Samsung Gear S3 - második kör

A Gear S3 továbbviszi az elődmodell érdemeit, a tekerőgyűrű további funkciókkal bővült, az ergonómia és a megjelenés kifinomultabbá vált, nem utolsó sorban pedig a hardver is fejlődött.

Hirdetés

Samsung Gear, S Health, extra szoftverek

A korábban Gear Manager néven futó alkalmazás most már csak simán Samsung Gear, ezen keresztül lehet konfigurálni az óra és a telefon kapcsolatát. Számos funkció mindkét felületen elérhető, viszont akadnak olyan paraméterek, amelyeket csak a társalkalmazáson keresztül tudunk, vagy azon keresztül érdemes kezelni. A Samsung Gearből közvetlenül elérhető a Galaxy Apps, ahol kifejezetten az aktuális eszközhöz, ez esetben a Gear S3-ra optimalizált készségeket találunk. A Gear alapalkalmazásokat kikeresve szerezhetjük be a számológépet, hangrögzítőt és hasonló eszközöket, de keríthetünk kissé furcsa, véletlenül sem a kerek számlaphoz szabott böngészőt, vagy bármilyen, akár Star Trek-óralapot is, ha arra van igényünk.


[+]


[+]

A felület információkkal nyit, valamint az alkalmazásbolt ajánlatait promózza, legörgetve pedig az S Health appra váltahtunk. A Gear névjegye az akkumulátor állapotát, az elérhető tárhelyet és a rendszermemóriát mutatja. Itt takaríthatunk, valamint biztonsági mentésre és szoftverfrissítés keresésére is itt van lehetőség. A Beállítások fül már sokkal specifikusabb lehetőségeket rejt, itt lehet személyre szabni az óra számlapját, a gyári megoldások esetében az adott számlap megjelenését is lehet minimálisan variálni. A telefonon eszközölt változtatások azonnal megjelennek az órán is, ahol természetesen szintén válogathatunk a dizájnok között.


[+]

Az értesítések kezelése elég egyértelmű, kapcsoljuk be és rendelkezzünk afelől, hogy mely program közlendője elég fontos ahhoz, hogy az óra jelezze. Az alkalmazások a gyárilag előtelepített és utólagosan letöltött holmikat mutatja, frissíteni például innen érdemes. Fényképeket és zeneszámokat a Tartalom küldése menüpontból oszthatunk meg a készülékek között, vagy kérhetünk automatikus szinkronizációt is. Kivéve iOS-en. Erről később. A Gear megkeresése szintén nem valami talányos, viszont a távvezérlés és az újraaktiválás tiltása is errefelé állítható be Samsung fiók segítségével. Az órát a Közösség hálózatok menüben lehet összeokosítani mondjuk, a Facebookkal, hogy közvetlenül posztolhassuk sporteredményeinket. Mert ugye anélkül nem is hatásos az erőfeszítés.


[+]

A legtöbb widgettel rendelkező alkalmazás az S Health, amely a legutóbbi, egyébként visszafelé is kompatibilis frissítés óta meggyőzően sokféle edzésformát képes magától felismerni, és még több tevékenység közül választhatunk is. A GLONASS műholdakat is használó, beépített GPS-nek köszönhetően szabadtéri sporttevékenységhez nem szükséges magát a telefont is magunkkal vonszolni. Regisztrálja a pihenőidőt és folyamatos pulzusméréssel próbál hozzájárulni a hatékonysághoz, ami egyébként külön felületen is kipakolható a főképernyők egyikére. A mérést indíthatjuk manuálisan is, de történhet automatikusan is. Ezek összesített eredményei az S Healthben lényegülnek át informatív, statisztikailag releváns adatokká. Nyilván van lépésszámláló, és külön készség figyeli a szinteltérést, ha mondjuk, lépcsőznénk. Az mondjuk mókás volt, amikor intenzív ordítozás közepette gratulált a készülék a dinamikus edzés elkezdéséhez és biztatott, hogy csak így tovább.


[+]

Az S Healthben a mérhető dolgokon kívül naplózhatunk is tevékenységeket, illetve aktuális fizikai állapotunkra vonatkozó információkat. A testsúly megadása nyilván önbevallásos alapon megy, ahogy a víz-, vagy koffeinfogyasztás bevitele is. Ez utóbbiakat az órán is regisztrálhatjuk. Az alvásfigyelésnek nem jutott külön widget az órán, viszont roppant hatékonyan érzékeli, hogy mikor, mennyi és milyen minőségben pihentünk. Arra alkalmas készülékkel, márpedig a teszt során használt Galaxy S7 edge alkalmas, a véroxigén szintet is ellenőrizhetjük, a pulzussal kombinálva pedig egyfajta stressz-szint mérésre is van lehetőség.


[+]

A vércukor, vérnyomás és bevitt kalóriák szintén a lelkiismeretünkön, és utóbbi esetében nyelvtudásunkon múlik. Az ételeket továbbra sem a helyi sajátosságoknak megfelelő nyelven és listából kell kiválasztanunk, ami okozhat problémákat, annak ellenére, hogy csak a cheese keresőszóra felfoghatatlan mennyiségű opció került elő. A felület viszont adott, hogy ezeket az értékeket rendszerezett és nyomon követhető formában nyilvántartsuk.


[+]

Az aktivitásra sarkalló jelzés kikapcsolható, bár azon kívül, hogy tényleg hasznosnak bizonyult, nem zavaróan próbál motiválni, hogy legalább óránként mozduljunk már meg. Lássuk, be nincsenek irreális elvárásai. A javasolt villámgyakorlatokat még le is számolja nekünk. Ez általában törzshajlítás, vagy törzscsavarás szokott lenni, ebből 5 darabot kell abszolválni, hogy megdicsérjen minket. A figyelmeztetéseknél maradva, az ébresztőt magán az órán kell beállítani, mert a készüléken aktivált riasztást nem fogja megérteni, cserébe határozottan, de diszkréten jelzi, hogy neki kéne kezdeni a napnak. Vagy bárminek, ami miatt ébresztőt állítottunk be.


[+]

Az emlékeztető létrehozása azzal együtt sem egy sétagalopp, hogy angol bevitel mellett a kézírást is felismeri. Nyilván angolul várja a szöveget, amit betűnként tudunk létrehozni. A világóra pont annyit tud, amennyire számítunk, a földgömböt tekergetve hozzáadhatunk városokat, amelyek listában jelennek meg az appba lépve. A Flipboard angol nyelvű hírtájékoztató, amely a szalagcímet és a hozzá tartozó képet mutatja, a további tartalmakat a telefon kell keresnünk.


[+]

Játékból ab start a Monster Vampire került fel, ami a tekerőgyűrű fizikájára alapozott, nem túl megerőltető logikai játék, ezt telepíteni szükséges, mivel csak az ikon került az alkalmazásmenübe. Hasznosabbnak tűnik a magasság- és légnyomásmérő, ami igen mutatós felületet kapott. A magasságot a belső nyomásérzékelővel lövi be, míg a tengerszinti referencia-légnyomást manuálisan is megadhatjuk, hogy legyen mihez viszonyítani. Az adatokat GPS és internetkapcsolat segítségével az AccuWeather szolgáltatja. További készségek, egyébként egyre nagyobb választékban, az alkalmazásboltból érhetők el.

Maps for Gear Maps for Gear
Maps for Gear [+]

Az alapvetően meglévő, Here for Gear szoftverre épülő Navigátor lényegében egy útvonaltervező és navi program, csak elég körülményes, nagyjából egy élet bevinni a kívánt címet, noha onnan már remekül működik, csak legyen türelmünk a 3x4-es kiosztású billentyűzeten prediktíven beírni a Bajcsy-Zsilinszky közt. A kézírás meg ugye csak angolul hajlandó értelmezni, hogy mit akarunk. A Galaxy Appsből letölthető Maps for Gear szintén a Here-re alapoz, itt kereshetünk saját pozíciót, listából vadászhatunk szálláshelyet, éttermeket, közhivatalokat, valamint a megjelenítés térkép alapú. Itt működik a kétujjas nagyítás is, a térképszeletek pedig egész tempósan frissülnek, ahogy mozgunk a képernyőn, a beépített GPS modulnak köszönhetően pedig önállóan is használható. Csak kicsit lassabb.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés