UI és app
A felület tök átlátható és egyszerű, a számlapról balra húzva jönnek a gyorsbeállítások, jobbra a már említett MI AI érdeklődik első kártya gyanánt, aztán jön a többi widget, fentről húzhatók le az értesítések (és itt csúnyán szaggat az animáció), lentről jön be az ikonos menü. Ha akarjuk, akkor van always-on kijelzés (amely csökkenti az üzemidőt), csuklómozdulatra felébred az óra (jó hatásfokkal), a tenyerünkkel letakarva pedig ki lehet kapcsolni a kijelzőt.
Az ikonokhoz nincs felirat, szóval érdemes végignyomkodni, hogy melyik ábra mit takar, de azért van néhány egyértelmű is közöttük. Kapásból az első az aktivitásokat indítja, aztán jönnek az edzések összegzői, a napi aktivitásunk statisztikái, alvás, pulzus, véroxigén-szint, időjárás, ébresztő, stopper, időzítő, zenelejátszó és kamera (a telefonunkat vezérli), kapott külön ikont a WeChat, valamint vannak főleg futás témakörében edzéstervek is. Az NFC-t kenhetjük a hajunkra, mert itthon nem működik globális forgalmazás hiányában a funkció. Magán az órán olyan baromi szofisztikált dolgokat nem tudunk beállítgatni, de hát itt van nekünk a Mi Fintess alkalmazás, ami amúgy elég korrekt.
Itt át lehet az ikonos menüt kapcsolni listásra, tetszőlegesen módosíthatjuk a menüpontok sorrendjét, elérjük a közel 200 letölthető számlapot, valamint a MI AI-jal kezdődő, oldalirányú suhogtatással elérhető widgetek sorrendiségét és tartalmát is babrálhatjuk, itthon kapásból azzal indítva, hogy a kínai személyi asszisztenst eltakarítjuk. Az alkalmazásban látszik amúgy, hogy az NFC mire lenne jó: tömegközlekedési kártyákat és belépési kulcsokat lehetne hozzáadni a rendszerhez. Úgy tudni, hogy küszöbön a globális változat bejelentése (bár ott 99 euróról szólnak a hírek), ez talán az NFC-t is értelmezhetővé teszi majd mifelénk.
Beállíthatunk az órához PIN-kódos védelmet, időzített DND-t alváshoz (mert a telefonról nem szinkronizálja ezt), tétlenségi figyelmeztetést, valamint a folyamatos pulzus- és véroxigén-szint méréshez is egyedi értékhez kapcsolódó riasztásokat, illetve babrálhatjuk az értesítési opciókat. Az egyes alkalmazások ikonjait nem hozza át a telefonról, de az ékezetes karakterek megjelenítése hibátlan. Emojik már csak egy üres négyzet formájában jelennek meg, reagálni pedig még előre gyártott sablonokkal sem tudunk az üzenetekre. A hívásokat is csak elutasítani és a rezgést lenémítani tudjuk, felvenni, vagy üzenettel visszajelezni az óráról nem lehet. Magyarán az óra jellegű kialakítás nem hozott magával szofisztikáltabb notifikációs megoldásokat, ilyen téren ez pont annyit tud, mint egy Band 7, csak a valamivel nagyobb kijelző és betűméret miatt jobban olvashatók a beérkező jelzések.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!