Hirdetés

Samsung Galaxy Xcover 2 - terepdroid

A Samsung strapadroidja kétmagos processzorral, 1 GB RAM-mal és Jelly Beannel támad, miközben némi portól és folyadéktól sem ijed meg.

Hirdetés

Külső

Bár az Xcover 2 formaterve sok szempontból hasonlít az elődre, a Samsung dizájnerei néhol eltértek az eredeti tervtől, az újdonság finomabb vonalakkal és erőteljesen lekerekített sarkakkal operál. A telefon egyébként le sem tagadhatja strapamobil mivoltát, mely a dimenziókon is látszik. A 130,5 x 67,7 milliméteres alapterület mellé az okostelefonok terén kínosan vaskosnak számító, ám a kategóriában átlagos 12 milliméteres magasság társul, a tömeg 148,5 gramm. A borítás kemény műanyagból van, a telefon oldalát apró barázdák díszítik, így a stabil fogás garantált. Az összeszerelési minőség természetesen rendben van, ami az IP67 védelemből is következik.


[+]

Az előlapot egy, a kijelző síkjánál alig magasabb perem futja körbe, így a telefont arccal a föld felé tárolva is némileg védve van a panel. Legfelül egy krómszínű hangszóró látható, alatta egy Samsung felirat és egy VGA felbontású másodlagos kamera foglal helyet. A kijelző 4 hüvelykes képátlóval és 480 x 800 képpontos felbontással rendelkezik, a pixelsűrűség így 233 ppi. Ez egy átlagos érték, a felső kategóriában ennek a kétszerese is előfordul, a pixeleket és recés éleket könnyedén ki lehet szúrni, ám ez valószínűleg csak a sasszeműeket bántja. A képminőség rendben van, korrekt fényerő, kellemes színvilág és óriási betekintési szögek jellemzik a TFT-LCD technológiára épülő panelt. A megjelenítő kapacitív módon érzékeli az érintéseket, egyszerre legfeljebb két pontot tud figyelni. A kijelző alatt három fizikai gombot kapunk, a Galaxy készülékeknél megszokott beállítások, főképernyő és vissza billentyűk kaptak itt helyet.


[+]

A hátlap rögzítésének módja visszaköszön az előző Galaxy Xcoverből, a fedlap egy viszonylag nagy méretű csavar átbillentésével válik lefejthetővé. Az érdes műanyag alatt a akkumulátor, valamint microSD- és SIM-kártyák foglalatai fogadják a nézelődőket, utóbbiból normál méretűre van szükség. A hátlapon felül középen található az elsődleges kamera, tőle balra egy LED villanó üldögél. A fényképező jobb oldalán kapott helyet a külső hangszóró, amely az átlagnál kicsit nagyobb hangerővel szólal meg.


[+]

A telefon oldala kissé érdes bevonatot kapott, így a mobil vizesen, sárosan sem csúszik ki az ember kezéből. Alul található a microUSB-aljzat, felül pedig a 3,5 milliméteres kimenet árválkodik; mindkét csatlakozót egy gumival borított ajtócska fedi. A hangerőt a bal oldalon szabályozhatjuk, a ki- és bekapcsoló gomb a jobb oldal felső fertályán foglal helyet. Ugyanitt alul egy dedikált kameragomb nyüstölhető, melyet sokan hiányolnak a mai androidos mezőny versenyzőiről.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Itt a Samsung Xcover 3

    Bemutatkozott a Samsung ütés- és porálló készüléke, a terméksorozat két év után frissül, bár a kijelző tekintetében nem történt lényeges fejlődés.

  • Mobilarena TV: régimódi kemény legény

    Mai adásunkban nem egy okos, hanem egy hagyományos készüléket mutatunk be. A Samsung Xcover 550 numerikus billentyűzettel és IP67 védelemmel rendelkezik.

Előzmények