Szoftverek
WiFi-s táblagép lévén a tárcsázó kimaradt, a névjegyekről viszont nem kell lemondanunk, hiszen számos módon kommunikálhatunk a Mi Padról is. Az alkalmazásban a Google-fiókos névjegyeink jelennek meg, és a szerkesztésen és új tétel hozzáadásán kívül semmilyen beállítási, importálási vagy exportálási lehetőséget nem találtunk. Mindezek azonban a készülékbeállítások között felbukkantak, a szűrési funkciókat is beleértve.
A miuis Naptár havi, heti és napi nézetben jeleníti meg eseményeinket és emlékeztetőinket, a Google-ös szinkronizálás nem probléma. A remek Fájlkezelő a hagyományos tallózás mellett csoportosítja a táblagép és az SD kártya tartalmát fájltípusok szerint, illetve megjeleníti a kedvenceket, a Bluetooth-on fogadott fájlokat és a Mi-fiókos ténykedésünk naplóját. A szoftverrel FTP kapcsolat is létesíthető.
A Xiaomi egy sor eszközt biztosít az alapvető funkciók használatához. Az MiTransfer vezetékmentes fájlküldő Bluetooth-on keresztül, a MiBand a nevében szereplő eszközzel képes összekapcsolódni, az Email szoftver fiókjainkat kezeli bármiféle gond nélkül, a Hitelesítő pedig jelszavas védelmet ad illetéktelen hozzáférés megakadályozására, vagy a készülék távoli zárolására, ha elveszítenénk. A Számológép, az Óra, az Időjárás, a Jegyzetelő és Hangalapú keresés nevek önmagukért beszélnek. A frissítések kezelésére önálló alkalmazást kapunk, mis fiókunkat szintén dedikált applikációval kezelhetjük. Kimaradt minden Google alkalmazás az előre telepített Play Áruházon kívül, azonban nem okozott gondot egyik felrakása vagy használata sem.
A gyári böngésző remek tudású szoftver, amely táblagépes elrendezést kapott, azaz a fülek a képernyő tetején foglalnak helyet, lefele görgetve viszont az állapotsáv elbújik. A lapok között a baloldalt látható kis számot megérintve, kártyás nézetben is válthatunk. Jobbról az előzmények és a könyvjelzők hívhatók elő, illetve itt lehet asztali nézetre váltani, keresni, a főoldalra visszalépni és a linkeket megosztani.
Amilyen jó tudású a szoftver, annyira rosszul sikerült optimalizálni. A képfrissítés még honlapunkat görgetve sem tökéletes, pedig Tegra K1-es alapokon a Mi Padnak nem okozhatna gondot a legzsírosabb tartalom sem, azok viszont még több dadogással látogathatók. A Chrome egyszerűen alkalmasabb az akadásmentes böngészésre, ám sajnos itt sem fluid a helyzet.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!