Xiaomi Mi 5c - a legújabb kínai hullám

A Surge S1 lapkával együtt debütált a felső-középkategóriás készülék, a remek minőség és a hozzá tartozó, barátságos árcímke megvan, a B20 és a kiemelkedő üzemidő azonban nincs.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból a Surge S1 elmarad a legtöbb konkurensétől, mindenesetre nem is az a fájó, hogy Cat.4-es (150/50 Mbps) maximumú az LTE, hanem az, hogy ebből is kimaradt a B20-as LTE. A probléma továbbra is érzékelhető, és sajnos nem csak a mobilinternet, hanem a telefonhívások kapcsán is, volt szerencsém ugyanazzal a kártyával, ugyanonnan, gyors egymásutánban hívást intézni egy nemzetközi verziós Xiaomi mellett, és egyértelmű volt, hogy utóbbi sokkal stabilabb volt hálózati szempontból. Budapesten. Vidéken ez a probléma pedig csak erősödik. A dual SIM már-már szokásos módon dual standby üzemben működik együtt, tehát csak addig van két kártya a hálózaton, amíg az egyikkel nem vagyunk hívásban.

A GPS nagyjából közepes sebességű A GPS nagyjából közepes sebességű
A GPS nagyjából közepes sebességű [+]

Egyébként nincs komoly gond, a kétcsatornás, 802.11a/b/g/n-képes WiFi működése remek, a GLONASS és BeiDou műholdak segítségét igénybe vevő GPS-vevő remekül teszi a dolgát, a 4.1-es Bluetooth is megfelel a célnak, és a 2.0-s adatátvitelre képes USB Type-C csatlakozóval sem volt baj. Ha eltekintünk a hálózati anomáliáktól, a beszélgetési minőség korrekt, a mikrofon tiszta hangot próbál továbbítani, a hangszóró pedig nem túl hangosan, de kimondottan szépen szól. Van giroszkóp, gyorsulásmérő, iránytű mágneses szenzor és infraport is. NFC-re ne számítsunk.

MicroSD kártyát nem fogad a tálca
MicroSD kártyát nem fogad a tálca [+]

Értékelés: Xiaomi Mi 5c
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A 2860 mAh kapacitású akkumulátor gyorstöltése közben erőteljesen melegszik a készülékház, viszont gyorsan is mennek bele a százalékok, két órán belül 100%-ig ment teljesen lemerült állapotról, a dobozban lévő, váltakozó áramerősségű adapterrel. Az üzemidő megfelelőnek mondható, 1080p-s, offline videónézéssel 10-12 órás végeredményre számíthatunk hang- és fényerő függvényében, böngészni nagyjából 8-9 órán át lehet, nálunk 5 órás kijelzőidők jöttek ki a mindennapi használatban, egy aktív kártyával, főleg internetezéssel és fotózással. Ha a rendszer átvált nagy teljesítményű módra (benchmark, komolyabb játékok), akkor szintén beindul a melegedés, és a százalékok lefelé vándorlása is intenzívebb lesz, így akár 2,5 óra alatt lemeríthetjük a telefont.

Az összegzés központjában állhatna akár a Surge S1 SoC, de aki olvasta a Xiaomi első, saját lapkájának specifikációját, az értelemszerűen nem számított nagy áttörésre, és a valóságban a mobil egyik legunalmasabb pontja a hardver: a 28 nanométeres gyártástechnológia ebben a szegmensben már-már ciki, főleg úgy, hogy modernebb előd után érkezett, egyébként pedig hozza a középkategóriás szintet a nyolcmagos Cortex-A53 processzortömb. A Mali-T860 MP4 IGP megfelel ehhez a felbontáshoz, a 3 GB RAM pedig pont elegendő ehhez a rendszerhez. Sokkal érdekesebb a többi, hiszen a Mi 5c jelenleg azok mentsvára próbál lenni, akik nem kívánnak forintban hat számjegyű összeget fizetni kínai mobilért, de lehetőség valami jobb készülékbe költöznének. Ez a mobil pedig erre egy zseniális optimum... lehetne. Adott a gyönyörű, nagy fényerejű és kontrasztú kijelző, amit ránézésre AMOLED-ekkel tévesztenek össze még avatottabb szemek is. Adott egy kiváló anyagokból remekül megmunkált, kecses, de masszív készülékház. Adott egy megbízhatóan, stabilan működő rendszer, még ha nem is a legfrissebb Android alapjain nyugszik. Adottak a korrekt multimédiás képességek, korrekt a kamera, filmet nézni remek rajta, fülhallgatóval pedig az audio rész is rendben van. A mérleg másik oldalán azonban ott van a szánalmasan halk multimédiás hangszóró, a hiányzó NFC, a melegedő készülékház, és legfőképpen a B20-as LTE hiánya. A Surge S1 valójában inkább egy Redmibe illett volna, mindenesetre tényleg nem ez, hanem a nemzetközi változat (ideiglenes?) hiánya jelenti a valódi problémát, ellenkező esetben akár komoly plecsnire is méltó lehetett volna a 89 900 forintos árával. Jelen állás szerint azonban a B20 hiánya miatt csak azoknak tudjuk javasolni, akik tisztában vannak azzal, hogy ez milyen kompromisszumokkal jár.

szentkuti11

A tesztkészülék az FirstPhone jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Xiaomi Mi 6 - helyi kiskirály

    A Xiaomi csúcskészüléke egészen kiváló, a legújabb hardveres alapokra helyezett prémium készülék, továbbra is meglepően kedvező árazással, és némileg komplikáltabb lokalizálási lehetőségekkel.

  • Xiaomi Mi 5c-fotók bukkantak fel

    Nagyon hamarosan bemutatásra kerülhet a Xiaomi legújabb mobilja, a várhatóan korrekt üzemidejű Mi 5c.

Hirdetés