T-Mobile Pulse - ez a droid kicsit más

Hirdetés

Előszó

Azt mindannyian tudjuk, hogy a világ most a Google nevével fémjelezett Android körül forog. A nyílt forráskódú rendszer sebességét, rugalmasságát és felhasználóbarát mivoltát már számtalan alkalommal bizonyította a HTC készülékein, melyekkel csupán az a gond, hogy egy kivétellel a felső kategóriában versenyeznek, plusz eleve nincs is belőlük túl sok. Az olcsó Androidokról szóló pletykák már jóval az első készülékek európai premiere előtt napvilágot láttak, a megjelenésük viszont azóta is várat magára. Vannak ugyan kínai gyártók, melyek potom pénzért ígérik a zöld robot minden előnyét, de ezekről rendre kiderül, hogy Android kinézettel felvértezett MTK-s gépek, azaz gyakorlatilag egy olyan tulajdonsággal sem rendelkeznek, melyek a lemásolt operációs rendszert naggyá teszik.

T-Mobile Pulse
[+]

Egy picit viszont úgy látszik, hogy léptünk előre, ugyanis hazánkban is kapható cikkünk tárgya, a Huawei által gyártott U8220, melyet a T-Mobile forgalmaz Pulse néven. A magenta szolgáltatóról tudjuk, hogy szívesen árul Androidos gépeket, aminek oka, hogy benne vannak a rendszert fejlesztő Open Handset Alliance nevű cégtömörülésben — mert az Androidot nem egyedül a Google gyártja, még akkor sem, ha valószínűleg ők rakták bele a legtöbb munkát és pénzt. Az ormótlan kinézetű G1-re valószínűleg mindenki emlékszik — azaz emlékszünk egy fenét, sokan a mai napig is használják, mert a gép technikai paraméterei tekintetében ma is gond nélkül megállja a helyét, használtan pedig rendszertársaihoz képest meglehetősen olcsón beszerezhető, néha még újonnan is. De ne kanyarodjunk ennyire el: itt a várva-várt Pulse, mely jelenleg a legolcsóbb androidos gép, mely azonban még mindig a középkategóriában versenyzik. Az igazi "olcsó Android" tehát továbbra is várat magára, mi pedig várjuk is, nagyon.

T-Mobile Pulse
[+]

Magenta színű doboz, rajta egy vidám párocska, bár a hölgy inkább bugyután, mint boldogan néz ki a képből, de annyi gond legyen, itt még nem a dizájn a lényeg. A tartozékokkal elégedettek is lehetünk, az igényesen elcsomagolt dobozkák tokot, hálózati töltőfejet, microUSB-s adatkábelt, 2,5 milliméteres jack csatlakozóval ellátott sztereó headsetet, valamint egy 2,5 -> 3,5 milliméteres átalakítót rejtenek, utóbbi igénybevételével használhatjuk saját fülhallgatónkat is. A felsoroltakon kívül ebbe a kategóriába tartozik a készülékre gyárilag felhelyezett kijelzővédő fólia is (nem, nem az, amit használat után le kell rántani, hanem az, amelyiket rendszerint pénzért veszünk meg a boltban). Hogy őszinte legyek, sosem találkoztam még ilyesmivel, ha nagy ritkán kapunk is fóliát, azt nekünk kell felrakni, ami a levegőben repkedő apró szöszök és porszemek miatt néha embert próbáló mutatvány. Elképzelhető, hogy a T-Mobile ettől akart megkímélni minket, de az sem kizárt, hogy a készülék előlapja olyan érzékeny a fizikai behatásokra, hogy csak így tudtak javítani a dolgon. Az viszont tény, hogy a nálam járt tesztkészüléken a fólia ferdén és kicsit buborékosan volt felrakva, egészen biztos, hogy ez emberi, nem pedig gépi munka — ami ebben az esetben negatívumként róható fel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés