T-Mobile Pulse - ez a droid kicsit más

Telefonálás, üzenetkezelés, internet

A névjegyzék oldaláról sajnos hiányzik az az abc betűit tartalmazó sáv, melynek segítségével gyorsan egy-egy betűre tudunk ugrani. Ezt persze részben pótolnia kellene a felül található keresősávnak, de ha elkezdünk benne gépelni, a virtuális billentyűzet ki fogja takarni a képernyő túlnyomó részét, mindössze két sort hagyva nekünk szabadon, ahol azért elég macerás a görgetés. Ennél is gagyibb a képes telefonkönyv, ahol egyrészt a görgetés is elég esetleges (ugyanakkora ujjmozdulatra eltérő nagyságút gördül), másrészt átláthatatlan, ha nincsenek ténylegesen képek az adott kontaktoknál. Ha új embert viszünk fel az egyébként végtelen kapacitású telefonkönyvbe, annak nevét, telefonszámait, e-mail és webcímét, sima címét, munkahelyét, titulusát, születésnapját vihetjük fel egy jegyzettel kiegészítve. Az emberkékhez képet és csengőhangot is beállíthatunk, megadhatjuk Google Chat ID-jukat és csoportokba is rendezhetjük őket.

T-Mobile Pulse T-Mobile Pulse

Az üzenetkezelő rendben van, SMS, MMS, e-mail és érkezhet a készülékre, utóbbi kettő a kereken 60 MB-os belső memóriába fog kerülni. Chat kliensből csak a már említett Google Chat van fent, a social-networking kliensek pedig teljesen hiányoznak a Pulse kínálatából. Szöveget háromféle virtuális billentyűzettel tudunk bevinni, melyek között egy határozott ujjmozdulattal tudunk váltani, ha pedig elforgatjuk a készüléket, azok fordulnak a kijelzővel együtt. A gépelés alapvetően kényelmes, de az iPhone szintjét ez a készülék sem éri el, sokszor sikerült félrenyomnom. Szokatlan, hogy a gombok másodlagos funkciói (írásjelek és hasonlók) bevitele nem az adott gomb nyomva tartásával, hanem gesztussal történik, lefelé kell tolnunk az ujjunkat ahhoz, hogy előcsalogassuk a kívánt karaktert.

T-Mobile Pulse T-Mobile Pulse T-Mobile Pulse

A masina GSM-modulja négynormás (850/900/1800/1900 MHz), tehát a világ bármely táján tudjuk használni. UMTS-frekvenciákból kettőt támogat (900/2100 MHz), adatátvitelre GPRS-t, EDGE-t, UMTS-t, legfeljebb 7,2 Mbps sebességű HSDPA-t és 2 Mbps-os HSUPA-t használhatunk. Ha WiFi hálózat van a közelben, természetesen arra is fel tudunk csatlakozni, a 2.0-s Bluetooth segítségével pedig headset használata és fájlok küldése/fogadása is lehetséges. A microUSB port szintén 2.0-s, számítógépre kötve a készülék töltődik és kártyaolvasóként is használható, az adatátvitel meglehetősen gyors. Telefonálás közben a hangminőség közel sem volt kielégítő: az egy dolog, hogy néha kicsit halkabban hallottam beszélgetőpartnereimet a kelleténél, viszont ők folyamatosan arra panaszkodnak, hogy nagyon hangosan visszhangoznak. A jel megtartásával és a stabilitással szerencsére nem volt gond.

T-Mobile Pulse T-Mobile Pulse

A webböngésző a szokásos, a YouTube-klienssel kiegészítve jó párost alkotnak, igaz, a zoomolás így 2009 végén jobban is meg lehetne oldva, mint ahogy itt meg van — két virtuális gombot kell nyomogatnunk. A sebesség néha errefelé is ingadozik, de összességében elégedettek lehetünk, már csak a tökéletes oldalelrendezés miatt is.

T-Mobile Pulse T-Mobile Pulse

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés