Realme 9 Pro - nevével projektál

Korrekt középkategóriás csomagot kínál a Realme, de a Pro jelző túlzásnak érződik, ahogy a konkurencia fényében az ár is.

Adat, akku, összegzés

A hazai összes 4G és 5G sávot támogatja a Realme 9 Pro, egyszerre két nanoSIM kártyát is képes kezelni. Az 5G-s szórásból a milliméteres hullámhossz kimaradt ugyan, de ez itthon nem is szempont. A beszélgetési minőség jó, a kijelző feletti keretbe épített beszédhangszóró kifejezetten hangos, a hívásokhoz van némi zajszűrés segítségként. Tapasztalataim szerint a hálózatokat időben megtalálja és stabilan tartja is a készülék, viszont a kétcsatornás Wi-Fi csak Wi-Fi 5-ig (802.11b/g/n/a/ac) működik 2,4 vagy 5 GHz-en. A navigációt a GPS, A-GPS, Beidou és GLONASS rendszerekre hagyatkozva intézi a telefon, a budapesti városi környezetben nem volt probléma azzal, hogy jelet találjon a készülék. Van gyorsulásmérő, fény- és közelségérzékelő, iránytű és giroszkóp is, csak a barométer és az infra maradt ki a szenzoros repertoárból. Mivel alaptartozék az NFC, így a mobilfizetés is simán mehet a telefonnal, a Google Pay alapértelmezettként telepítve is van.


[+]

A készülék alján a 2.0-ás USB-C csatlakozó, amely OTG képes. Ezen keresztül 33 wattal tölthető az 5000 milliamperórás akkumulátor, vezeték nélküli töltés nincs, de ezen az árszinten nem is elvárt. Az üzemidő remek, a 6 órányi aktív kijelzőidő a stressztesztek mellett is megvolt, de egy átlagos e-mailezős, közösségi médiázós, böngészős használat mellett simán kijön belőle több is. A töltőt nálam kétnaponta kérte a telefon, és valamivel több mint egy óra alatt töltött 100%-ra. Ha ez nem lenne elég, a beállítások között találunk energiatakarékos módokra, optimalizált töltésre, alkalmazásaltatásra is lehetőséget, illetve ha játékra akarjuk használni a készüléket, teljesítménymódba is kapcsolhatjuk.

Realme 9 Pro.
Realme 9 Pro. [+]

Realme 9 Pro
Pro
Fényes, 120 Hz-es IPS kijelző
Külön microSD foglalat
Kitűnő üzemidő, korrekt teljesítmény
3,5-ös jack
Android 12
Kontra
Gyenge videós teljesítmény
Nincs 4K-s felvétel
Mono hangszóró
IP-védelem hiánya
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 10 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (6/128 GB, HUF) 109 990

110 ezer forintos áron a Realme 9 Pro nincs könnyű helyzetben, pedig korrekt középkategóriás csomagot ad: vállalható a kamera, sokoldalú, gyors és friss a szoftver, van minden csatlakozóból, bővíthető a tároló és a nagy akku - szerény fogyasztású SoC kombó remek üzemidőt is biztosít. A Pro jelző a termék nevében ugyanakkor továbbra is zavaró, mert a középkategóriás ajánlatok közül sem emelkedik ki, hisz ezen az áron már szinte alapnak számít az OLED, egyesek jobb kamerás teljesítményt, mások erősebb hardvert adnak ennyiért. De a házon belüli konkurencia is erős a Realme 9 Próval szemben, a GT Master Edition 8/256 GB-os kiszerelésben már beszerezhető pont annyiért, amennyiért az újonc, de a GT Neo 2 8/128 GB-os változatáért is csak négyezer forinttal kell többet kifizetni. A 9 Prónak nagy előnye lehet, ahogy a többi friss Realme telefonnak is, hogy a szolgáltatók kedvezőbb áron tudják adni már a bevezetéskor, később pedig tovább csökkenhet az ára.

A Realme 9 Pro 5G tehát nem rossz választás a 120 Hz-es képfrissítéssel, a bővíthető memóriával, a jack kimenettel, a vállalható fotós minőségű főkamerával és a gyors rendszerrel, egyetlen nyomós érv ellene az lehet, hogy LCD a kijelző és nem OLED. A konkurencia viszont erős, a Poco X3 Pro jóval erősebb hardvert és kamerát, a Redmi Note 11 Pro 5G gyorsabb töltést és jobb kijelzőt ad a MIUI-val, a Samsung tavalyi A52s 5G-je is jelen van még, ahol csak a töltés lassabb, de cserében jobb kamerák és vízálló kivitel jár a vásárlónak. Opció lehet a OnePlus Nord 2 5G vagy akár még a Motorola Edge 20 is, bár utóbbi háromnál a gyengébb üzemidővel számolni kell. A Realme 9 Pro így igazán mostoha helyzetben van, mert a tavalyi modellek árnyékából nem tud kilépni, hiába próbál a profi jelző mögé bújva megindokolni a felárat és többnek látszani már az ár-érték verseny startvonalán.

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés