Poco M5 - Pocobéli víg napjaim

Tovább bonyolódik a Xiaomi termékpalettája, érkezett egy 5G nélküli Poco a százezer alatti merítésbe.

Adatkapcsolat, üzemidő, összegzés

Az itthon értékesített Poco M5 természetesen támogatja a B20-as LTE-t, így a hazai szolgáltatók 4G hálózatán működik a készülék. Az előző oldalon a videóban tévesen hangzik el, hogy Poco M5 5G, a telefon ugyanis csak LTE-ig támogatott, nincs benne 5G modem. Tesztünk alatt a Telekom 4G hálózatán ugyanakkor tökéletes volt a vétel, Budapesten belül a lentebb látható le- és feltöltési sebességeket is stabilan tartotta. Adott a hanghívásokhoz a VoLTE és a VoWi-Fi is, a hívások során a mikrofon és a hangszóró minősége jó, hangosan és érthetően hallható a másik fél és a mi hangunkra sem esett panasz. Én viszont panaszkodnék a rezgőmotorra, ami rendkívül kényelmetlen érzést kelt az emberben (mintha egy üres fémdobozba zárt dühös méhkast fognék a kezemben), ráadásul a rendszer minden visszajelzéshez bekapcsolja automatikusan. Ha ezeket kigyomláltuk, a hívások jelzésére viszont kellő ereje van.

Hirdetés

(forrás: Mobilaréna) [+]

A Wi-Fi az 5-ös szabványig terjed (802.11 a/b/g/n/ac), de megy két sávon (2,4 és 5 GHz), navigáláshoz pedig GPS, GLONASS, Galileo és BDS hálózatokat vesz igénybe a telefon. Tapasztalatunk szerint bő tíz másodperc elég ahhoz, hogy 1 méteres pontossággal jelet fogjon az eszköz városi környezetben, ami korrektnek nevezhető. Fizetésekhez adott az NFC és a Google Wallet, ami szintén üdvözlendő. Az akkumulátor 5000 mAh-s, a töltés viszont maximum 18 wattal mehet, hiába a gyorsabb adapter a dobozban. Egy teljes töltés több mint két órát fog igénybe venni, viszont a telefon az energiatakarékos móddal segíti a felhasználót, hogy minél hosszabb ideig kitartson az akkumulátor. Átlagos használattal a két napnál hosszabb üzemidő bőven benne van a telefonban, de még úgy is kihúzta másfél napon keresztül simán, hogy szintetikus teljesítményteszteket és 3D-s játékokat futtattunk rajta.

Poco M5
Poco M5 [+]

Xiaomi Poco M5
Pro
Egyedi hátlap, jó összeszerelési minőség
Hosszú üzemidő
Dual SIM és microSD foglalat
Kontra
Mono hangszóró
Gyenge kamerás képességek
Közepes minőségű kijelző
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 6 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 5 pont
Hangminőség 6 pont
Adatkommunikáció 7 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 6 pont
Ár (4/64 GB, HUF) 72 990
Ár (4/128 GB, HUF) 85 990

Verdikt

Bonyolult helyzetben van a Poco M5, mert az év elején, előző év végén megjelent konkurensei árban már be-becsúsztak abba a vonalba, ahol ez a 4G-s okostelefon nyit. Erősségei között van a 90 Hz-es frissítésre képes kijelző, az NFC, valamint az infraport, de érdemes megemlíteni azt is, hogy a Xiaomi mobilpalettáján ritkaságszámba menő tényleges fényérzékelőt és közelségszenzort is megtalálni ebben a készülékben. A rendszer viszonylag friss, bár azt valószínűleg még maga a gyártó sem tudja, hogy mikor érkezik majd az Android 13-as rendszer. A dual standby SIM-kezelés és a két SIM-kártya mellé beférő microSD is a pozitívumai közt van a Poco M5-nek, ahogy az FM rádiót és a MIUI-t is felsorolhatjuk ide.

A kamerás teljesítmény viszont nagyon felemás, hangban sem feltétlenül erős a készülék és a töltés sebességében sem vezető az árszinten. Ha csak az idei felhozatalt nézzük, akkor a Realme 9i közel azonos hardverrel, de majd’ kétszer ilyen gyors töltéssel, sztereó hangszóróval és dupla tárhellyel kerül mostanra annyiba, amennyiért a Poco M5 kezd. Igaz, ott az Android egy verzióval le van maradva, de a Realme UI letisztultabb, mint a MIUI. De ha a Xiaomi rendszere kell, akkor ott a Poco M3 Pro 5G, ami egy átnevezett Redmi Note 10 5G, szóval igazából már opció a Redmi Note 10 5G is kétezer forintnyi árkülönbséggel, de kompetensebb hardverrel. Idénről meg ott van már a kínálatban és szolgáltatóknál is a Redmi Note 11 és Note 11S, melyek AMOLED panellel, kábé megegyező hardverrel, de kezesebb méretben kínálják ugyanazt, amit a Poco és még kompetensebb kamerát is kaptak. Ha pedig még tovább nézelődünk, ott a Motorola Moto G31 tavaszról, ami jobb kijelzőt és vízlepergető házat is kínál, ráadásul annak az árán húszezer forint körül spórolhatunk a Poco M5-höz képest.

A Poco M5 tehát egy különösebb hibákat és különösebb extrákat egyaránt nélkülöző telefon. Akinek alapfunkciókra van szüksége egy készülékben, az minden számítását meg fogja találni itt, az üzemidő is remek, ahogy a beszélgetési hangerővel, a töltéssel, és a rendszerrel sincsenek komolyabb gondok. Ezek alapján könnyedén kaphatna plecsnit is akár. A Xiaomi termékpalettája ugyanakkor annyira kaotikus, hogy nem kell sokat keresgélni, és találunk kamerában, hardverben vagy épp adatkapcsolatban jobb modellt a 73 és 86 ezer forintos árszegmensben a gyártónál, a MIUI pedig ugyanúgy adott mindenhol. Így a Poco M5-nek egyszerűen nincs értelme a Xiaomi terméktengerének itthoni öblében sem, amerre most így nem vitorlázik plecsni.

viragdani01

A telefont a márka hazai képviseletétől kaptuk kölcsön a teszthez, ezúton is köszönjük a lehetőséget.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés