Sony Xperia Z3+ - nem lépett szintet

Bevezető, tartozékok

Az utóbbi időben rengeteg kritika érte a Sony-t a modellfrissítésekkel kapcsolatban, ez nem is csoda, hiszen nem sokkal több, mint egy év telt el a Xperia Z2 piacra dobása óta, de azóta ez már a második csúcs Z-telefon, ami ellátogat hozzánk, tehát aki 10 hónapja vásárolt magának egy Z2-t, az akár azt is érezhetné, hogy két generációval le van maradva. Természetesen a Z2 tulajdonosok valószínűleg nem ijednek meg ettől, hiszen tudvalevő, hogy a Z3 csak egy alaposabb ráncfelvarrás volt, az pedig nemsokára bővebben is kiderül, hogy ez sem sokkal több annál. A sűrű eszközfrissítés alapvetően nem okozhat gondot a felhasználóknak, de azt csak remélni merjük, hogy a „régebbi" készülékek Android frissítései sem maradnak majd el amellett, hogy folyamatosan érkeznek a piacra az új telefonok.

Sony Xperia Z3+ kézben tartva
[+]

Japánban Z4 néven startolt tesztünk mai alanya, de Európába már Z3+-ra átnevezve érkezett meg a termék. Elgondolkodhatunk azon, hogy miért választotta a vállalat ezt a plus jelzős stratégiát: elképzelhető, hogy ezzel a felhasználóiknak kívánják jelezni, hogy idén még várható valami nagy dobás, lehetséges, hogy az európai Z4 (esetleg egységesen Z5?) rengeteg újítást hoz majd, de ez még a jövő zenéje, foglalkozzunk a jelennel, az Xperia Z3+-szal.

Sony Xperia Z3+ doboz
[+]

A kis, négyzet alapú, lapos doboz nagyon elegáns, de semmi érdekességet nem rejtett magában, kaptunk egy hálózati töltőt, illetve egy adatkábelt, a végleges verzióban headset is lesz, de sajnos mi ezt a fülhallgatót még nem tudtuk kipróbálni. Az Xperia Z3+ négy színben lesz elérhető, nálunk a fekete járt, de van belőle fehér, réz-barna, illetve zöldeskék is.

Külső

Nem meglepő, hogy külső terén az előd Xperia Z3-mal szinte megegyezik az újdonság, ember legyen a talpán, aki meg tudja őket különböztetni úgy, hogy nincsenek egymás mellett. A kártyaajtók és a hangszórórácsok elhelyezésén kívül gyakorlatilag csak egy kis „fogyás" következett be a készülékházon: ezúttal 6,9 milliméteres vastagság jár és 144 grammos tömeg jár a 146 x 72 milliméteres magassághoz és szélességhez. Az IP68-as por -és vízállósági szabvány adott, ezzel jelenleg egyedülállónak számít a Sony ebben a kategóriában, mivel a Samsung feláldozta a formavilág oltárán a Galaxy S6 strapabírását.

Sony Xperia Z3+ elölről
[+]

A japán gyártó látszólag nem érzi úgy, hogy egy telefon kijelzője esetén szükség lenne Full HD felbontásnál többre, ezzel a véleménnyel sokan vitatkoznának, de tény, hogy az 5,2 hüvelykhez tartozó 424 ppi még mindig kiválónak mondható. Az IPS-LCD technológia mellett a Z3+ is tartalmazza a Sony Triluminos, illetve X-Reality fejlesztéseit, került bele kesztyűs mód is, ami értelemszerűen a kapacitív képernyő használatát egyszerűsíti meg kesztyű viselésekor. Nem lehet panasz 608 nites maximális fényerőre, de a színhőmérsékletre és a betekintési szögekre viszont igen, elég kékesnek tűnik alapvetően a panel, ha pedig oldalról nézünk rá a megjelenítőre, akkor a kategóriatársakhoz képest jelentős fényerőveszteséggel számolhatunk, ezzel a problémával régóta küzdenek a Z-készülékek.

Sony Xperia Z3+ kijelző
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Sony Xperia Z3+ Samsung Galaxy S6 edge HTC One M9 Motorola Nexus 6
Fehér fényerő 608 nit 351 / 572 / 719 nit 469 nit 266 / 436 nit
Fekete fényerő 0,57 nit 0 nit 0,36 nit 0 nit
Kontrasztarány 1067:1 végtelen 1341:1 végtelen
Színhőmérséklet 10418 K + manuális 7766 + 6683 K 7914 K 6520 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

70,9 százalékban foglalja el a kijelző az előlapot, ami egyáltalán nem rossz érték, de az alsó-felső kávákból még lehetne faragni, hogy igazán lélegzetelállító megjelenést érjen el a Z3+, főleg annak fényében, hogy az androidos vezérlőgombok is a kijelzőn kaptak helyet. A készüléken lévő összes nyomógomb a ház jobb oldalán került elhelyezésre, megvan a gyártóra jellemző kicsi, kör alakú, krómszínű bekapcsológomb, alatta a hangerőszabályzó billentyűk üldögélnek, az alsó részen pedig a kétállású, dedikált fényképezőgombot találjuk, ami sajnos egyre ritkább az okostelefonok körében. Felülre került a 3,5 milliméteres jack csatlakozó, alulra pedig a microUSB port.

Sony Xperia Z3+ hátlap
[+]

Az oldalkeretek fémből vannak, a hátlap pedig üvegből készült, ez utóbbi rendesen gyűjti az ujjlenyomatokat. A készülékház bal oldalán található egy darab ajtó, amit kinyitva, egy tálca kihúzása után helyezhetjük el a nanoSIM, illetve a microSD kártyánkat. A stereo hangszóró az előlap szélein kapott helyet, hátul csak a 20,7 megapixeles kamera optikáját, a szimpla ledes villanót, illetve a Sony, az Xperia és az NFC feliratokat találjuk.

Hardver, szoftverezettség

Hőkezelési problémái miatt sokan vitatkoznak azzal, hogy jó választás volt-e a Qualcomm Snapdragon 810 ebbe a készülékbe, arról sajnos nem sikerült teljesen biztos információt szereznünk, hogy az Xperia Z3+-ban már a frissített, 2.1-es chip, vagy még a régi dolgozik. Az viszont megkérdőjelezhetetlen, hogy a processzor négy darab, 1,5 GHz-es Cortex-A53 magot, valamint négy darab, 2,0 GHz-re skálázott Cortex-A57 magot tartalmaz. Ehhez a processzorhoz Adreno 430-as grafikus gyorsító és 3 gigabájt RAM jár, a belső tárolóegység 32 gigabájtos, de ebből 10-et lefoglal a rendszer, nem sokkal több, mint 21 marad tehát a felhasználónak. Telepíteni mindenképp a belsőre érdemes, mert látszólag nem tudja tökéletesen áthelyezni a rendszer az alkalmazásokat a microSD-re, amiből 128 gigabájtost tud maximum kezelni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Sony Xperia Z3+ Samsung Galaxy S6 edge HTC One M9 Motorola Nexus 6
Rendszerchip Snapsragon 810 Exynos 7420 Snapdragon 810 Snapdragon 805
AnTuTu Benchmark 5.x 51739 pont 71040 pont 56588 pont 52783 pont
Vellamo Browser 3941 pont 5698 pont 3599 pont 3736 pont
Vellamo Metal 1694 pont 2594 pont 2181 pont 1574 pont
SunSpider 1.0.2 811,4 ms 387,5 ms 866,6 ms 799,9 ms
Geekbench 3 (single) 1038 pont 1490 pont 1182 pont 1030 pont
Geekbench 3 (multi) 3390 pont 5431 pont 3792 pont 3284 pont
GFXBench Man. onscreen 22 fps 16 fps 23 fps 12,1 fps
GFXBench Man. offscreen 21 fps 26 fps 23 fps 18,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 43 fps 39 fps 49 fps 27,6 fps
GFXBench T-Rex offscreen 43 fps 59 fps 49 fps 38,7 fps

Ezzel a lapkakészlettel már láttunk magasabb pontszámokat a közelmúltban, gondoljunk csak a HTC One M9-re, de szerencsére a melegedés a mindennapi használatban egyáltalán nem drasztikus. Sajnos érezni, hogy komolyabb megterhelésre elkezd langyosodni a készülék jobb felső régiója, de a HTC ezt sokkal intenzívebben csinálta, természetesen ebben az is benne lehet, hogy az M9 alumínium hátlapja jobban vezeti a hőt, mint a Sony üvege. A rendszersebességre szinte egyáltalán nem lehet panasz, akadozásokkal, lassulásokkal nem nagyon fogunk találkozni, elképesztően pörgős lett a készülék, a hardver ismeretében ez várható is volt.

Sony Xperia Z3+ Screen Shot Sony Xperia Z3+ Screen Shot

Az Xperia Z3+ már az Android 5.0.2-es verzióját futtatja, aki az elmúlt pár évben találkozott androidos Sony készülékkel, annak nem lesz újdonság a kezelőfelület: alul a jól ismert három androidos vezérlőgomb, amiknek sorrendje nem cserélhető, fölöttük az öt darab gyorsikon, középen a menügombbal, felül az értesítési sáv, illetve a Google keresősáv (ez utóbbi kikapcsolható), az alsó és a felső rész között pedig szabadon kitölthető hely található, ahova maximum 4 x 4 ikon fér. Az oldalak között balra-jobbra görgethetünk, alapvetően öt darab áll rendelkezésünkre, de igény szerint hozzáadhatunk, vagy törölhetünk is lapot.

Sony Xperia Z3+ Screen Shot Sony Xperia Z3+ Screen Shot

Az értesítési felület csak a legfelső sávból húzható le, egyébként pedig teljes mértékben a gyári lollipopos értékeket őrzi, egyszer lehúzva láthatjuk a főbb információkat (idő, dátum, WiFi, mobilhálózat, akkumulátor, felhasználói fiók) és az értesítéseket, még egyszer lehúzva pedig a gyorskapcsolók tárulnak elénk. A főmenüt rendezhetjük betűrendbe, képes a használat rendszeressége szerint is rendezni a programjainkat, de természetesen megadhatunk teljesen egyedi elrendezést is. A jól megszokott „Egyszerű kezdőképernyő" a Z3+ esetében is adott, ha aktiváljuk, akkor vezetés közben (bár ezt a hazai törvénykezés szigorúan tiltja), vagy a gyengébben látók számára sokkal nagyobb, egyszerűbb, átláthatóbb kezelőfelületet kínál a rendszer.

Extra alkalmazások

A Google-szoftvercsomag megléte alapértelmezettnek tekinthető, természetesen rengeteg extra alkalmazásunk is van. Akad például egy Navigon, offline navigációs szoftver, sajnos csak 30 napos próbaverzióban, de próbaverziós az AVG Protection Pro is, a File Commander névre hallgató fájlkezelőnek pedig csak az ingyenes változata található meg rajta, a teljes csomagért fizetni kell. Őszintén szólva ez egyáltalán nem elegáns megoldás a gyártó részéről, hiszen egyáltalán nem olcsó készülékről beszélünk, ebbe a tetemes összegbe már igazán beleférhettek volna ezek a szoftverek teljes értékű változatban.

Sony Xperia Z3+ Screen Shot Sony Xperia Z3+ Screen Shot

A Lifelog tulajdonképpen egy élő napló, amellyel nyomon követhetjük megtett lépéseinket, tevékenységeinket, elégetett kalóriákat, illetve helyszíneket, ahol természetesen fényképeket is készítettünk. Teljesen üresen nem túl látványos, de ha elkezdjük feltöltögetni, akkor igen jó dolgokat lehet belőle kihozni, ha valaki komolyabban szeretne vele foglalkozni, akkor érdemes lehet beszerezni hozzá egy Sony SmartBand-et is, amihez alapvetően íródott az app. A Movie Creator pillanatképekből képes rövid klipeket készíteni automatikusan, nekünk csak azt kell kijelölnünk, hogy milyen időtartományból szeretnénk képeket belevenni.

Sony Xperia Z3+ Screen Shot Sony Xperia Z3+ Screen Shot

A PlayStation alkalmazás szinte egyértelmű, bejelentkezünk a PSN fiókunkba, majd böngészhetjük az online alkalmazásboltot, illetve kapcsolódhatunk a saját PlayStation 4-ünkhöz. Az Office Suite lényege valószínűleg egyértelmű, ebből sem kapunk teljes értékű verziót, ennek ellenére az Office-fájlok és a PDF-ek visszanézése hibátlanul működik, valamint létrehozhatunk új dokumentumot, prezentációt vagy táblázatot. A Rajz alkalmazás teljesen értelemszerűen működik, a TrackID azonosítani tud egy ismeretlen számot néhány másodpercnyi mintavétel után. A What's New szoftver egy médiaajánló program, ahol konzolos tartalmaktól elkezdve, a zenéken át, a telefonos alkalmazásokig mindent megtalálunk.

Kamera, video

A Sony rengeteg kisebb és számos nagyobb mobilgyártónak kölcsönöz saját gyártású szenzorokat, egyáltalán nem véletlen, hogy a saját csúcskészülékükbe is egy igen jó modult raktak: az 1/2.3"-es, 20,7 megapixeles felbontású, optikai képstabilizátorral ellátott Exmor RS szenzor 12800-as ISO érzékenységre képes maximum, valamint fel van készítve a 4K videofelvételre. Az előlapi kamera 5 megapixelesre duzzadt, gyújtótávolsága 25 milliméternek felel meg, tehát viszonylag nagy látószöggel bír. Ha már adott egy ennyire komoly érzékelő, hozzá pedig az Android Lollipop, akkor gondoltuk, hogy a Manual Camera alkalmazással is megpróbálkozunk, a hozzá tartozó tesztalkalmazás szerint a készülék képes manuális fókuszra, fehéregyensúlyra, ISO-ra, illetve záridőre, egyedül a RAW támogatás hiányzik belőle. A valóságban viszont hiába töltöttük le a teljes verziójú Manual Camera alkalmazást, az egy Force Close-ablak kíséretében közölte, hogy nem képes együttműködni a készülékkel, hasonlóan jártunk az L Camera programmal is, így maradt a telefon gyári szoftvere.

Sony Xperia Z3+ kamera

A kameraalkalmazás a gyártó szerint álomszerűen pontosan meg tudja határozni, hogy épp mit szeretnénk lefotózni, ennek fényében pedig úgy állítja be magát, hogy a lehető legjobb kép készülhessen, nekünk nem is kell mást tennünk, mint lenyomni a kétállású kameragombot és örülni a hibátlan eredménynek. Az eredmény azonban sajnos nem hibátlan, természetesen egyáltalán nem rossz fotókról beszélünk, de a Sony übermobiljától többet várnánk 2015-ben. A dinamikatartomány viszonylag szűkös, az erősebb ellenfényt a HDR mód automatikus bekapcsolásával próbálja kompenzálni, de még ez sem elegendő neki sajnos, a képek egy részén pedig enyhe túlexponálás is észrevehető. A zajmentesítés is elég erős, ugyanakkor a képzaj viszonylag kis mértékben jelenik meg az alkotásokon.

Vállalkozó szelleműeknek többféle manuális módot is nyújt a szoftver, de ezek túlnyomó többsége csak 8 megapixelen elérhető, a HDR és az ISO is csak ekkor állítható, de túl sok beállítási lehetőség sajnos nincs, babrálhatjuk az expozíció-korrekciót, a fehéregyensúlyt (természetesen csak előre beállított sémák alapján), illetve kapcsolhatunk képstabilizátort, arcfelismerést, megadhatjuk a fénymérés helyét. A Sonytól megszokott módon többféle jópofa egyéb mód van, virtuális valóság minden mennyiségben, zenés fotó, panoráma és rengeteg effekt.

Sony Xperia Z3+ Screen Shot Sony Xperia Z3+ Screen Shot

Videózás terén is ígéretes számokat olvashattunk, 4K felbontású kisfilmeket rögzíthetünk 30 fps mellett, de adott a 60 fps sebességű lassított mozgógép is, mi természetesen mindkettőt kipróbáltuk, 4K tesztvideó ide kattintva, az 57 fps-sel elkészülő, lassított 720p tesztvideó pedig ide kattintva nézhető meg. A minőséggel ezen felvételek esetén nincs probléma, a legnagyobb felbontáson viszont ne számítsunk több órás felvételekre, egyrészt egy 10 perces video is közel 5 gigabájt helyet foglal, másrészt pedig ennyi idő alatt túl is melegszik a készülék, ez volt az a terhelés, aminek hatására a legmgasabb hőmérsékletet produkálta a telefon, a hátlapon 47-48 Celsius fokos értékeket mértünk, amikor azt mondta, hogy most túlmelegedés miatt lekapcsolja a kamerát. Mentségére szóljon, hogy előtte egy perccel szólt, ráadásul egy LG G4 eleve nem enged többet felvenni egyszerre 4K-ból, mint 5 perc.

Audio

A kamerától elkanyarodva érdemes megvizsgálni a zenei képességeket is, hiszen a Sony nem csak kiváló fényképezőket, hanem zenelejátszókat is gyárt, régebben a jól ismert Walkman névhez kötötték a zenelejátszó szoftvereiket, ezúttal csak simán Zene néven találjuk meg a menüben a kapcsolódó funkciót, a program hibátlanul működik, képes előadók, albumok, számok, mappák, lejátszási listák szerint szűrni, tud hálózatból, külső zeneszolgáltatásból (pl. Spotify) játszani, létrehozhatunk vele lejátszási várólistát, egy szóval elég jól működik, a hangminőség pedig önmagáért beszél.

Teszt Sony Xperia Z3+ Asus Zenfone 2 Galaxy E7 Huawei P8 Nexus 5
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: -0,32, -0,36 +0,11, +0,05 +0,02, -0,05 -0,09, -0,12 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -89,7 -91,3 -90,8 -90,2 -86,7
Dinamikatartomány, dB (A): 90,2 91,3 90,8 90,6 86,6
THD, %: 0,0057 0,0097 0,0083 0,0074 0,0065
IMD + Zaj, %: 0,014 0,045 0,012 0,055 0,015
Sztereó áthallás, dB: -87,2 -65,1 -88,4 -63,6 -86,5

Nem is beszél, inkább énekel: hívjuk akárhogy, a lényeg, hogy remekül teszi a dolgát, a zenehallgatás ötödik percében felajánlotta, hogy kapcsoljam be az Automatikus optimalizálást, ami elméletileg a fülhallgatónkhoz és a fülünkhöz optimalizálja a hangminőséget. Ez elég bizarrnak tűnik első hallásra, az ilyen hangzásjavító okosságok ráadásul általában többet rontanak, mint használnak. Ezt azonban megérte bekapcsolni, körülbelül úgy kell elképzelni a hatását, mint ha egy normál lejátszóra tettünk volna egy kis plusz gaint. Kicsit dinamikusabb, mozgékonyabb lett tőle a hangkép, nem csak egy lapos, de jó minőségű zeneforrást kapunk.

A veszteségmentesen tömörített hangfájlok legnagyobb részét le tudta játszani, egyedül a DSD-formátummal nem bírt el. A hangzásvilág kiváló, de itt érdemes még egyszer megemlíteni, hogy a gyári fülhallgató sajnos nem állt rendelkezésünkre a teszthez, ezért jellemzően egy 50 ohmos Vsonic GR07 teljesített szolgálatot a telefonnal, az erősítéssel nem volt probléma, tehát valószínűleg egy kisebb impedanciájú fülhallgatóval is nagyon jól együtt fog működni. FM-rádió is van a készülékben, természetesen az RDS információk megjelenítése alapvető, a TrackID pedig ilyenkor is adott, de a csatornákon hallható tartalmakat sajnos nem tudja rögzíteni.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunkációs téren komoly a felhozatal, az LTE modem Cat.6-os, ami akár 300 Mbps letöltési sebességet képes produkálni, a Wifi kétcsatornás, természetesen támogatja a 802.11 a/b/g/n/ac szabványokat, valamint tudja a direct, DLNA és a hotspot szolgáltatásokat is. Bluetooth 4.1 és A-GPS, GLONASS vevő is adott, a Beidou műholdakat is ismeri a Z3+, valószínűleg le sem kell írnunk, hogy a pozicionálás villámgyorsan történik, természetesen az iránytű és a giroszkóp is adott. A microUSB csatlakozó 2.0 szabványú, de OTG-t sajnos sehogy nem tudtuk működtetni, pedig több eszközt is próbáltunk csatlakoztatni. Az infraport kimaradt, de az NFC szerencsére nem, a beszélgetési hangminőség kiváló, a hangszóró tisztán szól, a mikrofon pedig kellő érzékenységgel bír.

Sony Xperia Z3+ Screen Shot Sony Xperia Z3+ Screen Shot

A Sony nem kínál saját böngészőt, marad a Google Chrome használata, amiben flash támogatás nincs, viszont a zoomalapú tördelésen kívül minden más adott, a rendszer villámgyors, a 3 gigabájt RAM bőségesen elegendő több lap böngészéséhez, a betöltésekkel sem tölt sok időt a készülék, egy ekkora, ilyen minőségű kijelzőn pedig már kiválóan lehet internetezni.

Sony Xperia Z3 oldalról
[+]

Értékelés: Sony Xperia Z3+
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 4 pont
Hogyan értékelünk?

Az üzemidő mindig elég erős érv a Sony készülékek mellett, a gyártó elég jól optimalizálhat valamit, hiszen egy 2930 mAh kapacitású akkumulátor manapság egy csúcskészülékben egyáltalán nem számít kiemelkedőnek, viszont az Xperia Z3+ kiemelkedik a kategóriatársai közül, az 5 órás kijelzőidő normál használat és alacsonyabb fényerő mellett könnyen meg tud lenni, ha pedig a 600 nites maximális fényerőn járatjuk a panelt, akkor is 4 órát bír kijelzőidővel, ennek megfelelően a tesztidőszak második, nyugodtabb felében elég volt kétnaponta töltőre dugni a Z3+-t. ha valakinek ez sem volna elég, az bekapcsolhatja a STAMINA üzemmódot, ami készenléti állapotban leállítja az internetet, az Ultra STAMINA mód viszont még ennél is drasztikusabb, egy fekete háttéren használhatjuk a készüléket, gyakorlatilag feature phone-ként, az internetezést elfelejthetjük, de a kamerát, az üzenetkezelést, a hívásokat, a számológépet, a riasztásokat, a naptárt, az albumot, a számológépet és az FM-rádiót így is elérhetjük.

Ha drasztikusan szeretnénk fogalmazni, akkor azt mondanánk, hogy a Sony úgy adta ki a Z3+-t, mint ha nem tudtak volna mit fejleszteni az elődön, egyszerűen csak beletették volna az eddigi legerősebb Qualcomm lapkakészletet, ami elérhető volt. A dolog azonban ennél sokkal bonyolultabb, mivel a Z3 is már csak egy erőteljes ráncfelvarrás volt, összességében pedig rengeteg dolog hiányzik még ebből a csúcsmodellből. Nagyon jó készülékről beszélünk, kiváló anyagokból, remek minőségben van összerakva, a Full HD kijelzőjére sem lehet sok panasz, a 20,7 megapixeles Exmor RS kamera képminősége sem rossz, az akkumulátor is kifejezetten derekasan bírta a nyüstölést. Ugyanakkor a ledes villanó nagyon gyenge, (a jelenlegi, egyébként végleges szoftverrel) nincs USB OTG, kimaradt az infra, az ujjlenyomat-olvasóra is csak vágyakozva tekinthetünk, ráadásul még egy dologban vétett komoly hibát a Sony, ez pedig az árcímkében keresendő.

Hivatalos forgalmazótól, a Sony Centerben ugyanis 249 900 forint ellenében lehet csak a megvásárolni a telefont, ezzel az árcímkével a HTC One M9, az LG G4 és a Samsung Galaxy S6 fölé pozicionálták, pedig a HTC esetén már eleve magasnak tartottuk az árat. Ha a japán gyártó háza táján körülnézünk, akkor az Xperia Z3 neve mellett 169 900 forintos árat találtunk, mi egyszerűen nem látjuk indokoltnak a 80 000 forintos többletet a pluszos modell vonatkozásában, emiatt plecsnit sem tudunk adni az Xperia Z3+-nak.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Sony Xperia Z3+
Sony Xperia Z3+ specifikáció Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 146 x 72 x 6,9 milliméter
Tömeg 144 gramm
Színvariációk fekete, fehér, zöld, rézsszínű
SIM-foglalat nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,2 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (424 ppi)
Kijelző típusa LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 810 (MSM8994)
Processzor típusa Négymagos, 2 GHz-es Cortex-A57 + négymagos, 1,5 GHz-es Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 20 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 430
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 GB (ebből 22,6 szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD (maximum 128 gigabájttal)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 900/2100 MHz
LTE 700/800/850/900/1700 1800/1900/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
LTE Cat.6
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP), apt-X
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, dual band, WiFi hotspot, Direct
USB microUSB 2.0 (OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.0.2 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Smart Connect, Garmin Navigation Movie Creator, OfficeSuite, Playstation, Rajz, Xperia Care, TrackID, Update Center, What’s New, Xperia Lounge
Multimédia
Fő kamera 20,7 megapixel, autofókusz, ledes segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 4K (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2930 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő (3G) akár 590 óra
Beszélgetési idő (3G) akár 17 óra
Zenelejátszási idő akár 91 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, iránytű, giroszkóp, távolságérzékelő, fényérzékelő szenzor
  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés