Tomtom ONE vs. Mio C310

Hirdetés

Doboz, tartozékok

A két készülék dobozának mérete hasonló, ám formájuk más. A C310 sok papírt használ, a Tomtom viszont igen jól megtervezett belsővel érkezett, ahol mindennek van helye és nem esik atomjaira a kicsomagolás után, könnyű visszapakolni az alkotóelemeket. Ennek ellenére a Mio ad több tartozékot, hiszen például a Tomtom esetében nincs hálózati töltő, csak a szivargyújtó alkalmas az áramfelvételre és a C310-zel ellentétben USB kábeles sem vesz fel áramot.

Mindkét eszköz rendelkezik természetesen szélvédőre cuppantható tartóval, ebből a szempontból a Tomtom köröket ver a C310-re, hiszen egy rövid, masszív, hihetetlenül stabil oszlopot kell felhelyezni a szélvédőre. A Mio egy gégecsövet kínál, amely ugyan szabadon alakítható, ám túl hosszú, így gyakran kileng a végén pihenő készülék. A C510 és a C710 már rövidebb csövet kapott, amely ezt a problémát orvosolja.

A C310 alapból tartalmazza a szoftvert, míg a Tomtom ONE mellé külön SD kártyán kaphatjuk azt meg. A Mio-nál ezért plusz funkciókra is felhasználhatjuk a bővítkártya nyílását, illetve ide pakolhatjuk be esetleg a több térképpel bíró iGO-t. Mindkét eszközhöz jár egy CD, amin a PC-hez szükséges telepítő alkalmazások vannak, illetve van kézikönyv is, amelyben a Mio nyer, sokkal részletesebb. A Tomtom használati útmutatója viszont külön felhívja a figyelmet arra, hogy lehetőség szerint ne hagyjuk a kocsiban a cuccot, mert könnyen tolvajok martalékává válhat.

A Mio klubkártyát biztosít a felhasználóknak, ezzel nem csak a további tartozékok kedvezményes megvásárlására nyílik lehetőség, de rengeteg egyéb szolgáltatás is olcsóbban vehető igénybe, itt szálláshelyek és étkezési lehetőségek szerepelnek. A Tomtom is ad valami hasonlót, de ez csak arra jó, hogy pár ingyenes dolgot tölthessünk rá a készülékre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Mio

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés