Szoftverek, extra tartalmak
Hirdetés
A Gear S2 (és alkalmazásai) háromféle módon képes működni kapcsolattípus szerint: Bluetoothszal (a mobilhoz közvetlenül kapcsolódva), WiFi-n és 3G-n (távoli telefonkapcsolattal a Samsung szerverein keresztül), és önállóan (értsd: bármiféle aktív kapcsolat nélkül). Az alapkommunikáció nyilván BT-n folyik, ami nem túl gyors, viszont energiatakarékos, és a legtöbb mobilhoz kötődő funkció így érhető el, például a híváskijelzés, a szöveges híváselutasítás, a hívásindítás (nyilván headsettel van értelme, mivel a mobil tárcsázóját működteti), esetleg az órán megkezdett olvasgatás vagy navi folytatása a telefonon. A 3G-s kiszerelés önállóan is tud telefonálni.
A cikkeknek csak az eleje, az emaileknek viszont az egésze olvasható, és válaszolni is lehet [+]
A Bluetooth hatótávolság persze kicsi, és sokakat zavar, hogy ha két szobára kerülnek mobiljuktól, máris megszakad a kütyü és a teló barátsága. Sebaj: a Gear S2 automatikusan felkapcsolódik a mobil által ismert WiFi hálózatokra (másokra kézzel választva, jelszót beírva), és máris megújul a forródrót, bár nem közvetlenül. A direkt BT-funkciók ilyenkor nem működnek (híváskijelzés, -fogadás és -elutasítás, mobilalkalmazás megnyitás), ám ennek ellenére, némi késéssel megjönnek az androidos értesítések, a levelek, az SMS-ek, az elmulasztott hívások és a CNN, a Flipboard, az Időjárás és hasonló információs appok is frissülnek. A Samsung lomha (a magyar neveket viszont egész jól felismerő) hangasszisztense is bevethető, és BT-n, WiFi-n vagy 3G-n is eléri a telefont, pl. kiolvassa a következő naptáreseményt, esetleg üzenetet küld. Magyarul az S Voice sem ért, a hunglist (magyaros angolt) viszont megérti, és alvó állapotból is felébresztető egy általunk megtanított vezényszóval. Az Apple és a Google asszisztense gördülékenyebb és használhatóbb.
Tárcsázó és billentyűzet a Gear S2 lehetőségei között [+]
Akad olyan óraalkalmazás, amelyik el sem indul BT nélkül (pl. az ESPN), mások kurtított funkcionalitással működnek (a Here térkép GPS hiányában nem pozicionál, kivéve a 3G-st), a Samsung üdvöskéje a konkurenciánál mégis sokkal függetlenebb lélek, főleg a 3G-n. Az olyan appok, mint a Nike Running, az S Health, a stopper, az időzítő, az ébresztő, a számológép vagy a telepíthető játékok bármilyen kapcsolat nélkül elfutnak, legfeljebb később szinkronizálnak adatot. Ha már S Health, a Gear S2 igen széleskörű aktivitáskövetést biztosít: igényre vagy automatikusan monitorozza a szívritmust (edzés közben folyamatosan), követi a lépésszámot, mindenféle testmozgást, ez elégetett kalóriákat és az alvásciklusokat, emellett megadható a bevitt folyadék és koffeinmennyiség. További modulok más adatok szintén beépülnek (pl. az S6 edge+ SpO2 értékei), úgyhogy hasznos egészségszolgáltatásról van szó, csak ne várjunk orvosi pontosságú méréseket.
Az S Health-hez számos aktivitáskövetési funkció kapcsolódik és a Nike Running is beépül [+]
A Nike Running is együtt dolgozik az S Health-szel, így a futások is szinkronizálhatók. Kár, hogy a BT modellből kispórolták a GPS-t, tényleg csak ennyi hiányzott egy telefon nélkül is remeklő futótárshoz. Jómagam az erdei kocogásnál hasznát venném a pontos GPS-es útvonalrögzítésnek, a szintkülönbségmérésnek és a sebességmonitorozásnak (önálló módban a Gear alighanem a testmagasság, a tempó és a lépésszám alapján becsüli meg a sebességet és a távot, egyébként többé-kevésbé pontosan). Ha az ember telefonnal és Gearrel fut, a Nike nyilván rögzíti az útvonalakat, és extraként jár a pulzusszám mérés, csak hát szívesen otthon hagyná az ember a mobilját a drágábbik kiszerelés megvásárlása nélkül.
A számológép és a stopper is hasznos lehet [+]
Szemezgessünk egy kicsit a többi alapszoftverből! Akad galéria a telefonról küldött tartalmak vagy a képernyőképek megjelenítésére. A barát alkalmazással 11 ismerőst gyorsan lehet hívni, avagy üzenetet küldeni (továbbra is a telefont bevetve). A hangjegyzet magáért beszél, az S Voice egyébként képes a felmondottakat szöveggé alakítani. Térkép is telepítve lett, amely a mobilos Here Maps órás kiegészítője. A kis AMOLED panelen szabadon lehet a térképet mozgatni, a lünettával zoomolni és a végcélre rábökni. A navigálást a mobilalkalmazás végzi, ám az instrukciók szöveggel megjelennek az órán is.
Here Maps (Térkép néven) és Google Maps (Gear Navigator) is akad, Moszkva tér viszont már nincs [+]
Ennél is hasznosabb az áruházból egy ötszázasért beszerezhető Gear Navigator, amely szintén mobilos partnerszoftverrel dolgozik összes, és bár végcélt ezúttal az óráról nem lehet megadni, ha a Google térképes navi a mobilról elindul, az órán ugyanúgy, 3 dimenzióban látható az útvonal, akár műholdképpel és élő forgalomadatokkal. Az ilyesmit nyilván nem a vezetéshez találták ki, gyalogszerrel viszont roppant hasznos, én legalábbis gyakran nézem itthon és külföldön a mobiltérképet, és szívesen tettem az óráról a tesztidőszak alatt. A navis appok zoomoláskor és térképgörgetésnél azért már éreztetik az órás hardver korlátait.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!