Samsung M8800 Pixon - 8 megányi érintés

Hirdetés

Widgetek, menürendszer, sebesség

A Pixonon természetesen megtalálhatjuk a manapság - általam kevésbé érthető okokból - nagyon divatos Widgeteket, melyeket a készenléti képernyőn helyezhetünk el. A kínálat hatalmas, de mivel ez a képernyő nem görgethető/lapozható, érdemben legfeljebb öt-hat ilyet fogunk tudni használni, mert bár többet is kirakhatunk, el fogják takarni egymást. A gyári kínálat a következő: analóg óra, világóra, dátumkijelző, szolgáltató neve, zenelejátszó, képnézegető, naptár, születésnap jelző, profilválasztó, a játékok gyorsindítója, súgó, képekkel ellátott gyorstárcsázó, nem fogadott hívások emlékeztetője, tükör, rádió, Google, AccuWeather időjárás előrejelző, Bluetooth és számológép gyorsindítója, jegyzet, valamint két üzenetekkel kapcsolatos link, melyek közül az első az üzenetszerkesztőbe, a másik a postaládába vezet. Túl sokat nem érdemes írni róluk, mivel a funkciók elég egyértelműek, egyedül azt érdemes megemlíteni, hogy a nem fogadott hívások emlékeztetője teljesen automatikusan működik, tehát ha lemaradunk egy bejövő hívásról, magától kiugrik. Mókás dolog a tükör, mely egyszerűen elindítja az előlapi kamerát, tehát nézhetjük magunkat naphosszat.

Samsung M8800 Pixon Samsung M8800 Pixon

A menürendszert több készülékben láthattuk már, épp ezért nem is szeretném bő lére ereszteni vele kapcsolatban. Samsung TouchWiz, jól működik, használható, átgondolt, ugyanakkor egy iPhone-hoz képest meglehetősen lassúcska. A főmenü 12 ikont tartalmaz, ezeken belül általában listás felsorolásban láthatjuk a további lehetőségeket. Az egész dolog kiválóan kezelhető ujjal is, mivel az almenükbe/opciókba méretes virtuális gombokkal tudunk eljutni, arról nem is beszélve, hogy van görgetőrutin. A belső memória mérete 180 MB, ebből gyárilag 21 MB használt, adattárolásra tehát az 1 GB-os kártyát nélkülözve közel 160 MB-ot tudunk használni. Érdemes továbbá megemlíteni, hogy a Pixon képét megfelelő kábellel akár televízióra is kivarázsolhatjuk.

Samsung M8800 Pixon Samsung M8800 Pixon

A szövegbevitel meglehetősen kényelmes. Az alapértelmezett metódus a virtuális billentyűzet, melynek két alakja van: ha a gépet egyenesen tartjuk, egy numerikus gombsor tárul elénk, amennyiben pedig 90 fokkal elfordítjuk, előbukkan az alant látható QWERTY kiosztású klaviatúra. Bár a dizájnolást nem vitték túlzásba Samsungék, maga a billentyűzet kiválóan használható, ami annak is köszönhető, hogy minden egyes gombnyomás után apró rezgéssel nyugtázza, hogy akartunk valamit. A kézírásfelismerés további pozitívum volt, mivel mostanában ilyesmit - PalmOS rendszer híján - csak Windows Mobile-on szoktam próbálgatni, annál pedig a Pixon jóval értelmesebb. Írhatunk a képernyőre és a képen látható blokkokra is, a felismerés hatékonysága ha nem is száz százalékos, bőven a használható szinten belül van - arról nem is beszélve, hogy akár ékezetes karaktereket is bevihetük.

Samsung M8800 Pixon

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények