Hirdetés
Funkciók
A menürendszer felépítése nem túl összetett, a fel-le irányú gombok bármelyikével be tudunk ugrani az ikonok közé, egy oldalon egy ábra jelenik meg. Ha fentről indulunk, akkor az első pont a napi aktivitásunkat mutatja, magába a menüpontokba a piros gombbal léphetünk be. A napi teljesítményünk részletei is így jönnek elő (aktív idő, elégetett kalóriák, megtett lépések), itt azt is mutatja az óra, hogy a cél teljesítéséhez még futásból, sétából és egyszerűbb tevékenységből mennyi időt kell letennünk az asztalra.
A Diary menüpont a korábbi napok eredményeit listázza, ahol a dátum mellett egy négyzet is látszik, ott volt valami extra aktivitás (mondjuk egy futás). A Settings természetesen mindenféle beállításokhoz repíti az embert, itt ötféle aktivitási profil állítható (futás, biciklizés, úszás, egyéb kinti és egyéb benti tevékenység), mindegyikhez megadható, hogy működjön-e a GPS, mennyire legyen hangosak a jelzések és használjuk-e a mellkaspántot. Beállíthatjuk a személyes adatainkat (magasság, testsúly, születési idő), összepárosíthatjuk a telefonnal a kütyüt, állíthatunk az óra grafikai dolgain (van pár alapképernyő), engedélyezhetjük, hogy inaktivitás esetén csipogjon, válthatunk nyelvet (magyar nincs), mértékegységet, kikapcsolhatjuk a gombok hangját.
A Fitness Test egy gyors állapotfelmérést végez, kell hozzá a mellkaspánt, aztán az órán levő utasításokat szükséges követnünk, amivel azt nézi meg a szerkezet, hogy nyugalmi állapotban milyen a pulzusunk — ehhez mérten javasol majd terheltségi szinteket aktivitás során. Akad még egy stopper, amely a beállított időközönként, vagy megtett távolságonként jelez, illetve van egy Favorurites menüpont, ahova útvonalakat tölthetünk fel a korábbi futásunkról, hogy aztán legközelebb ugyanezt az utat járhassuk be.
Ha futni készülünk, akkor a piros gombra érdemes tenyerelni, ilyenkor — ha felvettük a mellkaspántot — meg kell várjuk, amíg pulzus adatokat kap a kütyü, illetve egy fél percen belül GPS pozíciót is talál, majd indulhatunk is. Futás közben látjuk a pulzusunkat, ötféle tartomány van, mutatja az óra, hogy éppen mennyire terheljük magunkat, csippan, ha túlságosan is. Méri a tengerszint feletti magasságot, a köridőt, meg lehet állítani az edzést, látjuk a megtett távolságot, a végén pedig eldönthetjük, hogy mentse-e az adatokat.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!