Extrák, adatátvitel
A rendszer extrái között megtalálható a képjavító mód, a Bravia Engine 2 vagy a szuperélénk közül választhatunk, utóbbi kicsit AMOLED-re hasonlító látványt próbál létrehozni. Az állítható fehéregyensúlyt már említettem, de az intelligens kikapcsolás is megvan, a szenzorok érzékeli, hogy a kezünkben van a telefon és addig nem alszik ki a háttérfény. Ujjlenyomat-olvasó nincs, viszont készíthetünk felhasználói fiókokat, ezzel lekorlátozva a telefon bizonyos részeit mások számára. Érdekesség a beépített diagnosztikai program, ezzel a készülék esetleg hibás működését tudjuk felderíteni. A Sony kevésbé preferálja a különböző gesztus- és mozgásvezérléseket, így ilyenek az M5-ben sincsenek.
Térjünk is rá az extra programokra, azokból akad néhány és korrekt megoldás, hogy amelyikre nincs szükségünk, azt el is távolíthatjuk. Az AAStocks részvény- és árfolyamfigyelő, ez amúgy az európai kivitelen valószínűleg nincs rajta (a tesztpéldány ázsiai verzió volt). Ha vírus vagy hasonló fenyegetés próbálkozna, akkor az AVG Protection fog riasztani. Tudunk biztonsági mentést készíteni és azokat visszaállítani, ehhez persze kelleni fog egy memóriakártya (és remélhetőleg nem törli le a telefon). Korrekt fájlkezelővel tarthatunk rendet a memóriában, jelzi a szabad helyet, és típusonként is tudunk szűrni a tartalomban. A Socialife a Sony egyfajta saját hírgyűjtő csatornája, ellenben az OfficeSuite dokumentumkezelő funkciója egyértelmű.
Movie Creator néven tudunk a telefonon videókat szerkeszteni, illetve az elkészült fotókból akár automatikusan montázsokat hozhatunk létre. A PlayStation és PSN elsősorban a Sony konzolját birtoklóknak lesz hasznos. A Rajz alkalmazásban szabadjára engedhetjük a kreativitásunkat, míg a Smart Connect a különböző tartozékokhoz rendel automatikusan végrehajtandó műveleteket. Kapunk még Spotify online zenét, Xperia Care támogatást, a TrackID zenefelismerő sem hiányozhat, a What’s New és Xperia Lounge pedig szintén egyfajta hírfolyam megoldások.
A nálunk járt M5 a kétkártyás verzió volt, ez annyiban más a simához képest, hogy a SIM tálcán két nano SIM-nek van hely. Sajnos itt is csak a dual standby mód áll rendelkezésre, tehát készenlétben mindkét kártya aktív, de beszélgetés alatt a másik nem elérhető. Egyébként az M5 adatátviteli arzenálja gyakorlatilag teljes. Megfelelő lefedettség esetén 150 Mbit-es LTE-vel tudunk netezni. Itt megjegyezném, hogy elvileg az ázsiai kivitelben nincs 800-as frekvencia támogatás, de egy vidéki kiruccanás alkalmával is mindvégig volt 4G-m. A WiFi kétsávos, a/b/g/n szabványokat ismeri, hotspot, WiFi Direct és DLNA is van. Bluetooth-ból 4.1-es verziót kapunk, a sztereó lejátszás és az apt-X se hiányzik. Ugyancsak bekerült az NFC is, úgyhogy az ac WiFi-n és az infrán kívül teljes a lista. Fontos előrelépés, hogy a belső memória 16 GB-ra nőtt, ebből kb. 11-et tudunk ténylegesen használni. A microSD bővítés adott, akár 200 GB-ig (na, ha azt letörli...), úgyhogy helyből akad elég. Végül a GPS-t se felejtsük el, GLONASS és Beidou támogatással, villámgyors és pontos, erről több alkalommal is meggyőződhettem.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!