond nélkül. A PDAF-rendszer hiánya éjszaka érezteti a hatását, de jellemzően megbízhatóan, csak elég lassan működik. Naplemente után egyébként is szenvedős a kontrasztalapú élességállítás.

Szinte egyáltalán nem lóg ki az optika a hátlapból
Szinte egyáltalán nem lóg ki az optika a hátlapból [+]

A képminőség közepes: átlagos a dinamika, de a fixen be- vagy kikapcsolható HDR jellemzően tudja ezt a hiányosságot valamennyire kompenzálni. Gyenge a vonalélesség, ugyanakkor jó az automatikus fehéregyensúly és részletek is vannak bőven, főleg a nappali felvételeken, miközben erős túlélesítéssel vagy durva zajosodással egy-két extrém eseten kívül nem fogunk találkozni. A lencserajzolat is rendben van, a széleken itt-ott feltűnik, de nincs erős torzítás, és a kromatikus aberráció is elfogadható mértéken belül maradt. A szelfizés gyenge fényviszonyok között semmiképpen nem lesz a mobil erőssége, és nem az 5 megapixeles szenzor okán, hanem a kijelzőt felvillantó, szoftveres „vaku" hiánya miatt. Nappal elfogadható a produkció, íme egy ilyen kép. Videofelvételek kapcsán 720p felbontásra, erőteljesen szűrt, kicsit tompa hangzásvilágra és 30 fps sebességre számíthatunk, ide kattintva látható egy példa erre is.

Saját fülhallgatónkhoz állíthatjuk a hangszínt, ha már semmilyet nem adnak hozzá Saját fülhallgatónkhoz állíthatjuk a hangszínt, ha már semmilyet nem adnak hozzá
Saját fülhallgatónkhoz állíthatjuk a hangszínt, ha már semmilyet nem adnak hozzá [+]

A MIUI hozzányúl a zenei oldalhoz is, egyrészt fülesek sémája alapján állítható hangszínszabályzót, másrészt pedig igényes kezelőfelületet kapott, természetesen nem jelent problémát a veszteségmentes formátumok lejátszása és a hangminőség is rendkívül barátságos, nincsenek durva kiemelések, fájó torzítások vagy egyéb hibák. Ellentétben a hátlapi hangszóróval, ami viszont még a korábbi széria nem túl erős megoldásait is alul tudta múlni, 100 Hz alatt néma, de a többi tartományával sem adja elő túl jól magát, lényegében nulla dinamikával és gyakran erős torzítással veszi el kedvünket a zenehallgatástól. Nem maradt ki az FM-rádió, de ahhoz, hogy használni tudjuk, természetesen valamilyen, antennaként szolgáló vezetékes hangkeltőre lesz szükségünk.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs téren nincs okunk komoly panaszra, egyáltalán nem csonkították meg a legolcsóbb modellt a többihez képest, ugyanúgy jár a 4.1-es Bluetooth, a 802.11b/g/n hálózatokat ismerő Wi-Fi, a 2.0-s, OTG-képes microUSB és a Cat. 4-es (B20-támogatással, akár 150/50 Mbps adatsebességgel) LTE, ráadásul ezt mindkét kártyával tudja, már amennyiben az egyik nem egy microSD. Ha egy microSIM és egy nanoSIM van a tálcán, akkor dual standby módon működik együtt a két kártya, azaz alapvetően mindkettő a hálózaton van, de csak addig, ameddig az egyikkel hívást nem intézünk, a beszélgetés időtartama alatt ugyanis a másik pihen.

Hangfelvételeket készíthetünk a telefonbeszélgetésekről is Hangfelvételeket készíthetünk a telefonbeszélgetésekről is
Hangfelvételeket készíthetünk a telefonbeszélgetésekről is [+]

A navigációs modul ezúttal is jól sikerült, internet nélkül is 2-3 percen belül talál jelet a a GPS és GLONASS segítségével, a pozíciót pedig stabilan tartja és navigálás közben sem zavarodik meg. Remek dolog az infra, és szenzorokkal is jól el vagyunk látva, giroszkóp, mágneses érzékelő és gyorsulásmérő is jutott bele, NFC-vel viszont ezúttal sem számolhatunk. A beszélgetési hangminőség átlagon felüli, az előlapon lévő hangszóró meglepően tisztán és hangosan szólal meg, miközben a túloldalról sem panaszkodtak azokra a problémákra, amik videofelvételnél adott esetben zavaróak lehetnek mikrofonos zajszűrés szempontjából.

Egykezes módban egyáltalán nincs gond a kezelhetőséggel
Egykezes módban egyáltalán nincs gond a kezelhetőséggel [+]

Értékelés: Xiaomi Redmi 4A
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Fogyott a készülék, de nem csak a műanyag ház, hanem az akkumulátor lecserélése miatt is, a gigászi, 4100 mAh kapacitású telepet 3120-asra csökkentették, és bár közel egy ezrest elvesztettünk, az üzemidő még így is bőven túlteljesíti az átlagot, vegyes, erőteljes használatban sem fogja szinte senki naponta tölteni a mobilt. Kis terhelés mellett könnyen elvan három napig, kétnapos átlagra lehet számítani. A kijelzőidőt tesztelő, online videót közepes fényerővel futtató mérésünk 7,5 órás eredménnyel végződött, használat közben inkább 5 órák jelentek meg 10%-os telep mellett, 5%-nál pedig már ki is kapcsol a kütyü. A telefon tudja a Qualcomm-féle QuickCharge 2.0-t, de a gyárilag hozzá tartozó töltőfej nem, így körülbelül 3 óra kell neki ahhoz, hogy 0-ról 100%-ra eljusson. A jelenleg tomboló mínuszokra nem reagált drasztikusan az akkumulátor, remélhetőleg ez mindegyik példányra elmondható lesz a típusból.

A Redmi 4A-val kapcsolatban számítani lehetett a végeredményre: könnyedén használható, barátságos telefont alkotott a kínai cég, egyáltalán nem kell félni a megvásárlásától, a Xiaomi jól ismert termékminősége a globális, végleges ROM-mal és a teljes itthoni frekvenciaskálával vegyítve remek elegyet hozott létre. Ezt persze a Redmi 3s is tudta, amihez viszonyítva kompromisszumokat kell kötnünk hardverben, kamerában és üzemidőben, gyengébb az anyaghasználat, ujjlenyomat-olvasó sincs, viszont a két ár közötti százalékos különbség elég komoly. A 4A-t Kínában nagyjából 21 ezer forintnak megfelelő összegért lehet megvásárolni, itthon pedig már elérhetővé vált, 35 ezer forintos bruttó áron, ami valódi ár/érték bajnokká teszi. Mondhatnánk, hogy a 40 ezer forint alatti árkategóriában még mindig a Vernee Thor győz, viszont ha eltekintünk a közepes ujjlenyomat-olvasótól és a hardver apró előnyeitől, akkor a Xiaomi összeszedettebb kezelőfelületére, illetve jobb kamerájára és akkumulátorára hivatkozva jobb választásnak tűnik a Redmi. Nincs tehát kérdés: a Xiaomi jelenlegi legolcsóbb, globális piacra szánt modellje hozta az elvártakat, így erős Ajánlott plecsnit érdemel!

Xiaomi Redmi 4A

szentkuti11

A tesztkészülék az Eustock jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Xiaomi Redmi 4A
Xiaomi Redmi 4A Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 139,5 x 70,4 x 8,5 milliméter
Tömeg 131 gramm
Színvariációk arany, rózsaarany
SIM-foglalat 1 x microSIM + 1 x nanoSIM (vagy microSD)
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS-LCD
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 425 (MSM8917)
Processzor típusa 1,4 GHz-es, négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 308
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Szabadon felhasználható belső tárhely 16 GB (kb. 10 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150/50 Mbps
IrDA / Bluetooth van / 4.1 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, hotspot, Direct
USB microUSB 2.0 (MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS van
BeiDou van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (Marshmallow) + MIUI 8
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthető
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Biztonság, Mi Fiók, fájlkezelő, jegyzetek, iránytű, zseblámpa
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, LED villanó, f/2,2 optika
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 720p@30fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3120 mAh-s lítium-polimer
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, aktív zajszűrés másodlagos mikrofonnal, MIUI kezelőfelület, fény- és közelségszenzor, infraport

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés