Samsung Xcover 550 - koravén felfedező

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A kategóriának megfelelő adatkommunikációs modulokkal rendelkezik tesztalanyunk, képes 3G hálózatokra csatlakozni, így adott a maximum 7,2 Mbps letöltési és az 5,76 Mbps feltöltési sebesség. A beszédhangszóró minősége kiváló, nagyon hangos és egyáltalán nem érezni a szigetelésből esetlegesen adódó tompaságot, tisztán lehet hallani beszédpartnerünket. A mobilban egy Bluetooth 3.0 (A2DP) chip is helyet kapott, a microUSB csatlakozón keresztül pedig feltölthetjük vagy adatokat másolhatunk rá. Sajnos nincs WiFi, pedig ez még nagyot dobott volna a masina értékén.

Samsung Xcover550 screenshot Samsung Xcover550 screenshot
[+]

Gyárilag egy Opera Mini böngészőt kapunk, amihez a fájlokat az első megnyitás után kapja le a program, vagyis ha nincs mobilnetünk, akkor valami teljes verziós, Java alapú szoftver után kell nézni. Az alkalmazás a legszükségesebb tudást nyújtja: képes kezelni a könyvjelzőket, lehet vele a szövegre nagyítani, a kurzort pedig a négyirányú vezérlőgomb segítségével mozgathatjuk. A weboldalak betöltésének sebessége elfogadható, a tördelés viszont már néha egy kicsit furcsa, a nagyobb képek már nem mindig férnek el egy ekkora kijelzőn, amiben persze semmi meglepő nincs.

Samsung Xcover550 B550H
[+]

Értékelés: Samsung Xcover 550
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 5 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
Adatkommunikációs képességek 5 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Az energiaellátást egy 1500 mAh kapacitású akkumulátor biztosítja, ami a gyártó szerint 8 óra beszélgetésre elegendő. Az üzemidő messze túlszárnyalja a mai okostelefonokét, készenlétben szinte alig merül a telefon, ha pedig sokat telefonálunk és még akár mobilnetezünk is, akkor is több napig képes töltő nélkül meglenni a masina, ráadásul az ultratakarékos mód bekapcsolásával további tíz százaléknyi üzemidőt nyerhetünk.

Mindig érdemes kihangsúlyozni, hogy egy hagyományos kialakítású strapatelefon megítélése teljesen más, mint az okosmobiloké. A Samsung Xcover 550 hivatalos garanciával 28-29 ezer forintba kerül, ami alapvetően nem mondható rossz árnak. A készülék legnagyobb erénye, hogy az IP67 védettség mellett megfelel a MIL-STD-810G szabványnak, azaz nemcsak a pornak és a víznek áll ellen, hanem a rázkódást, a nagyobb hőkülönbségeket és az erős napsugárzást is kibírja. A külső kialakítása teljesen rendben van, könnyen és jól kezelhető egy kézzel a masina, a gombok pedig szintén védettek, ennek ellenére teljesen jó nyomásponttal rendelkeznek, könnyedén lehet a billentyűzettel gépelni (nyilván a virtuális vagy fizikai Qwertyhez nem érdemes hasonlítani). Az üzemidő nagyon jó, több napos munkára is nyugodtan elindulhat a tulajdonos töltő nélkül, a kamera pedig kifejezetten pozitív csalódás, hiszen a vetélytársakhoz képest sokkal jobb képeket lehet vele készíteni. Ellenfélből még mindig nincs sok, de azért nincs könnyű helyzetben a Samsung strapatelefonja, hiszen az Evolveo például több mobillal is megnehezíti a dél-koreaiak helyzetét: pár ezer forinttal drágábban ott a WiFi-képes StrongPhone WiFi, hasonló áron pedig a két SIM-es, sokkal nagyobb akkumulátorral, de kisebb kijelzővel és rosszabb fényképezővel rendelkező StrongPhone Accu, ezeken felül pedig említhetjük még a CAT-et, ami a B30-at küldi harcba, igaz, kevés sikerrel. Az Xcover 550 tehát sok jó pozitív tulajdonsággal rendelkezik, így egy tetszett plecsnit mindenképpen megérdemel.

Samsung Xcover 550

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés