Skullcandy Barricade hangszórók bemutatója

Három különböző méretű, de nagyon hasonló Bluetooth hangfalat próbáltunk ki, amikben szerencsére nem csak a basszus mennyisége határozza meg minőséget.

A kicsi

Komoly elhatározásokkal indult neki a Skullcandy az idei évnek, szerencsére ezeknek szemmel látható és füllel hallható bizonyítékaival is volt már szerencsénk találkozni. Ilyen volt például a Grind Wireless, ami a gyártó legtöbb korábbi termékével ellentétben rendkívül szofisztikált megjelenéssel és a várthoz képest átlagon felüli hangminőséggel mutatta meg, hogy végre a Skullcandy sem a mélyek túlreprezentálásával akarja feltűnővé tenni a hangzást, hanem egy divatosan V-karakterű, jó részletességgel és térérzettel ellátott fejhallgatót öntöttek kényelmes csomagolásba. A célcsoportjukon persze alapvetően nem változtak, és továbbra sem orgonaversenyekkel vagy korai jazz zenével mutatták meg képességeiket a berlini IFA kiállításon, viszont már nem is úgy tűnt, hogy a legdurvábban dübörgő standot akarják összeállítani. Itt demonstrálták legújabb termékhármasukat is, a Barricade hangszórócsaládot, ezek érkeztek meg tesztasztalunkra a gyártó hivatalos képviseletének köszönhetően.

A Skullcandy termékek általánosságban nem voltak az egekbe árazva, szerencsére ez ezúttal sincs másképp, a legkisebb darab nagyjából 14 ezer forint környékén lesz elérhető, a közepesért nagyjából 25 ezrest kell majd letenni, a legnagyobb pedig várhatólag 39 ezer forintért válik megvásárolhatóvá. A nagy konkurensek sorába tehát nem a Harman/Kardon vagy a Marshall termékeit tehetjük, ezek a termékek inkább a JBL és a TDK Life on Record palettájával próbálnak versenyezni. Mindegyikről egységesen elmondható, hogy vízállóság szempontjából IP-védettséget élveznek, kialakításuknál pedig komoly szempont volt a strapabíróság, így túlságosan félteni remélhetőleg nem kell majd ezeket.

A Barricade-széria a Bluetooth hangszórókat, de nem csak a méretükben van különbség!
A Barricade-széria takarja a Bluetooth hangszórókat, de nem csak a méretükben van különbség! [+]

A Barricade Mini a három hangszóró közül a legkompaktabb, de korántsem zsebre vágható kütyüre kell gondolni, már csak azért sem, mert a hátulján látható szíj és egy karabiner segítségével gond nélkül feldobhatjuk táskára vagy akár a saját nadrágunkra is, 300 gramm alatti tömege nem lesz különösebben kellemetlen. Kezelése rendkívül egyszerű: egy szilikon ajtó mögött van a microUSB csatlakozó és egy bemenetként üzemelő 3,5 milliméteres jack, a kütyü tetején pedig a jól megszokott felállást látjuk: hangerőszabályzók, bekapcsoló és zenevezérlő gomb, a visszajelzésekhez pedig egy RGB led. A doboz felszereltsége átlagos, némi leíráson kívül csak microUSB kábel jár hozzá a töltéshez, ez utóbbira nagyjából ötórányi zenehallgatás után van szükség.

Tartozékok szempontjából elégséges: a hangszórón kívül microUSB kábel és némi leírás van a dobozban
Tartozékok szempontjából elégséges: a hangszórón kívül microUSB kábel és némi leírás van a dobozban [+]

Technikailag nagyjából azt hozza a Barricade Mini, amit egy ennyire kompaktra összesűrített, szimpla mono hangszóró ebben a kategóriában tud, csak hatalmas hangerővel. Szobaméretű helyiségekben próbálgatva egyszerűen nem kell erőteljesebb megszólalás, ráadásul a skála 80%-a felett kezd csak érezhetőbb torzításba, ami meggyőző. Az elhelyezésére nagyon oda kell figyelni, nem lehet úgy ledobni az asztal közepére, mint egy 360-as testvért, érdemes az oldalsó talpára állítva elhelyezni, lehetőleg úgy, hogy mindenki szemből hallja. Karaktere mélykiemelt és nagyon passzol a manapság divatosan kevert zenékhez, ha viszont ettől bármilyen irányba eltérünk, akkor azonnal fel fognak tűnni a dinamikai és egyéb hiányosságai: a passzív mélysugárzó minősége és mérete miatt egyhangú basszusok jellemzik, akusztikus zenével nem tud elég részletet megjeleníteni, a mono hangzás pedig rányomja bélyegét a térérzetre és a szeparációra.

A gumitalpak kialakítása a kicsinél a legegyszerűbb, ennek időnként hallható hátrányai vannak
A gumitalpak kialakítása a kicsinél a legegyszerűbb, ennek időnként hallható hátrányai vannak [+]

Túl sok érdekességgel egyébiránt nem szolgál, telefonálni sajnos mikrofon hiányában nem lehet teljes értékűen vele, nincs benne semmi különleges extra vagy kültéri mód, aki alkalmanként veszi csak elő a hangszórót, és egy baráti összejövetel alaphangulatát szeretné megadni némi zenével, annak jó választás lehet, aki viszont meg tud békélni egy hangyányit nagyobb, nehezebb és drágább megoldással, annak érdemes a következő oldalra lapoznia!

Hirdetés

A közepes

Az utótag nélküli Barricade ugyanis sokkal több dinamikával, zenei részlettel és természetességgel teszi elviselhetőbbé a felárat és a súlyfelesleget. Technikailag hasonló a kis testvéréhez, de egy helyett két darab passzív radiátor gondoskodik a változatosabb, tényleg mélyre ereszkedő alsó tartományról, végeredményben pedig jóval kevésbé nyomja el a közepeket a Mininél, ami nagyon jót tesz a részletességnek, és még a térérzetnek is. Nem csak életteli, hanem nagyon hangos is az utótag nélküli verzió: nagyobb termekben, kültéren nem hátrány az a plusz erő, amit tud, ahol a kicsi már torzít, ott a közepes még masszívan tolható fel, viszont az elhelyezésre mindkettőnél egyformán kell vigyázni.

Ugyanazok a kiegészítők járnak a közepes modellhez is, a méretekben sincs nagy különbség
Ugyanazok a kiegészítők járnak a közepes modellhez is, a méretekben sincs nagy különbség [+]

A jobb hangzáson kívül egyéb extráknak is örülhetünk: a kezelőszerveken nem változtattak, de az állapotjelző mellé került egy mikrofon is, amivel gond nélkül működik kihangosítóként, 2-3 méteren belül pedig átlagos beszédhangerő mellett biztosan hallani fogják a másik oldalon is a hangunkat, a zajszűrő hiányának köszönhetően pedig a partihangulatot is közvetíthetjük egyéb közlendőnkön kívül. Nagyobb akkumulátorának köszönhetően akár 8 órás üzemidőre is képesek lehetünk, de az USB-A portnak köszönhetően akár a telefonunkat is feltölthetjük vele, sajnos csak fél amperes áramerősséggel. Ezen kívül került rá egy AUX kimenet is, de sajnos nem osztja meg a bal/jobb csatornákat, amikor egy másik hangszóróval próbáljuk összekötni, így ezzel ne is számoljunk, vezeték nélküli megoldás sincs egyelőre.

A takarólemez alatt passzív hangkeltőt helyeztek el
A takarólemez alatt passzív hangkeltőt helyeztek el [+]

Strapabíróságra és kialakításra egyébként a Barricade is sokat ígér, vízállóságának és robusztus kialakításának köszönhetően akár egy komolyabb kirándulásra is gond nélkül el lehet vinni, és még egy nyitott teret is gond nélkül meg tud tölteni zenével, így alapvető funkcióit remekül ellátja, a Mini változathoz képest pedig sokaknak megérheti a felárat a jobb hangminőség, a nagyobb akkumulátor, a mikrofon és a plusz két csatlakozó. Akinek viszont még ez sem elég, annak ott a csapat legerősebb tagja!

A nagy

A Barricade XL értelemszerűen a csapat legnagyobb és legerősebb tagja, sztereó hangzásvilággal, opcionális multi-speaker párosítással, 20 wattos aktív teljesítménnyel és tízórás üzemidővel. Az óriásba mindent belepakoltak, még az USB-csatlakozó áramerősségén is csavartak egyet, felvenni 2 amperrel, leadni pedig 1 amperrel tud. A hagyományos állapotjelzőn kívül van rajta egy háromlépcsős visszajelző is, ami az akkumulátor töltöttségi szintjét mutatja meg. Az XL változat zenei szemmel is hipertér-ugrás az előzőekhez képest: remek térérzet, egymástól jól elkülönülő, testesen felbukkanó hangszerek, tiszta énekhang és kiváló dinamika nyűgözte le azt, aki a Barricade után meghallgatta az XL-t, aminél a tömbszerű forma előnye is kijön: kellő távolságot tartva, megfelelő helyről hallgatva ugyanis jóval élvezetesebb hallgatni, mint a 360-as társakat.

Az XL-hez sincs több tartozék
Az XL-hez sincs több tartozék, viszont a sztereó megszólalás hatalmas ajándék [+]

A méretei persze nem visszafogottak, és a közel 900 grammos tömeg is kompromisszumossá teszi a használatát, viszont zeneileg kültéren és beltérben is megállja a helyét, ha pedig nem kell messzire vinni, akkor ezek a dimenziók kevésbé számítanak. Klasszikusabb műfajokhoz természetesen ez is sötét és brummogós, viszont house, pop és hip hop műfajokban kiemelkedően teljesít, illetve még a rock és a metal sem áll tőle távol, a célcsoport általános igényeihez mérten ez bőven elegendő, ráadásul úgy, hogy nem egy basszustengerből kell kihalásznunk egy-két eltérő felhangot.

A tornasor előállt: az Barricade XL, a Barricade és a Barricade Mini
A tornasor előállt: az Barricade XL, a Barricade és a Barricade Mini [+]

A három hangszóró állítólag még az ünnepek előtt piacra kerül itthon, és bár önmagában egyik sem tűnik kiemelkedő vételnek, valójában nagyon jól pozicionálták az árazásukat. A legkisebb darab igazából csak a hangerejével lepi meg az átlagfelhasználót, épp annyival lett nagyobb a hasonló árú konkurenseinél, hogy a passzív hangsugárzónak köszönhetően öblös és erős mélyet sugározzon, mindezt a lehető legerősebben. Nem szól igazán tisztán, gyenge részletessége miatt sokan titulálják dobozhangúnak, minőségi zenehallgatáshoz éppen ezért sokkal jobb választás lehet a hagyományos verzió, ami drágább, de jobban felszerelt és egyértelműen kellemesebb zenei élményt nyújt a kicsinél, viszont még mindig nem olyan hatalmas, hogy egy hosszabb kirándulás előtt otthon kelljen hagyni.

Három dobozban a három hasonló hangszóró
Három dobozban a három hasonló hangszóró [+]

A legnagyobb és legdrágább modell valós zenei élményt nyújt az arra fogékonyaknak, ólajtó méretű passzív hangsugárzója meg tudja akasztani az emberben a levegőt, de csak durva hangerőnél, egyébként egyáltalán nem tolakodik, hagyja érvényesülni a többi tartományt, dinamikus és a lehetőségekhez képest részletgazdag. Éppen ezért a trióból egyedüliként büszkén viselheti a Tetszett plecsninket, hiszen a JBL Charge 2+-nál jobb minőségben szólal meg, funkcionalitásban nem marad el a konkurenseitől, vízálló és strapabíró kivitele pedig kültéri használat esetén nem elhanyagolható.

Skullcandy Barricade XL

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények