Ujjlenyomat-olvasó, szoftverek
A biometrikus azonosítás reneszánszát éli, és sokkal jobban működik manapság a dolog, mint amikor sok-sok éve először kísérletezgettek mobilkészüléken az ilyesmivel. A Tab S2 megoldása érintésalapú, egy-egy ujjmintát regisztráláskor kb. egy tucat érintéssel lehet bevinni. A dolog a tavalyi Tab S ujjhúzós megoldásának hatékonyabb, nálam tízből nyolcszor sikerült az azonosítás. A biometrikus védelem a böngésző mentett jelszavaival is együttműködik, azaz elég egyszer bepötyögni mondjuk a mobilarenás felhasználónevet és a jelszavat, és a Tab S2 felkínálja a lehetőséget, hogy legközelebb az ujjlenyomatunkkal be tudjunk jelentkezni. Ugyanez a Samsung alkalmazásboltjában is működik.
A privát mód is visszatér, ami lehetővé teszi képek, zenék, böngészési adatok és bármilyen fájl elrejtését a normál felhasználási mód esetében. Az átmozgatást megtehetjük bármely Samsung appból, és a privát módhoz is rendelhető ujjlenyomat-védelem. Miután privát mappába rejtettük a kíván fájlokat és adatokat, normál módba visszalépve azok még a könyvtárakból is eltűnnek, úgyhogy sehogy sem lehet azokhoz hozzáférni. Az adatokat a Samsung KNOX védi.
A Samsung tabletes billentyűzete a piac egyik legjobbja. Nem csak betű- és számsor érhető el, vannak nyilak, van shift és ctrl (ctrl + c, v, x, y, a, z lehetőségekkel), könnyű a nyelvváltás, a panel pedig átméretezhető. Természetesen elérhető prediktív szövegbevitel magyar szójavaslatokkal, javításokkal és bővíthető szótárral, és a manapság népszerű, ujjhúzós bevitelről sem kell lemondani. Álló helyzetben, két hüvelyujjal a gépelést kényelmesnek találtam, a tíz ujjat megkülönböztető érzékelőpanel pedig hibátlanul vette be érintéseimet.
Ablakból és teljes képernyős felületről is lehet kezelni a Tab S2-t a számítógépről a Side Sync 3.0-val [+]
Szoftveres extrák egész sora elérhető a táblagépen, másokat pedig a Galaxy Apps áruházból lehet lehúzni, beleértve pár „ajándék” szoftvert és szolgáltatást (ilyen a 100 gigabájt ingyenes OneDrive tárhely két évig). Visszatér számos Samsung extra, így a remek S Tervező (vagyis naptár), a fájlkezelő, plusz pár eszköz. Különösen hasznos a SideSync 3.0, amellyel más mobilkészülékről vagy számítógépről teljes egészében kezelhető a Tab S2 képernyője és minden funkciója, sőt: fájlok könnyedén mozgathatók a két készülék között. Újdonság az Intelligens kezelő, amely az akkumulátort, a tárhelyet, a memóriát és az eszköz biztonságát felügyeli, illetve javaslatokat tesz az erőforrások felszabadítására.
A Microsofttal kötött megállapodás értelmében teljes értékű, szerkesztésre és formázásra alkalmas androidos Word, Excel, és PowerPoint is felkerült felhőszolgáltatásokkal, továbbá a OneNote, a Skype és a OneDrive tárhely kezelő is elérhető. Ekkora készüléket már érdemes lehet megfelelő kiegészítővel laptoppá formálni, és Bluetooth billentyűzetes tok elvileg hivatalosan is elérhető lesz. Ez a produktivitás szempontjából mindenképpen jó, bár azért teljes értékű munkagéppé még mindig nem lehet egy androidos táblagépet varázsolni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!