Hirdetés
Multimédia
Az S5520-ban két kamera is van, viszont a belső ugyebár videohívásokra van. Azaz mégse, mert van egy „tükör” funkció, mely nem mást takar, mint az önarcképkészítést, de itt csak kattintani lehet, semmi több. Ellenben a hátlapon lévő kis optika egy 3,2 megapixeles érzékelőt rejt magában. Autofókuszt most nem kapunk (a Samsungnak nem gond a vékonyság), ahogyan LED sincs, a tükröt meg pótolja a belső kamera. Fotózni fekvő módban tudunk, ami kissé fura egy ekkora kagylós mobillal. Külön kiemelném, hogy az exponálóhang nem kikapcsolható (néma móddal sem), és nem csak fotónál, hanem videó indításakor és leállításakor is jókora hanggal jelez. A választható opciók a szokásosak, van sorozatfotó, „szépség” mód, effektusok, időzítő, állítható a felbontás és minőség, a fehéregyensúly, az expozíció, a fénymérés módja, valamint bekapcsolhatjuk az éjszakai módot.
Noha ez Samsungtól talán kicsit szerény felhozatalnak tűnik, gyorsan rájövünk, hogy nagyon nincs is szükség többre. A tesztképeket sikerült szép (és hideg) időben ellőni és részemről egészen kellemesen csalódtam. A puszta adatok alapján nem számítottam sokra, viszont a képekre azt mondhatom, hogy egyáltalán nem rosszak. Alacsony a zaj, a színek sem rosszak és a széleket leszámítva még az élesség is elfogadható. Mivel tudjuk, hogy nem fényképezős modellnek készült, így szerintem ezzel a teljesítménnyel elégedett lehetünk. A videó már kevésbé nagy szám, csupán QVGA felbontásban rögzíthetünk és 15 fps sebességgel, ami nem sokra jó. Azért készítettem egy tesztfelvételt, amit IDE kattintva meg is lehet nézni.
Zenei fronton ismét a megszokott szintet hozza, a lejátszó album és előadó szerint belistázza az össze számot, így könnyű közöttük válogatni. Képes megjeleníteni albumképet, fut a háttérben, van véletlen és ismétlő lejátszás, gyári hangszínek, többféle lejátszási animáció. A hangminőség hangszórón szerény, hiszen a mélyek sosem jutnak el a fülünkig. A gyári füles normális, átlagos minőséget nyújt, lecserélni viszont nem lesz egyszerű, mert ez is a microUSB-re csatlakozik, tehát nincs jack. Kapunk FM rádiót is, amiből kimaradt ugyan az RDS, de szépen szól és villámgyorsan megtalálja az adókat, ráadásnak pedig rögzíteni is lehet vele. Aki pedig nem tudja, mit is hall vagy hallgat, annak van zenekereső funkció.
Kicsit térjünk vissza a külső kijelzőre, mert a Samsungtól igazán buta lépés lett volna nem kihasználni ezt a spéci megoldást. Alapesetben háromféle kijelzést tud megjeleníteni (ezek között érintéssel lehet váltani), de hogy mit, azt mi választhatjuk ki. És ez még semmi, mert minden más eseményhez (pl. zenelejátszás, bejövő hívás, ébresztés) szintén állíthatók az animációk. Gyárilag is elég jó a választék, de aki ezzel nem elégszik meg, annak ott a szerkesztő. Bizony, a saját fantáziánkat szabadon engedve, pöttyönként szerkeszthetjük meg a képet vagy animációt. Ezt természetesen elmenthetjük és bármelyik eseményhez beállíthatjuk. Aki ezt megunta, mehet játszani a gyárilag telepített programokkal, van köztük Asphalt 4 is, de sajnos ezek mind próbaverziók.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!