Samsung Galaxy Xcover 2 - terepdroid

A Samsung strapadroidja kétmagos processzorral, 1 GB RAM-mal és Jelly Beannel támad, miközben némi portól és folyadéktól sem ijed meg.

Kamera, adatkommunikáció, akkumulátor

A hátlapi kamera autofókuszos, segítségével legfeljebb 5 megapixeles, azaz 2560 x 1920 képpontos fotókat lehet készíteni, videózás során a felbontás 1280 x 720 képpontban van maximalizálva. Az optika mellett egy aprócska LED villanót is találunk, mely néhány méter hatótávolsággal rendelkezik. A kameraszoftverben állíthatunk a fehéregyensúlyon, a fókuszmódon, az érzékenységen, a fénymérésen és a felbontáson, aktiválhatjuk a geotagging funkciót és az önkioldót, valamint különféle effektusokat rendelhetünk a képekhez. A képminőség közepes, az átlagos dinamikatartomány mellé kissé elmosott, zajos részletek társulnak.

Adatkommunikációs szempontból , az NFC és az LTE képességeken kívül mindent tud a Galaxy Xcover 2, amit ma elvárunk egy mobiltól. A négysávos (850/900/1800/1900 MHz) GSM-egység mellett egy kétnormás (900/2100 MHz) UMTS-modul csücsül, mobilhálózaton barangolva legfeljebb 14,4 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességet érhetünk el. A WiFi-modul (802.11b/g/n) WiFi Direct, hotspot és DLNA funkcionalitással is el van látva, a Bluetooth modul 4.0-s verziószámú. Pozicionálás során a GPS mellett a GLONASS műholdakat is tudja használni a telefon, a hely megtalálása gyors és pontos volt. Telefonálás közben a hangminőséggel is minden rendben volt.


[+]

Értékelés: Samsung Galaxy Xcover
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A mobil egy 1700 mAh kapacitású lítium-ionos akkumulátorból nyeri az energiát, mely átlagosnak számít a középkategóriában. Ennek megfelelően az üzemidő sem kiemelkedő, de az elvárt szintet azért hozza, masszív nyüstölés mellett egy napig bírja a telefon az igénybevételt. Persze ez akár tovább is kitolható, ha az ember visszafogottan használja a mobilt.

A Galaxy Xcover 2 tehát hardveresen és szoftveresen jókorát fejlődött az elődhöz képest, a teherbírás szintje viszont nem változott, továbbra is IP67 minősítéssel számolhatunk. Persze azt nem szabad elfelejteni, hogy nem egy mindent kibíró strapatelefonról van szó, de aki ilyenre vágyik, úgyis a Sonim háza táján nézelődik. A por- és vízálló kivitel, a megerősített készülékház és a karcálló kivitel viszont lehetővé teszik, hogy saras, vizes és poros helyzetekben is gond nélkül használjuk a telefont, nem kell az ebből adódó meghibásodástól rettegni. Ezen kívül viszont egy átlagos középkategóriás mobilról van szó, a kétmagos processzor, az 1 GB RAM és a Jelly Bean sem kirívó ebben az árkategóriában, a hardver csendben teszi a dolgát.

A mobil kártyafüggetlenül 88 ezer forintba kerül, ami egy kicsit talán drága a hardveres és szoftveres képességek fényében, az IP67 minősítés mellett viszont rendben van. Ennek megfelelően meg is kapja a tetszett plecsnit.

Samsung Galaxy Xcover 2

dr. Kind

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Itt a Samsung Xcover 3

    Bemutatkozott a Samsung ütés- és porálló készüléke, a terméksorozat két év után frissül, bár a kijelző tekintetében nem történt lényeges fejlődés.

  • Mobilarena TV: régimódi kemény legény

    Mai adásunkban nem egy okos, hanem egy hagyományos készüléket mutatunk be. A Samsung Xcover 550 numerikus billentyűzettel és IP67 védelemmel rendelkezik.

Előzmények