Uhans U100 - luxusmobil harmincezerért?

Külső

A legtöbb ismerősöm az ízléstelen szót használta, amikor megmutattam nekik a telefont, de ebből a szempontból abszolút megfelelhetne luxustelefonnak, nem hinném, hogy ha egy többmilliós Vertut húzok elő a zsebemből, akkor azt bárki szebbnek találta volna. Az Uhans U100-nál ott kezd el igazán borulni a luxustelefonság kártyavára, amikor kézbe vesszük, hiszen egyrészt a fémből készült oldalkeret vágja a kezet, másrészt az oldalsó gombok a lötyögés fogalmát egy új szintre emelik, konkrétan millimétereket mozognak a billentyűk a keretükben, zavaró, fémes zörgés kíséretében. Méreteit tekintve nem vállalhatatlan, 140 x 72 x 9,1 milliméteres dimenzióihoz 158 grammos tömeg tartozik, egy kézzel még viszonylag normálisan kezelhető. Direkt a kisebb eszközt kértük el tudván, hogy itthon sokan örülnének, ha nem csak 5 inches, vagy annál nagyobb termékek lennének elérhetők.

Uhans U100 elölről
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Uhans U100 Doogee X5 Lenovo A5000 Prestigio Muze C3
Fehér fényerő (max.) 470 nit 511 nit 428 nit 364 nit
Fehér fényerő (min.) 28,2 nit 24 nit ? nit 38 nit
Fekete fényerő 1,83 nit 0,49 nit 0,59 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 257:1 1043:1 726:1 848:1
Színhőmérséklet 9329 K 7234 K 7765 K 7942 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A 4,7 hüvelykes IPS kijelző egy új, negatív rekordot állított fel, ötször is meg kellett mérnem, mire egyszer elhittem, hogy 1,8 nitesek a feketék maximális fényerőn. Ezzel a kiváló értékkel nem csak a legvilágosabb fekete, hanem az általunk valaha mért leggyengébb kontrasztarány serlegét is elnyerte, azon már meg sem lepődhetünk, hogy a színhőmérséklete is nagyon messze van az ideálistól. A maximális fényereje egyébként vállalható, a betekintési szögei sem vészesek, a 312 ppi-s képpontsűrűség sem rossz és minimum fényerőn nem égeti ki a szemünket a panel, jó eséllyel a kalibrálásnál szúrtak el valamit nagyon.

Uhans U100 oldalról
[+]

A kijelző fölött a legfeltűnőbb dolog a kék színű értesítési led, brutálisan erős fénye van, és elég agresszíven is villog, szerencsére nem maradtak ki a fény- és távolságérzékelő szenzorok, van másodlagos kamera és természetesen beszédhangszóró is. A megjelenítő alatti érintőgombok nem kaptak háttérvilágítást, az érzékenységük viszont jó. Előre került a mono hangszóró és a mikrofon is.

Uhans U100 oldalsó gombok
[+]

A mobil oldala fém, ami jól néz ki, az viszont elég gáz, hogy használat közben is érezhetően vágja a kezet. Bal oldalon kaptak helyet a hangerőszabályzó billentyűk, jobb oldalra került a bekapcsológomb, fent kaptak helyet a csatlakozók: 3,5 milliméteres jack, illetve microUSB van itt, ez utóbbit sajnos mindenképpen be kellett süllyeszteniük a készülékházba, hogy semmiképp se tudjuk hagyományos kábelekkel tölteni, csak a gyárival.

Uhans U100 hátlap
[+]

A hátlap adta a sokk igazi forrását: a Doogee DG700-nál láttunk ilyet utoljára, krokodilbőr mintázatú, rajta pedig fémnek álcázott, de valójában műanyagból készült kamera körüli keret, amire egyszerűen nincsenek szavak. A szép az egészben, hogy a gyártó valódi marhabőrként reklámozza ezt a hátlapot, ami elég erős állításnak tűnik. Ha leszedjük a borítást, akkor a cserélhető, 2200 mAh kapacitású akkumulátoron kívül három kártyahelyet látunk, egy a normál SIM-nek, egy a microSIM-nek, egy pedig a microSD kártyának.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

    Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

  • A Nokia előtt tiszteleg az Uhans

    Régebben kínai koppintásnak hívták, ma már tribute-terméknek nevezik azokat a kütyüket, amik egy sikeres termék nyomdokain próbálkoznak a piacon.

  • Uhans S1 - bőr helyett szén

    A kínai gyártó új mobilkészüléke sokkal jobban néz ki elődeinél, a nyolcmagos rendszerchipre épülő hardver alapvetően rendben van, és az árazás sem szállt el igazán. Akkor hol a hiba?

  • Uhans U300 - a legjobb azért nem ilyen

    Nehezen érthető, hogy miért hivatkoznak áramvonalas formatervre egy nehéz, tömbszerű és egyébként nem is olcsó phablet kapcsán, amikor több egyéb pozitívumra is felhívhatták volna a figyelmet.

Előzmények

  • Lenovo A2010 - ingadozó hangulat

    A kínai gyártó új modellje a harmincezer forintos kategóriában próbál szerencsét, szüksége is van rá, hiszen a konkurencia nagyon erős versenyzőket tett le a közelmúltban.

  • UMi Hammer S - a helység kalapácsa

    Nem a komikus eposzról beszélünk a mai tesztünkben, hanem egy feltörekvő gyártó új phabletjéről, ami a tömege alapján akár kalapács is lehetne, de még elméletben sem strapabíró.

  • Meizu m2 - megint megmutatják

    Jelenleg a Meizu belépőmodellje az m2, öthüvelykes kijelzőjével még a használható kategóriába esik, a felszereltsége rendben van és az ár/érték aránya is dicséretre méltó.

Hirdetés