Asus RoG Phone II kiegészítők

A RoG Phone aktuális modelljéhez is számos kiegészítő érhető el, de jellemzően a régebbi készségekkel is együttműködik.

Hirdetés

Dokkolók

Idén is készült egy TwinView dokkoló a készülékhez, amivel Nintendo DS-esíthetjük az eszközt. A koncepció ugyanaz, mint az elődmodellnél: két kijelző, egymástól független tartalommegjelenítés, kvázi kézikonzolos összhatás. A probléma mindössze annyi, hogy a 6,6 hüvelykes, 120 Hz képfrissítésű, másodlagos OLED panellel, önálló sztereó hangszórókkal, ventilátorral és 5000 mAh-s akkumulátorral szerelt kiegészítő 300 gramm, ami a RoG Phone II-vel együtt több, mint fél kiló. 540 gramm pontosan. Ehhez még hozzácsapjuk a kontrollereket, mert azzal együtt is befér a dokkolóba és lehet alkarra gyúrni.


[+]

Ezt a tömeget igen fárasztó akár rövid távon is kézben tartani, asztalra téve (egyébként jól tapadó csúszásgátlókkal és szabad légkiömlőkkel) pedig maximum szövegszerkesztésre tudom elképzelni, játszani nem nagyon. Tény, hogy az egész holmi áramvonalasabb lett, az ergonómia pedig figyelemreméltó, de én nagyon nehéznek találom, akár egy gyors TDM leküldéséhez is. Még egy Nintendo Switch is maximum 398 gramm kontrollerekkel együtt...


[+]

Mindenesetre a dupla kijelző használható megosztott formában játékra és bármi másra, vagy az enyhe dőlésszögben fekvő készülék kijelzője játékvezérlőként. A dokkolón található egy Type-C csatlakozó hátul a zárszerkezet alatt, elöl pedig egy extra jack kimenet is helyet kapott, noha a telefon összes portja elérhető. (Kivéve ugye a 48 pines egyedi csatlakozófelületet, mivel azon keresztül kapcsolódik a dokkolóhoz és a másodlagos kijelzőhöz.) A másodlagos kijelző saját bekapcsológombbal és a sztereó hangszórókhoz külön hangerőszabályzókkal rendelkezik. Ahhoz, hogy a másodlagos kijelző életre keljen, mindenképpen zárni kell a tolózárat, ROGzítés nélkül nem fog történni semmi.

A zsanérra figyelni kell. Egyrészt zárt állapotban nem lehet berakni, másrészt el sem indul a másodlagos kijelző, ha nyitva marad.
A tolózárra figyelni kell. Egyrészt zárt állapotban nem lehet berakni, másrészt el sem indul a másodlagos kijelző, ha nyitva marad. [+]

Nyilván akinek nem okoz gondot több, mint fél kilót tartani, szükségét érzi a plusz 5000 mAh-nak és a dupla kijelzőnek, az értékeli a TwinView Dock létét, akár 80 ezer forintért is. A készülék egyébként biztonságosan fekszik a rugós mechanika és a csatlakozó között, a másodlagos kijelző pedig stabilan rázárható a készülékre, a kijelzőket a kerettel érintkező, puha műanyag távtartók védik, így tokkal vonóval be lehet pakolni az egészet a keményített neoprén hordtáskába és bevágni a hátizsákba mindenféle további védelem nélkül. Csak a készülék kivétele előtt semmiképpen ne felejtsük el kinyitni a rugós mechanika tolózárát. Anélkül nem is nagyon fog menni.


[+]

A Mobile Desktop Dock főleg bővítési lehetőségeket nyújt, tekintve, hogy asztali felület hegesztésével továbbra sem fáradtak. A cikkszám ugyan egy karakterben eltér, de az első generációs asztali dokkoló és ez a termék milliméterre megegyezik, nem mellesleg az áruk is (47 ezer pénz). A készülék továbbra is fektetett módban csatlakoztatható a dedikált interfészen keresztül, a módok között (PC vagy telefon) a bal oldali gombbal válthatunk. A tápellátást ezúttal is a RoG Phone hálózati adaptere és Type-C kábele biztosítja.

Mobile Desktop Dock
Mobile Desktop Dock [+]

A kiváló csúszásgátló talpakon álló dokkoló minden tekintetben megegyezik az elődmodellel, így hátul itt is egy 3,5 milliméteres mikrofon és egy S/PDIF és fülhallgató portot találunk, mellette HDMI és DispalyPort (output), gigabites LAN (RJ45) majd négy darab, maximum 15 wattos 3.1-es Type-A USB csatlakozó. És a töltőcsati. A PC input DisplayPort, az SD slot és a 3.0-s Micro-B USB csatlakozó a bal oldalra került, az aktív hűtést biztosító ventilátor pedig logikusan a készüléket támasztó felépítménybe. Maga az alap stabil, a készülék viszont kissé ingatagnak tűnik, a szerkezet pedig elbírt volna egy kis fémet. Az asztal nem fog panaszkodni a tömeg miatt, de a minőségérzetet és esztétikát fokozná. Azt már említeni is felesleges, hogy természetesen ez a kiegészítő is Aura szinkronos.


[+]

A WiGig Dokkoló szintén nem változott semmit, csak a közel záró látenciát cserélték a termékoldalon ultra alacsony késleltetés megfogalmazásra. Továbbra is WiGig szabványon dolgozik, ami a 802.11ad sztenderden, 2,4, 5 és 60 Hz-es frekvencián akár 7 gigabites kapcsolatot is tud teremteni a kompatibilis eszközökkel. A RoG Phone II pedig nyilván kompatibilis. Ez az 802.11ac-hez képest tízszer gyorsabb adatátvitelt jelent, ami jelentősen mérsékli a látenciát.


[+]

Elvileg kevesebb, mint 25 milliszekundomos szintre a vizuális megjelenítésben. Viszont érdemes észben tartani, hogy a legkedvezőbb árú RoG Strix Edition modellel nem kompatibilis. A lényeg az, hogy csatlakoztatuk bármilyen nagyképernyős TV-t vagy monitort a dokkoló HDMI portján keresztül, majd vezeték nélkül kötjük a telefont a dokkolóhoz és viszontlátjuk a képet a megjelenítőn minimális késleltetéssel.


RoG WiGig Display Plus Dock

Van még rajta egy egyedi, körprofilú tápcsatlakozó (a cucc a csomag része) és egy 3.1-s USB port. Háttértárat csatlakoztatva ez akár 4,6 Gbps-os adatátviteli sebességet is biztosít a készülékről, mondjuk SSD-re. Viszont a telefont még mindig adott szögben, 5 méternél nem nagyobb, akadálymentes távolságban kell a WiGig dokkoló felé tartani, hogy történjen valami.


[+]

Ha minden, egyébként zömmel hasznos és jól használható lomot megvásárolunk a RoG Phone II-höz, és kihagyjuk a RoG Lightning Armor tokot, mert amúgy is kapunk egy funkcionálisabb védőfelszerelést a készülékhez, akkor máris otthagytunk még egyszer annyit (290 ezer), amennyibe a minden kiegészítővel kompatibilis, 12 GB RAM-mal és 512 GB belső tárhellyel szerelt RoG Phone II Elite Edition kerül (300 ezer). Nyilván az összes kiegészítőre egyszerre nem lesz szükségünk, érdemes megfontolni, hogy mi az, amire tényleg, a bőrönd pedig amúgy sem alapfelszereltség, pedig nagyon adja. A lényeg az, hogy az Asus minden eshetőségre és a legváltozatosabb felhasználói igényekre is felkészült, egyébként pedig ad gyári tokot és nem terheli a környezetet felesleges kiegészítőkkel, mint például egy középvacak fülhallgató. A lehetőségeknek csak a bankkártyánk szab határt. Vagy az, ha ennyiből inkább egy gamer lapost vagy komplett asztali konfigot veszünk. LED világítást abba is lehet szerelni rogyásig.

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

  • A Lenovo is beszáll a játékba

    A gyártó az Asus példáját követve a gamer telefonok piacára lép. Legalábbis az előzetesek alig burkoltan erre utalnak.

  • Nubia Red Magic 5G - nem játékszer

    A Nubia Red Magic 5G legtöbb kritikus ponton fejlődött a korábbi generációhoz képes, a teljesítmény még mindig kifogástalan, de szoftveres oldalon viszont van még mit igazítani.

  • Júliusban jöhet a RoG Phone III

    Az XDA információi alapján az Asus gamer mobiljának új generációja a jövő hónapban érkezik. A specifikációt pedig a TENAA jóvoltából ismerhetjük meg.

  • Kép is előkerült a RoG Phone III-ról

    A specifikáció javát már tudjuk a TENAA jóvoltából, a Weibon pedig egy fotó is felbukkant a termékről.

Előzmények

Hirdetés