Hirdetés
Multimédia
A kamera tehát 8 megapixeles, autofókuszos, működését gyenge fényviszonyok között egy elég erőtlen LED-es villanó segíti. Beállítási lehetőségekből és módokból elég sok van, lőhetünk sorozatfelvételeket, panorámafotókat, mozaikképeket, lehet mosolyra villantani, van arcfelismerő fókusz, sőt, még "pislogásészlelés" is. Jelenetekből is elég sok van (portré, tájkép, éjszakai mód, sport, buli/beltér, strand/hó, naplemente, hajnal, őszi színek, tűzijáték, szöveg, gyertyafény, ellenfény (ilyenkor a vaku a jó fényviszonyok ellenére villant egyet, ezt hívják derítőfénynek)), de természetesen ennyiben nem merülnek ki a beállítási lehetőségek. A fehéregyensúly mellett állíthatunk az érzékenységen (ISO 100 és ISO 1600 között), a fénymérésen (átlagoló, középre súlyozott, spot), van szoftveres képstabilizátor, szoftveresen megnövelt dinamikatartomány, álllítható a JPEG-tömörítés mértéke, valamint a kontraszt, a telítettség és az élesség. A legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 3264 x 2448 pixel, videókat 720 x 480-as vagy 640 x 480-as felbontásban rögzíthetünk.
A képminőség finoman szólva is kiábrándító. Fotózáskor a szoftveres képstabilizátort és a dinamikatartomány-növelőt kikapcsolva hagytam, ami így utólag nem tudom, hogy jó ötlet volt-e, az biztos, hogy az elkészült tesztfotók többsége a középső részt leszámítva homályosak, bemozdultak, színekben szegények, a zajszint magas, a dinamikatartomány pedig valahol a béka ülepe alatt található. A vaku is meglehetősen gyenge, egyedül talán a makró-módot lehet kiemelni, az ugyanis nagyon rendben van, a legkisebb tárgytávolság úgy 5 centiméter lehet. Az éjszakai mód érzésem szerint kicsit túlexponálja a képeket (utolsó oszlop alsó kép), annak használata nélkül viszont alulexponált lesz a téma (utolsó oszlop felső kép). Összefoglalva annyit mondhatok, hogy az Innov8 után nagy csalódás volt számomra a Pixon kamerája.
Nem egy súlycsoport
A zenelejátszó szoftver nem rossz, bár hiányosságai is vannak, például nincs benne hangszínszabályzó, háttérben futtatva pedig kevésbé kezelhető, mivel a gyári Widget csak a szám leállítását teszi lehetővé, tekerni tehát csak akkor tudunk, ha előhozzuk a teljes képernyős lejátszót. A manapság elvárható funkciók (ID3 mezők alapjájn szűrés, albumborító megjelenítése) persze megtalálhatók a Pixonban is, a legfontosabb dologra, nevezetesen a hangminőségre pedig nem lehet egy rossz szavunk sem, a gyári füles és a kihangosító hangszórója egyaránt kiváló. FM-rádió is van, korrektül végzi a feladatát.
Multimédia kapcsán érdemes még megemlíteni a képnézegető szoftvert, mely a giroszkóp kihasználásának netovábbja, vagy legalábbis az akart lenni. A lényeg, hogy a képeinket sorban egymás mellett láthatjuk egy horizontális kiterjedési listában, köztük lapozni pedig a telefon döntögetésével tudunk. Persze ez a módszer közel sem olyan hatékony, mint amilyennek lennie kéne, arról nem is beszélve, hogy ingatag talajon (értsd: tömegközlekedésen) kis túlzással ellehetetleníti a fotók nézegetését. Innováció.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!