Uhans U100 - luxusmobil harmincezerért?

Kamera, multimédia

A hátlapi kamera 8 megapixeles, autofókuszos, működését egy brutálisan erős fényű, de szimpla ledes villanó támogatja, ha gyengék a fényviszonyok. Jó hír, hogy Sony IMX164 szenzorral dolgozik együtt, az viszont kevésbé érthető, hogy miért interpolálják a felbontását 13 megapixelesre, ráadásul ugyanezt követték el az előlapi egységgel is, ami 2 megapixeles érzékelőt tudhat magáénak, de 5 megapixeles képeket lő. A szoftver teljes egészében a gyári AOSP-származék, van benne hatféle képmód (normál, élő fotó, mozgáskövető, arcszépítő, panoráma és többszöges), kézzel kapcsolgatható HDR, illetve számos egyéb beállítási lehetőség, többek között érzékenység, felbontás, képarány, önkioldó, fehéregyensúly, szoftveres képstabilizátor és villódzásgátló. A fotók viszonylag gyorsan elkészülnek, a fókuszálás és a fénymérés sem lassú.

Uhans U100 Screen Shot

A fenti fotók nem nevezhetők túl jónak, de amikor megláttam ezt a telefont, akkor kategóriákkal rosszabb eredményre számítottam. A 13 megapixeles maximális felbontás nyilvánvalóan teljesen értelmetlen, a dinamikatartomány szűkös, néhol elég erős mosás érzékelhető és a fehéregyensúly sem mindig megbízható, de zajosodás alig jellemző rá és a vonalélessége sem rossz. Tesztvideó ide kattintva érhető el, a 720p felbontású felvétel sebességére nem lehet komoly panasz, viszont a villódzásgátló itt nem igazán tud érvényesülni, a másodlagos mikrofon hiánya pedig nagyon érezhető a hangminőségen.

Uhans U100 Screen Shot Uhans U100 Screen Shot

A gyári, AOSP-alapú zenelejátszó kezeli a veszteségmentesen tömörített fájlokat, van hozzá egy hangszínszabályzó is, de itt is érdemes kikapcsolva tartani ezeket a hangzásjavítónak beállított effekteket, ezek nélkül abszolút elfogadhatóan szól a telefon, a kategóriáján belül még az erősítője is elfogadható, ami elég meglepő. FM-rádió is van, Budapesten körülbelül 17 állomást talált meg, az elhangzó műsorokat rögzíthetjük is könnyedén, ogg formátumban.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

    Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

  • A Nokia előtt tiszteleg az Uhans

    Régebben kínai koppintásnak hívták, ma már tribute-terméknek nevezik azokat a kütyüket, amik egy sikeres termék nyomdokain próbálkoznak a piacon.

  • Uhans S1 - bőr helyett szén

    A kínai gyártó új mobilkészüléke sokkal jobban néz ki elődeinél, a nyolcmagos rendszerchipre épülő hardver alapvetően rendben van, és az árazás sem szállt el igazán. Akkor hol a hiba?

  • Uhans U300 - a legjobb azért nem ilyen

    Nehezen érthető, hogy miért hivatkoznak áramvonalas formatervre egy nehéz, tömbszerű és egyébként nem is olcsó phablet kapcsán, amikor több egyéb pozitívumra is felhívhatták volna a figyelmet.

Előzmények

  • Lenovo A2010 - ingadozó hangulat

    A kínai gyártó új modellje a harmincezer forintos kategóriában próbál szerencsét, szüksége is van rá, hiszen a konkurencia nagyon erős versenyzőket tett le a közelmúltban.

  • UMi Hammer S - a helység kalapácsa

    Nem a komikus eposzról beszélünk a mai tesztünkben, hanem egy feltörekvő gyártó új phabletjéről, ami a tömege alapján akár kalapács is lehetne, de még elméletben sem strapabíró.

  • Meizu m2 - megint megmutatják

    Jelenleg a Meizu belépőmodellje az m2, öthüvelykes kijelzőjével még a használható kategóriába esik, a felszereltsége rendben van és az ár/érték aránya is dicséretre méltó.

Hirdetés