Xiaomi Mi Max - óriásnak kecses, kecsesnek óriási

Az óriásphabletek kínálatát most a Xiaomi bővítette az eddigi legnagyobb mobiljukkal: a hatalmas kijelző mögött erőteljes akkumulátor bújt meg, az árazás pedig hű a gyártóhoz.

Bevezető, tartozékok

Nagyon sok okostelefon-vásárló gondolja problémának, hogy a csúcskategória képviselői általánosságban elég nagyok, az 5,5 hüvelykes kijelző ma már egyáltalán nem számít ritkaságnak, aprócska zászlóshajók viszont annál kevesebbszer bukkannak fel. Ugyanakkor, ha a méretpaletta másik végét vizsgáljuk meg, akkor sem sokkal rózsásabb a helyzet, 6 hüvelyk feletti mobilokkal sincs elárasztva a piac. Pedig igény nyilvánvalóan ezekre a termékekre is van, hiszen tartalomfogyasztáshoz, böngészéshez, vagy akár dokumentumszerkesztéshez remekül használható egy óriásmobil, még ha a méretei sok szempontból kompromisszumot is jelentenek.

Egy ekkora phabletre már lehet mondani, hogy óriási.
Egy ekkora phabletre már lehet mondani, hogy óriási. [+]

A Xiaomi pedig gyorsan reagált is a felmerülő igényre, és bemutatták a legnagyobb mobiljukat, aminek 6,44 hüvelykes kijelzőjére már nem sokan mondhatják, hogy kicsi. A méreten kívül egyébként semmi sokkolót nem találunk, ha a Mi Max adatait böngésszük, a Kínában rendkívül kedvező áron meg sem lepődünk, ahogy a középkategóriás felszereltség, a gyárilag zárt bootloader, a dual SIM és az 1080p felbontás sem adhat okot meglepettségre.

Nem kicsi a doboz, pedig így is alig fér bele a mobil és a szegényes tartozékkínálat.
Nem kicsi a doboz, pedig így is alig fér bele a mobil és a szegényes tartozékkínálat. [+]

A Mi Max doboza, és a benne lévő mobil az egyik kedves olvasónknak köszönhetően jutott el hozzánk, aki egy 3/32 gigabájtos modellt vásárolt meg nagyságrendileg 75 ezer forintért, ez egyébként alulról a második lépcsőfok a Mi Max-létrán, a 2/16 gigabájtos belépőmodell mellett létezik 64 gigabájtnyi tárolóval és 3 gigabájt RAM-mal ellátott változat, illetve egy 4 gigabájt RAM-mal és 128 gigabájtos belső tárolóegységgel büszkélkedő fullos kiadás is. A doboz azonban minden esetben változatlan, a kínai karakterekkel ellátott kartoncsomagolás viszonylag szegényes, a mobilon kívül csupán a töltőfej, a SIM-tű, az adatkábel és némi leírás került bele, minden más tartozékot utólag lehet beszerezni.

Külső, kijelző

A kínai gyártó formatervi alapkövei évek óta adottak, a jól bevált külső jellegzetességeken nem is változtattak, főleg a kapacitív érintőgombok stílusából lehet összetéveszthetetlenül megállapítani, hogy egy Xiaomit tartunk a kezünkben. Szerencsére az anyaghasználattal sincs gond, Corning Gorilla Glass 4 üveg az előlapon, fémből készült keret és hátlap, lötyögésmentes gombok és kiváló illesztések teszik ezt az óriási, de közben mégis nagyon vékony eszközt masszívvá. A 173,1 x 88,3 x 7,5 milliméteres dimenziókat nehéz is elképzelni anélkül, hogy látnánk a mobilt, hagyományos phabletek eltörpülnek mellett, régen egy ekkora készüléket már simán tabletnek neveztünk, csak azokkal még nem lehetett hagyományos módon telefonálni. Nehéz is eldönteni, hogy mi a viccesebb: mikor telefonálni próbálunk vele, vagy amikor a tárcsázópanel jobb felső pontján lévő menüpontot próbáljuk elérni hüvelykujjal.

Jó az előlap kihasználtsága, a Mi 5-nél látott fekete keret persze itt is megvan a kijelző körül.
Jó az előlap kihasználtsága, a Mi 5-nél látott fekete keret persze itt is megvan a kijelző körül. [+]

Kijelző-teszt
Mérés Xiaomi Mi Max Samsung Galaxy A9 (2016) Huawei Mate 8 Lenovo Phab Plus
Fehér fényerő 442 nit 445 / 640 / 707 nit 470 nit 265 nit
Fehér fényerő (min.) 0,8 nit 2,2 nit 10,4 nit 13,8 nit
Fekete fényerő 0,2 nit 0 nit 0,31 nit 0,20 nit
Kontrasztarány 2227:1 végtelen 1518:1 1327:1
Színhőmérséklet 7403 K + kézi 6610 K (alapvető) 8230 K + kézi 7267 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A hatalmas eszköz használata tehát sokaknak okozhat nehézségeket, viszont szerencsére az előlap kihasználtsága nagyon jó, 74,8%-át ugyanis a 6,44 hüvelykes képátlójú kijelző uralja, oldalt alig láthatunk kávát, alul-felül jellemző inkább. A Full HD felbontás 342 ppi-s képpontsűrűséghez elegendő, az IPS panel napfény alatti láthatósága átlagos, kontrasztaránya és minimum fényereje viszont dicséretes, illetve az automatika is remekül teszi a dolgát, ha bekapcsoljuk. A Gorilla Glass 4 üveg szélei enyhén lekerekednek, de nem feltűnő módon, épp csak annyira, hogy ha alaposan megnézzük, akkor észrevehető, illetve – ami az esztétikánál sokkal fontosabb – kellemes a tapintása, szinte egyáltalán nem lehet érezni a fém keret peremét. Az érintésérzékeléssel sincs gond, egyszerre maximum 10 ujjat képes kezelni, ennél többre valószínűleg senkinek sem lesz szüksége.

Nem csak a fényerőt, hanem a kontrasztot és a színhőmérsékletet is állítgathatjuk. Nem csak a fényerőt, hanem a kontrasztot és a színhőmérsékletet is állítgathatjuk.
Nem csak a fényerőt, hanem a kontrasztot és a színhőmérsékletet is állítgathatjuk. [+]

A kijelző fölött találunk egy szimpla értesítési ledet, ami többféle színben képes villogni annak megfelelően, hogy éppen miről akar minket tájékoztatni, mellé kerültek a fény-és távolságérzékelő szenzorok, illetve itt kapott helyet a hangszóró és a másodlagos kamera is. Alul találjuk a tipikusan Xiaomit idéző, fehér háttérvilágítással rendelkező virtuális gombokat, amik balról jobbra az alkalmazásváltót, a kezdőképernyőt vagy éppen az eggyel korábbi menüpontot hozzák elő.

Az első helyre microSD vagy nanoSIM kártya pakolható, a másikba pedig csak microSIM-et tehetünk.
Az első helyre microSD vagy nanoSIM kártya pakolható, a másikba pedig csak microSIM-et tehetünk. [+]

Mivel a hátlapot nem lehet leszedni, így a kártyákat a jól megszokott módon, a bal oldali fiók kipattintásával tudjuk elhelyezni, az elsődleges foglalatba nanoSIM-et vagy microSD-t helyezhetünk, a másodikba pedig kizárólag egy microSD kerülhet, sajnos a készülék vagy bővíthető, vagy dual SIM-es, a kettő egyszerre nem megy. A jobb oldali gombok elhelyezése viszont abszolút pozitív, jobb kézben fogva a telefont, hüvelykujjal gond nyújtózkodás nélkül, kényelmesen használható a bekapcsológomb, ami fölött pedig a hangerőt állíthatjuk. A gombok feszesen állnak a helyükön és csendesen működnek, így idegesítő kattogások és zörgések kizárva, maximum a kamera optikája tud enyhén zörögni, ha megrázzuk a telefont.

A hátlap jelentős része fémből készült, alul-felül lehet műanyagbetéteket látni.
A hátlap jelentős része fémből készült, alul-felül lehet műanyagbetéteket látni. [+]

Az alapvetően fémből készült hátlap alsó és felső betétje árnyalatban és anyaghasználatban is eltér a kütyü többi részétől, a plasztik elemek elsődlegesen az antennák gond nélküli működésének érdekében lettek elhelyezve. A felső részen a kamera optikáját és a hozzá tartozó villanót veheti észre az érdeklődő, ezek szinte egyáltalán nem lógnak ki a telefon síkjából, ahogy a kör alakú ujjlenyomat-olvasó sem dudorodik, viszont markáns karimájának köszönhetően mindig meg fogjuk találni.

Hardver, MIUI, szoftveres háttér

Nem csak a memóriában és belső tároló kapacitásában különböznek egymástól a Mi Max-variánsok, a két olcsóbbikhoz (2/16 és 3/32 GB) ugyanis hatmagos processzor és Qualcomm Snapdragon 650 lapka tartozik, míg a drágább modellek (3/64 és 4/128 GB) nyolcmagos processzorral szerelt Qualcomm Snapdragon 652-t kapnak. A négy, 1,4 GHz-es Cortex-A53 processzormag mellé tehát típusfüggően kettő vagy négy darab, 1,8 GHz-es Cortex-A72 jár, a grafikus gyorsító azonban minden esetben Adreno 510. A mi méréseink természetesen a nálunk járt, Snapdragon 650-nel és 3 gigabájt RAM-mal ellátott modellel készültek, azt pedig örömmel tapasztaltuk, hogy rendellenes melegedés egyáltalán nem jellemző a telefonra.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Xiaomi Mi Max Samsung Galaxy A9 (2016) Huawei Mate 8 LG G4
Rendszerchip Snapdragon 650 Snapdragon 652 HiSilicon Kirin 950 Snapdragon 808
AnTuTu Benchmark 6.x 67564 pont 69993 pont 72417 pont 49597 pont
Vellamo Browser 4656 pont 4979 pont 5334 pont 4131 pont
Vellamo Metal 2540 pont 2641 pont 2966 pont 2241 pont
Geekbench 3 (single) 1515 pont 1437 pont 1667 pont 1100 pont
Geekbench 3 (multi) 3717 pont 4718 pont 6024 pont 3495 pont
GFXBench Man. onscreen 15,0 fps 9,3 fps 17,0 fps 9,3 fps
GFXBench Man. offscreen 15,0 fps 9,3 fps 16,0 fps 14,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 32,0 fps 33,0 fps 38,0 fps 24,5 fps
GFXBench T-Rex offscreen 31,0 fps 31,0 fps 36,0 fps 34,3 fps

A hatmagos Snapdragon 650 is bőven elegendő a mindennapi használatra, még a komolyabb játékok futtatása sem jelent komoly gondot a mobilban, villámgyorsan történik az alkalmazások megnyitása, a köztük történő váltás és a hosszú listák görgetése is. Időnként lehet találkozni egy-egy megakadással, belassulással, sajnos néha force close-okat is produkált néhány alapvető program. A 3 gigabájt rendszermemória nem érződik kevésnek, a böngészőben is egészen sok oldal lehet egyszerre megnyitva, ami mobilneten már a B20 hiánya miatt sem hátrány. Ahogy azt a Xiaomi eszközöknél megszokhattuk, a MIUI felület teljesít szolgálatot tesztünk alanyán is, a 7.3-as stabil verzió jutott el hozzánk az Android 6.0.1 (MMB29M) alapjain, májusi security patch levellel. A fölösleges kínai alkalmazások nélküli, ugyanakkor Play-szolgáltatásokkal ellátott ROM a MIUI Magyarország munkáját dicséri, ha valaki külföldi webshopból rendel Mi Max-et, arra még biztosan fog várni némi munka, bár a Play Áruházat már a gyártó saját alkalmazásboltjából sem nagy mutatvány telepíteni.

Apróbb bugok itt-ott láthatóak: a zárképernyőn például magyar a dátumozás, de a kezdőképernyő widgetén már nem. Apróbb bugok itt-ott láthatóak: a zárképernyőn például magyar a dátumozás, de a kezdőképernyő widgetén már nem.
Apróbb bugok itt-ott láthatóak: a zárképernyőn például magyar a dátumozás, de a kezdőképernyő widgetén már nem. [+]

Hagyományos értelemben vett alkalmazásmenü ezúttal sincs, viszont mapparendszer van, a gép megpróbál nevet is adni a könyvtáraknak. Az értesítési felületért szerencsére nem kell a kijelző tetejéig kapaszkodnunk, akár középről is lehúzhatjuk: az első oldalon találjuk a notifikációkat, az aktuálisan futó programok beállításait, és itt vezérelhetjük az éppen játszott zenéket is. Ha jobbra lapozunk a felületen, akkor a 19 legfontosabb gyorsbeállítást pillantjuk meg, többek között a némítás, a zseblámpa, az adatmegosztásra használható Mi Drop és a vendég üzemmód is innen érhető el. A kezelőfelület opcionálisan témázható, gyárilag ötféle, nagyon alaposan kivitelezett megjelenés áll rendelkezésünkre, ha bejelentkezünk az Mi-fiókkunkkal, akkor számos egyéb téma is akad, az ingyenesek sajnos gyakran hagynak kívánnivalót maguk után.

Ember legyen a talpán, aki fogásváltás nélkül eléri a felső menüpontokat. Szerencsére van egykezes mód, ami a kijelző teljes tartalmát leszűkíti valamelyik alsó sarokba. Ember legyen a talpán, aki fogásváltás nélkül eléri a felső menüpontokat. Szerencsére van egykezes mód, ami a kijelző teljes tartalmát leszűkíti valamelyik alsó sarokba.
A felső menüpontok elérése szinte lehetetlen. Szerencsére van egykezes mód, ami a megjelenített tartalmat leszűkíti az alsó sarokba. [+]

Az ujjlenyomat-olvasó beállítása volt a legnehézkesebb, de egy szoftverfrissítéssel ezt jó eséllyel orvosolni fogja a gyártó, ha pedig sikeresen bekalibráltuk a rendszert, akkor egy szempillantás alatt, gombnyomás nélkül ismeri fel a regisztrált mintákat, a hátlapi érzékelő kimondottan jó helyen van, feloldáskor pedig fel sem villantja a zárképernyőt, ha sikeres az azonosítás, egyből a kezdőképernyőre dob. Összesen 5 ujjunkat regisztrálhatjuk, a gyakorlatban bőven elég, ha a két mutatóujjunkat regisztráljuk, akár duplán.

A kapcsolópanelt szerencsére a kijelző közepéről is lehúzhatjuk, ha a főképernyőn vagyunk. A kapcsolópanelt szerencsére a kijelző közepéről is lehúzhatjuk, ha a főképernyőn vagyunk.
A kapcsolópanelt szerencsére a kijelző közepéről is lehúzhatjuk, ha a főképernyőn vagyunk. [+]

A Xiaomi-féle egykezes opciók itt is megvannak, ám itt sokkal nagyobb szükség van rá, mint a korábbi modellek esetén. A beállításokban tudjuk megadni, hogy a kijelző alatti kapacitív gombokon balra vagy jobbra csúsztatással a kijelző valamelyik alsó sarkába tömörítse össze a teljes megjelenített felületet 3,5, 4 vagy 4,5 hüvelykes méretűre. Ha az üres mezőt megérintjük, akkor visszakapjuk a teljes megjelenítőt. Van Touch assistant, ami különböző virtuális gombokat helyez a kijelzőre: használatával nem csak az alkalmazásváltó, menü és vissza gombok elérhetőségét könnyíthetjük meg, hanem a Bluetooth bekapcsolásától elkezdve a kijelző lezárásán és a képernyőfelvétel készítésén át a zseblámpáig bármit ráhelyezhetünk. A tartalomfogyasztáson kívül a gépelésnél áldásos még a hatalmas kijelző: két hüvelykujjal villámgyorsan, elütések nélkül tudunk pötyögni, a Google-billentyűzet tartozik a nálunk modell járt szoftveres kínálatába, ezt bizonyára sokan le fogják cserélni egy hatékonyabb megoldásra.

A távirányító szoftvere Mitsubishi klímaberendezéssel például egyáltalán nem akart működni, miközben egy TV egyáltalán nem jelentett neki gondot. A távirányító szoftvere Mitsubishi klímaberendezéssel például egyáltalán nem akart működni, miközben egy TV egyáltalán nem jelentett neki gondot.
A távirányító szoftvere Mitsubishi klímával például egyáltalán nem működött, miközben egy TV-vel gond nélkül tette a dolgát. [+]

Infraport van a mobil tetején, viszont a Mi Remote nem volt a legjobb társ a használatában, tanítani ugyanis nem lehet, a gyártó által használt sémák pedig nem minden esetben működnek az európai piacra szánt berendezéseinkkel. Egyébként visszafogott a programkínálat, csak a legszükségesebb alkalmazások vannak rajta, illetve egy Clean Master-csomag, amit nem csak el lehet, hanem el is érdemes távolítani, főleg annak tükrében, hogy a Xiaominak van egy gyári biztonsági alkalmazása, ami képes memóriatisztításra, víruskeresésre, telefonszámok blokkolására és akkumulátorprofilok változtatására is.

Kamera, video, audio

A hátlapi kamera optikája szinte egyáltalán nem lóg ki a készülék síkjából, ami egyre ritkább manapság, ráadásul egyáltalán nem rossz a minősége sem, 16 megapixeles szenzorral, f/2.0 apertúrájú optikával, PDAF-autofókusszal és kéttónusú, dupla ledes villanóval dolgozik együtt. Szoftveresen is benne van szinte minden, ami fontos, nem maradt ki a HDR, az időzítő, a hangvezérlés, a panoráma, az arcszépség-mód, a halszem-effekt, a segédrácsozás és a felbontás állítása sem, ha beállítjuk, akkor QR-kódokat és arcokat is keres a képen. A kézi mód átlagos, a fehéregyensúlyt sajnos csak előre beállított sémák alapján állíthatjuk be, és a záridőt sem vehetjük 1/4 másodperc fölé, viszont a kézi fókuszt nagyon finoman be tudjuk állítani, és az érzékenység is ISO 100-tól 3200-ig variálható. Az élesítés és az exponálás sebessége meggyőző, még beltérben vagy éjszaka is elég gyorsan és pontosan talál fókuszt, a HDR feldolgozására sem kell sokat várni. A szelfik 5 megapixelben, 85 fokos látószög mellett készülhetnek el.

Rengeteg képmód és beállítási lehetőség tartozik a 16 megapixeles kamerához.
Rengeteg képmód és beállítási lehetőség tartozik a 16 megapixeles kamerához. [+]

A fenti képeket elnézve azt mondhatjuk, hogy tisztességes közepes teljesítményt nyújt a kamera, az általánosan jellemző mobilos hibákkal. Jellemző némi zajmentesítés, enyhe túlélesítés, a képek széleinél némi mosódás is megfigyelhető, az automatika pedig itt-ott alulexponált képeket lő, így persze jóval kevésbé is égnek ki a felvételek. A HDR jól teszi a dolgát, néha hagy kiégett részt a képekben, de összességében erre nem lehet panasz. A 4K felbontású, 24 fps sebességgel készült tesztvideó viszont már nem a legjobb, amit valaha láttunk, ide kattintva tekintheti meg saját szemmel az érdeklődő! Kisebb felbontás mellett már jobb a helyzet, 720p esetén még slo-mo mód is van a timelapse-en kívül.

Lézeres szenzort nem találunk, PDAF-rendszer segíti a fókuszálást.
Lézeres szenzort nem találunk, PDAF-rendszer segíti a fókuszálást. [+]

A készülék alján található hangszóró nem sztereó, viszont kellően hangosan és zavaró torzításoktól mentesen szólal meg. Van FM-rádió, ráadásul nem is kell fülhallgatót csatlakoztatni ahhoz, hogy megpróbáljon állomásokat keresni, persze ilyenkor még Budapest kellős közepén is csak nagyon gyenge vételre leszünk képesek, mindenképpen érdemes csatlakoztatni egy antennaként szolgáló headsetet. A zenelejátszó egy kínai streaming-szolgáltatással is egybeépül, ami számunkra talán nem annyira érdekes, az viszont nem elhanyagolható, hogy szinte bármilyen lossless tartalommal képes megbirkózni.

Az FM-rádió fülhallgató csatlakoztatása nélkül is bekapcsol, a tökéletes vétel érdekében azonban érdemes csatlakoztatni hozzá egyet. Az FM-rádió fülhallgató csatlakoztatása nélkül is bekapcsol, a tökéletes vétel érdekében azonban érdemes csatlakoztatni hozzá egyet.
Az FM-rádió fülhallgató csatlakoztatása nélkül is bekapcsol, a tökéletes vétel érdekében azonban érdemes csatlakoztatni hozzá egyet. [+]

A dobozból kimaradt a fülhallgató, így elsőként a Hybrid márkatárssal házasítottuk össze a kütyüt, majd egy komolyabb eszközt is bevetettünk az Audio Technica ATH-MSR-7 személyében. Ha bekapcsoljuk az alapvetően aktív MiSound Enhancert, akkor alaposan túlhúzott térrel és előtérbe helyezett mélyekkel találjuk szembe magunkat, ha viszont mindent kikapcsolunk, akkor minden zavaró elem megszűnik, és csak egy közepes részletességű, de nagyon jó dinamikájú zenei élménynek örülhetünk, és azt is konstatálhatjuk, hogy az erősítővel sincsenek komoly gondok, nem okozott gondot a fejhallgató meghajtása a telefonnak. Aki szeret a hangszínszabályzóval játszani, annak jó hír, hogy az előre megadott fülhallgatós sémákon túl kézi, hétcsatornás equalizer is helyet kapott a szoftverben.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Kezdjük a legfájdalmasabb adatkommunikációs problémákkal: kimaradt az itthon is egyre népszerűbb NFC és a B20-as LTE-sáv, aminek hátrányait már egy korábbi cikkünkben taglaltunk. Ezen kívül azonban minden rendben van, nem maradt el az infraport, az OTG-képes microUSB csatlakozó, Bluetooth 4.2, amihez A2DP és LE támogatás is tartozik, illetve kétcsatornás Wifi, amivel 802.11a/b/g/n és ac hálózatokra kapcsolódhatunk. GPS-ként remekül használható a telefon, a GLONASS is teljesen alapvető, navigációként remekül lehet használni a méretes mobilt. A két darab SIM kártya dual standby módon működik együtt, tehát ha az egyikkel telefonbeszélgetést folytatunk, a másik lelép a hálózatról a hívás alatt. A beszélgetési hangminőségre nem lehet panaszunk, nagyon jó minőségű hangszóró és mikrofon került beépítésre, a vételi stabilitással sem akadtak problémáink.

A gyári böngésző gond nélkül teszi a dolgát, viszont túl sok extrát nem tartalmaz. A gyári böngésző gond nélkül teszi a dolgát.
A gyári böngésző gond nélkül teszi a dolgát. [+]

A gyári böngésző nem annyira gyors, mint a Chrome, viszont számos extra került bele: beállíthatunk mobilinternetes letöltési maximumot, van szemkímélő mód az éjszakai használathoz, és ahogy az lenni szokott, gond nélkül kezel könyvjelzőket és előzményeket és állíthatjuk a betűméretet is. Nem maradt ki az inkognitó mód sem, és hiába nyitottunk meg rengeteg lapot, 3 gigabájt RAM mindig elégnek bizonyult. Komolyabb oldalak megnyitásakor, a teljes betöltés előtt időnként előfordultak apróbb akadások, ha viszont megjelenik a Full HD tartalom a kijelzőn, akkor mindent megbocsátunk: 6,44 hüvelyken vitathatatlanul remek a böngészési élmény, a flash pedig valószínűleg senkinek nem fog hiányozni.

Nem a Sony Xperia X ment össze, hanem a Mi Max hatalmas.
Nem a Sony Xperia X ment össze, hanem a Mi Max hatalmas. [+]

Értékelés: Xiaomi Mi Max
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Az akkumulátorról messzemenő közvetkeztetéseket sajnos nem tudtunk levonni, hiszen a készüléket vadonatúj állapotában kaptuk meg, és a tesztre szánt idő viszonylag korlátozott volt, így 3-4 ciklusnál többet összesen nem ment a kütyü, viszont a benyomásaink pozitívak voltak: a Redmi 3 parádés üzemideje után a nagyvad sem vallott szégyent, a 4850 mAh kapacitású akkumulátort valószínűleg senki nem fogja egy nap alatt térdre kényszeríteni, a napi merülések alapján szinte biztosra merjük mondani, hogy két napot könnyedén bírni fog a mobil úgy, hogy nem terheljük agyon, de nem is visszafogottan használjuk.

A kínai árát figyelembe véve a Mi Max nyilvánvalóan tarol az itthon fellelhető konkurenciához képest, azt viszont szem előtt kell tartanunk, hogy nincs NFC és 800 MHz-es LTE, valamint azt sem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy itthoni forgalmazás kizárólag szürkeimportos formában kezdődik, és létezik rá ugyan MIUI Magyarország által készített ROM, a fordítás még így sem teljes értékű, a szoftver pedig itt-ott megakad, és force close-okkal is találkoztunk néha. Ezeken az apróságokon kívül azonban tényleg minden megvan, amire számíthattunk, remek az anyaghasználat, jó az összeszerelési minőség, hardveres téren nincs probléma a kütyüvel, VR nélkül pedig tényleg nem sokat számítana, ha nagyobb felbontású kijelzőt látnánk magunk előtt. A kamera, a rezgőmotor és a hangszóró közepes, viszont az átlag feletti szintű hangminőség, a jónak ígérkező üzemidő, az akár fülhallgató nélkül is használható FM-rádió és az infraport pozitív irányba billenti a mérleget. Hasonló árkategóriában méretes alternatívát nyújt a Lenovo Phab Plus és az Asus Zenfone Max, ha pedig mélyebben a zsebünkbe nyúlunk, akkor a Samsung Galaxy A9 és a Huawei Mate 8 bukkanhat fel, mint opció. 100 000 forint alatt maradva viszont jelenleg egyértelmű győztesnek látszik a Mi Max az óriásmobilok ligájában, így bár a beszerzés nehézségei miatt komolyabb plecsnit nem kap, egy Tetszettet mindenképpen megérdemel!

Xiaomi Mi Max

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Xiaomi Mi Max
Xiaomi Mi Max Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 173,1 x 88,3 x 7,5 milliméter
Tömeg 203 gramm
Színvariációk sötétszürke, fehér, arany
SIM-foglalat microSIM + nanoSIM vagy microSD
Kijelző
Kijelző átlója 6,44 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (342 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 650 (MSM8956) vagy Snapdragon 652 (MSM8976)
Processzor típusa 1,4 GHz-es, négymagos Cortex-A53 és két- vagy négymagos, 1,8 GHz-es, Cortex-A72
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 510
RAM mérete 2, 3 vagy 4 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16, 32 (ebből 26 szabadon felhasználható), 64 vagy 128 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz
FDD-LTE 1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21 Mbps / 5,76 Mbps
IrDA / Bluetooth van / 4.2 (A2DP,LE)
WiFi kétcsatornás, 802.11 a/b/g/n/ac, WiFi hotspot, WiFi direct, DLNA
USB microUSB 2.0
USB OTG van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Mi Home, Mi Talk, App Store, Security, Mi Video
Multimédia
Fő kamera 16 megapixel, f/2.0, PDAF autofókusz, kéttónusú, dupla ledes segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 2160p (24 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 4850 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő (3G) ismeretlen
Beszélgetési idő (3G) ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, infraport

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés