Uhans U100 - luxusmobil harmincezerért?

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az U100 természetesen LTE-hálózatokat is támogat, az itthon használatban lévő összes frekvenciát ismeri, ennek megfelelően nem is volt probléma vele, a Cat 4.-es modul elméleti maximális letöltési sebessége 150 Mbps. Természetesen dual SIM-es készülékről beszélünk, az egyes kártya normál SIM, a kettes pedig microSIM lehet, ezek dual standby módon működnek együtt: készenléti módban mindkét kártya hálón van, ha az egyikkel hívást intézünk, akkor a másik lemászik a hálózatról és nem leszünk elérhetőek rajta. A Bluetooth 4.0-s szabványú, a WiFi pedig 802.11 b/g/n szabványokat ismer, hotspot funkcióra is képes. A GPS-vevő GLONASS támogatással bír, a pozicionálás offline is gyors, de nem mindig stabil, navigálás közben gyakran elfelejti, hogy melyik irányba tartunk, vagy csak simán elveszti a fonalat néhány másodpercre. A beszélgetési hangminőség rendben van, a beszédhangszóró minősége nem túl acélos, de a mikrofon jó, és a vételi stabilitással sem volt probléma.

Uhans U100 Screen Shot Uhans U100 Screen Shot

Az internet böngészésére csak a Chrome-ot találjuk meg telepítve, ami lollipopos szokás szerint egyesíti a lapokat és az alkalmazásváltóban lévő alkalmazásokat, akinek ez nem tetszene, az szerencsére kikapcsolhatja a beállításokban. Flash támogatás nincs, ezt lassan már természetesnek vehetjük. A két ujjas nagyítás gond nélkül működik, de a zoomalapú tördelés még mindig hiányzik a repertoárjából. Sebesség terén hozza az elvárt szintet, a lapok betöltése gyorsan megtörténik, csak néha fordulnak elő akadások, döccenések.

Uhans U100 akkumulátor
[+]

Értékelés: Uhans U100
Külső
Ergonómia 5 pont
Anyaghasználat 5 pont
Összeszerelés minősége 5 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt lévő 2200 mAh kapacitású akkumulátorból akkor lehet jó üzemidőket kihozni, ha nem használjuk sokat a mobilt, mivel a készenléti fogyasztása elég barátságos. A tesztidőszak alatt körülbelül kétnaponta kért töltőt, viszont a legkomolyabb nyüstölésben négy óra leforgása alatt is ki lehetett fullasztani, ebben benne volt az összes benchmark lefuttatása, némi böngészés és 3 órányi MinDig TV stream, végig maximális fényerőn.

Összegzésként mondhatnánk, hogy az Uhans U100 egy újabb gyenge próbálkozás a kínaiak részéről, de ez szerencsére nem teljesen igaz. Az, hogy rossz csomagolásban küldték, inkább csak a gyártó tapasztalansága miatt alakult így, a külsőt viszont nyugodtan nevezhetjük bárminek, nagyon messze áll attól, amit az európai ízlés szépnek tart. Az összeszerelési minőség terén is van hova fejlődni és a kijelző is lehetne sokkal jobb de ha ezektől eltekintünk, akkor abszolút használható telefont ismertünk meg az U100-ban. Nem voltak idegesítő kínai alkalmazások vagy bosszantó hibák, a telefon a maga puritán módján tette a dolgát, nem fagyott le, elfogadható képeket lőtt, képes volt normális hangot kiadni magából, nagyjából minden benne van, ami fontos, ráadásul még a hazai LTE-frekvenciákat is ismeri. Még jobb lehetne az összkép, ha az U100 nem akarna mindenáron luxustelefon lenni, hiszen egyértelmű, hogy ennyi pénzért, ilyen háttérrel soha nem is lesz az. Ára jelenleg 100 dollár körül van a kínai webshopokban, egyéb költségek nélkül, mindenestül azért valószínűleg közelebb lesz a 40 000 forinthoz, mint a kiindulási alapként szolgáló 29 000-hez, ebben a ligában a Doogee X5 Pro, a Xiaomi Redmi 2 Pro és a Meizu m2 lehet az U100 fő ellenfele, ezek viszont jelenleg szignifikánsan jobb ajánlatnak tűnnek, mint tesztünk alanya, ezért az Uhans-ot nem jutalmazzuk plecsnivel.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

    Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

  • A Nokia előtt tiszteleg az Uhans

    Régebben kínai koppintásnak hívták, ma már tribute-terméknek nevezik azokat a kütyüket, amik egy sikeres termék nyomdokain próbálkoznak a piacon.

  • Uhans S1 - bőr helyett szén

    A kínai gyártó új mobilkészüléke sokkal jobban néz ki elődeinél, a nyolcmagos rendszerchipre épülő hardver alapvetően rendben van, és az árazás sem szállt el igazán. Akkor hol a hiba?

  • Uhans U300 - a legjobb azért nem ilyen

    Nehezen érthető, hogy miért hivatkoznak áramvonalas formatervre egy nehéz, tömbszerű és egyébként nem is olcsó phablet kapcsán, amikor több egyéb pozitívumra is felhívhatták volna a figyelmet.

Előzmények

  • Lenovo A2010 - ingadozó hangulat

    A kínai gyártó új modellje a harmincezer forintos kategóriában próbál szerencsét, szüksége is van rá, hiszen a konkurencia nagyon erős versenyzőket tett le a közelmúltban.

  • UMi Hammer S - a helység kalapácsa

    Nem a komikus eposzról beszélünk a mai tesztünkben, hanem egy feltörekvő gyártó új phabletjéről, ami a tömege alapján akár kalapács is lehetne, de még elméletben sem strapabíró.

  • Meizu m2 - megint megmutatják

    Jelenleg a Meizu belépőmodellje az m2, öthüvelykes kijelzőjével még a használható kategóriába esik, a felszereltsége rendben van és az ár/érték aránya is dicséretre méltó.

Hirdetés