Xiaomi Mi 5c - a legújabb kínai hullám

A Surge S1 lapkával együtt debütált a felső-középkategóriás készülék, a remek minőség és a hozzá tartozó, barátságos árcímke megvan, a B20 és a kiemelkedő üzemidő azonban nincs.

Kamera, video, audio

A hátlapon 12 megapixeles kamera ücsörög, ez 4:3-as natív képaránnyal bír, a gyártó pedig az 1,25 mikronos szenzorpixeleket említi a fő erények közt, természetesen van PDAF-rendszer és szimpla ledes vaku is, sokkal többet azonban nem tudunk a hardveres háttérről. A szoftveres rész ugyanakkor nagyon jól sikerült: alapvetően a legegyszerűbb beállításokat kapjuk, kapcsolhatunk vakut, HDR-t, van néhány színmód, szelfi és kész. A beállításokon belül a képminőséget persze ezúttal is Kiválóra kell állítani a – ROM-tól függően – alapértelmezett Nornálról. Camera2 api nincs, viszont a DNG-opción kívül szinte mindent megad a manuális mód, gondoljunk csak segédrácsra, fehéregyensúlyra, expozícióra, kézi fókuszra, záridőre vagy érzékenységre.

Egyelőre nem sokat árul el a kameráról a gyártó oldala
Egyelőre nem sokat árul el a kameráról a gyártó oldala [+]

A nappali felvételek alapvetően rendben vannak, de automatikus HDR hiányában néha nehéz megítélni, hogyan érdemes megörökíteni egy-egy témát. Olykor nagyon jó hatással van a fotókra a plusz dinamika, máskor azonban kimondottan torz a végeredmény. Az automatikus fehéregyensúly az esetek többségében nem téveszt, a lencse a széleken viszont elég jelentősen mos, és középen komolyabb zajmentesítés és élesítés árán mondható csak átlagosnak a részletesség. Kevesebb szoftveres belenyúlás talán többet eredményezett volna. Az expozíciós lépcsők nagyobbak a megszokottnál, így gyakran előfordul, hogy egy-egy fotót nem tudunk szemre tökéletes fényességen elkészíteni, ilyenkor csak a záridős játék marad, ami viszont jóval időigényesebb.

RAW-mentés nincs, de egyébként korrekt a kézi mód
RAW-mentés nincs, de egyébként korrekt a kézi mód [+]

Az éjszakai felvételek kevésbé rózsásak, itt már egy-két neonfényes kivétellel szinte soha nem segít a HDR, illetve felüti fejét az optikai képstabilizátor hiánya. Sok a zaj, harmatos a dinamika és a fókusz is sokkal nehezebben találja meg a megfelelő pontot, mint ideális fényviszonyok között. Videókat 1080p felbontásban, 25 fps-sel rögzít a kütyü, korrekt a 96 kb/s bitsűrűségű, zajszűrt sztereó hang, a beszédhangok remekül átjönnek, a zavaró háttérhangok pedig tompulnak. A kép azonban sajnos nem ennyire jó, kevés a részlet, nem elég jó a sebesség. Árulkodjanak tesztvideóink: 720p, 1080p és time-lapse. Az előlapi kamera 8 megapixeles, itt már csak időzítő és hangvezérlés van a módok között, viszont a végeredmény nem rossz, íme egy példa.

Fülhallgató nélkül is elindul az FM-rádió, de sok haszna nincs Fülhallgató nélkül is elindul az FM-rádió, de sok haszna nincs
Fülhallgató nélkül is elindul az FM-rádió, de sok haszna nincs [+]

A zenelejátszó jól ismert módon, előadók, mappák, albumok, műfajok és listák szerint rendszerezi a fájlokat, de természetesen kedvencek is összerakhatók. Számos veszteségmentes formátumot támogat a gyári szoftver, de aki wma-t és dts-t is hallgatna, annak mindenképpen le kell majd tölteni egy másik programot, amivel ezek a lehetőségek is megnyílnak. A beállításokon belül van hangszínszabályzó, többféle hangkeltőhöz passzoló kimeneti séma, de nyersen is korrekt módon szól a Mi 5c, nem a legkomolyabb fejhallgatók meghajtására született, de korrekt az erősítő, nincs zavaró zaj vagy fájó részlethiány, akár egy Mi-fülessel kiváló párost tud alkotni.

A videolejátszóval akár filmezhetünk is, de erre továbbra is jobb programokat találhatunk az Áruházban
A videolejátszóval akár filmezhetünk is, de erre továbbra is jobb programokat találhatunk az Áruházban [+]

Az FM-rádió elindul fülhallgató nélkül is, de hacsak nem kizárólag a sistergésre vagyunk kíváncsiak, mindenképpen csatlakoztatnunk kell antennaként szolgáló eszközt a 3,5 milliméteres jack csatlakozóba. A videolejátszó remekül boldogul a H.263, a H.264, a H.265 és az Mpeg4 kódolású fájlokkal, a többihez azonban másik lejátszóra lesz szükség. Jóból is megárt a sok, a kijelző Full HD felbontásánál nagyobb fájlokkal ne próbálkozzunk, akadozás és szétcsúszott hangsáv lesz a vége. Zavarba ejtően halk az alul található multimédiás hangszóró, nagy probléma egyébként nem lenne vele, de a gyengesége kimondottan kellemetlen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Xiaomi Mi 6 - helyi kiskirály

    A Xiaomi csúcskészüléke egészen kiváló, a legújabb hardveres alapokra helyezett prémium készülék, továbbra is meglepően kedvező árazással, és némileg komplikáltabb lokalizálási lehetőségekkel.

  • Xiaomi Mi 5c-fotók bukkantak fel

    Nagyon hamarosan bemutatásra kerülhet a Xiaomi legújabb mobilja, a várhatóan korrekt üzemidejű Mi 5c.

Hirdetés