Samsung Galaxy Fold - hajtsatok!

A Samsung első, összehajtható kijelzővel rendelkező okostelefonja hosszas vajúdás után piacra került nálunk is. De megér ez ennyi pénzt? (Nem.)

Multimédia

Hat kamera? Hát köszi. Ebből a hatból hármat relatív egyszerűen el tudunk intézni, ezek vannak ugyanis a szelfire. Az összecsukott telefon kijelzője felett egy kamera ücsörög, ha kinyitjuk a Foldot, akkor kettőt vethetünk be. A verdiktünk elég határozott: ami a becsukott terméknél használható, az elég gatya (homályos, életlen), a belső kamerapáros sokkal életképesebb. Alant két példa, a bal oldali készült a becsukott mobil használatával, a jobb oldalinál pedig nyitott telefonnal csináltam egy remek önarcképet. Nem kell magyarázni az eltérést.

[+]

A hátlapi triónál pedig azért nem kell túlzottan belemennünk a részletekbe, mert kvázi egy az egyben a Galaxy S10-ből vették át a rendszert, magyarán van egy 12 megapixeles főkameránk változtatható apertúrával (F/1,5 és F/2,4 lehet), van egy szintén 12 megapixeles zoom egység (F/2,4), ezekhez jár optikai stabilizáció és autofókusz, illetve akad egy 16 megapixeles ultraszéles látószögű modul (F/2,2). Plusz minden ismert szoftveres extra, úgymint éjszakai mód, szuperstabi és videózás közben is változtatható látószög plusz háttérhomályosítás. A rend kedvéért természetesen jönnek a tesztfotók, hármas tagolásban örökítettük meg mindhárom kamerával ugyanazon témákat:

Nem meglepő módon ugyanazt kapjuk, mint az S10-nél, a főkamera általában remekel, még gyengébb fényviszonyok között is jól teljesít, a zoom lencse csak kiváló időben kapcsol be, de ha már rosszabbak a fények, akkor inkább digitális nagyítást (is) bevetve hozza közelebb a témát a Fold, a nagylátószög pedig este elég csirke szegény, de ez ennek a megoldásnak mindig ez az Achilles-sarka. Az éjszakai mód messze elmarad továbbra is attól, amit a Huawei, vagy a Pixel tud, de a semminél azért jobb.

Videózni 60 fps-ben is tudunk UHD felbontás mellett, de a szuperstabinál a Full HD a maximum. Ez viszont már működik a normál és a nagylátószögű kamerával is, köszönhetően egy korábban az S10-ekre is érkezett frissítésnek, amely a Note10 debütálása után vált elérhetővé. A lassítás 240 fps folyamatos módban 720p melllett, illetve adott a nagyon rövid idejű 960 fps is, de ahhoz erősen fel kell készülni. Példák fent és lent.

Van egy dolog, amire valószínűleg nem gondolt a Samsung sem, de mégis a Fold mellett szól. Nyilván evidens, hogy nyitott állapotban fotózni és videózni elég bután fest (ugyanakkor ekkora keresőt eddig csak a tabletek nyújtottak), bezárva viszont keletkezik egy olyan előny, hogy a Foldot állati jól meg lehet markolni, hiszen nem kell attól félni, hogy a kijelzőbe belelóg az ujjunk, marha nagyok a kávák, viszont sokkal stabilabban lehet ebben az esetben tartani a készüléket. Keveseknek lehet ezt értékesítési érvként eladni, de tényleg hasznos.

[+]

Zenei fronton két dologba lehet belekötni: a 3,5 mm-es jack dugasz és az FM-rádió hiányába. Utóbbit nem tudom, hogy mi indokolja, az előbbire pedig bizonyára azt mondaná bármilyen Samsung illetékes, hogy nem fért bele. Viszont alul és felül is van hangszóró, nem csak szépen, hanem irgalmatlanul hangosan is szól a Fold sztereóban, a headsetre jutó hangminőség remek, a Buds ugye szériatartozék (függetlenül attól, hogy azért az nem a világ legjobb Bluetooth fülese), a zenelejátszó szoftvert pedig mindenki lesz szíves letölteni a Galaxy Store-ból. Egyébként is szűken bántak ezúttal a gyári alkalmazásokkal, még a Google szoftvercsomag sincs fent teljes pompájában (például nincs Drive), de ez nem egy óriási hiányosság. Sőt, van, aki pont ezt kedveli.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés