OnePlus Icons - ígéret szép szó

Nagyon kíváncsiak voltunk arra, hogy tényleg a mobiljairól ismert kínai gyártó lesz-e az, aki az állításoknak megfelelően töredékáron kínálja a csúcskategóriától megismert hangminőséget.

Bevezető, tartozékok

A fülhallgatók piacán, főleg az olcsóbb termékek közt legalább akkora vihart kavar egy-két kínai gyártó, amekkorát a mobilok kapcsán is időről időre láthatunk. Az olyan patinás cégek, mint a Sennheiser, az AKG vagy a Beyerdynamic egyre kevésbé szerepelnek az ajánlott vételek között a középkategória alatti szegmensben, helyükre pedig érkeznek olyan gyártókölykök, mint a SoundMAGIC, a Vsonic, a Xiaomi, a MEE audio vagy akár az Astrotec. A legfrissebb telefonjával komoly sikereket elérő OnePlus is szeretne mutatni valami maradandót a headsetek között, a Silver Bullettel ez nem sikerült nekik túl jól, az Icons bemutatóját viszont annál jobban előkészítették.

Komoly elvárásokkal közelítettük meg a fülhallgatót, amiről tavaly év végén csupán a vaktesztes videót láthattuk!
Komoly elvárásokkal közelítettük meg a fülhallgatót, amiről tavaly év végén csupán a vaktesztes videót láthattuk! [+]

A tavaly év végén készült előzetes reklámvideó ugyanis alaposan felborzolta a kedélyeket: egy állítólagos vakteszten a zenei kötődésű résztvevők egyöntetűen állították, hogy jobb hangminőséget kapnak a OnePlus újdonságától, mint a 80 000 forint feletti ligában versenyző Sennheiser IE80-tól, a kütyü ára pedig egyszerűen sokkolta a zenészeket, és természetesen rögtön meg akarták vásárolni a csodát. Ennek fényében mi is nagyon kíváncsiak voltunk, mit nyújt a OnePlus Icons, ami itthon 17 000 forint körüli áron szerezhető be, és amiről azt állítják, hogy a gyártási szórása a nullához közelít, minden egyes darabot alapos vizsgálat után engednek csak forgalomba.

A doboz egyszerre szép és praktikus, szépen sorakoznak rajtuk a specifikációs táblázat legfontosabb elemei, odabent pedig jól elrendezve látjuk a fülhallgatót, a két pár tartalék szilikon illesztéket, a leírásokat és a műbor tokot. Ebben az árkategóriában illene valamennyivel több gumiharangot adni az in-ear fülhallgatóhoz, nem is beszélve a szivacsos megoldásokról, ami már szintén elég sok headsethez jár ajándékba. Kétféle szín áll a felhasználók rendelkezésére, a grafitszürke változat mellett létezik még aranyszínű kiadás is.

Hirdetés

Külső, kényelem, mikrofon

Alumíniumból készült a fülhallgatóház jelentős része, de az Icons össztömege csak 15 gramm, a kényelmet pedig fokozza az emberi fülnek megfelelően, körülbelül 45 fokban elforgatott vetőcső. A komforttal egyébként nincs is sok probléma, főleg akkor, ha többféle illesztéket kipróbálunk, viszont az izoláció maximum közepesnek mondható, a driver-flex jelenséget megelőzendő elég nagy rések kerültek a hátuljára, ezeken keresztül pedig nem ritkán hallatszik ki a zene és be a zaj.

A fülbe helyezéskor fellépő nyomáskülönbséget remekül egyenlíti ki a lyuggatott hátoldal.
A fülbe helyezéskor fellépő nyomáskülönbséget remekül egyenlíti ki a lyuggatott hátoldal. [+]

Természetesen nem maradt le róla a távirányítóval egybeépített mikrofon, elsőre kicsit kontrasztosnak tűnik, hogy az elegáns fémhez képest itt műanyagot látunk, de ezzel sok grammot meg tudtak spórolni, és még barátságosabbá tették a mindennapi felhasználást. Nem csak felvevőgomb jár a távirányítóhoz, hanem hangerőszabályzók is, de a OnePlus honlapja külön kiemeli, hogy csak CTIA-lábkiosztású forrásokhoz csatlakoztatva működik a rendszer, a hangerőt pedig Apple-készülékeken nem tudjuk vezérelni. A telefonálási hangminőség megfelelő, remekül halljuk a partnerünket és a mi beszédünket is hiba nélkül továbbítja a mikrofon.

Remek védelmet nyújt a tok, megéri azt a néhány másodperces fáradozást, amíg elpakoljuk.
Remek védelmet nyújt a tok, megéri azt a néhány másodperces fáradozást, amíg elpakoljuk. [+]

A kábel 125 centiméter hosszú, elég vékony, ugyanakkor rugalmas is, borítása szövetből és szilikonból készült, jack csatlakozója egyenes, magától értetődő módon 3,5 milliméteres átmérővel rendelkezik. A specifikációs táblázaton nem fogunk meglepődni, a 20-20000 Hz-es frekvenciaátvitel már alapvetőnek mondható, a 110 dB körüli érzékenység sem kiugró adat, ahogy az 5 mW-os névleges teljesítmény és a 32 ohmos impedancia sem, a 11 milliméteres, szimpla dinamikus meghajtó viszont valamennyivel nagyobb a megszokottnál.

Zenei minőség, verdikt

A teszt legnagyobb kérdése az, hogy vajon tényleg túl tudja-e a szárnyalni az Icons zenei minősége a négyszer-ötször drágább kategóriatársakét. A válasz röviden: nem, de az illúzió, amit ad, nem rossz. Ha megfelelően illeszkedik a füles, akkor karakteres, ütős és telt mélyeket kapunk, ugyanakkor nem veszi el a középtartomány helyét, ilyen téren nagyon jó a koherencia, egyedül a magas tartomány az, ami nem elég élénk, és ahol sokszor támad majd hiányérzetünk.

Három gomb került a távirányítóra.
Három gomb került a távirányítóra. [+]

A magasak hiánya sokszor sejtet tompaságot és részletszegénységet, főleg akkor fagy le a mosoly az arcunkról, amikor egy karakteres énekhang mögötti háttérhangszerre próbálunk figyelni, olyankor ugyanis gyakran elvérzik a fülhallgató, nem beszélve a nagyzenekari művekről, amivel tényleg nem nagyon tud mit kezdeni. A dinamikája ellenben meglepően jó, egy-egy váratlan impulzust néha olyan erővel ad át, ami tényleg nem jellemző a hozzá hasonló árú eszközökre.

Az igényes csomagolás mindig erőssége volt a OnePlus termékeknek.
Az igényes csomagolás mindig erőssége volt a OnePlus termékeknek. [+]

Nem nevezhető rossznak a OnePlus Icons, viszont a beharangozása alapján, ezen az árszinten többet vártunk volna tőle. Részletesebb és jóval összeszedettebb hangképet ad, mint a Xiaomi Piston 3, viszont nem egy ligában versenyeznek, tesztünk alanya már majdnem a Vsonic GR07 és az RHA MA750i árszintjén van, amikkel szemben már egyértelműen alulmarad. Az egyszerű, dinamikus meghajtó ellenére örömteli módon nem jelentkezik driver flex, kényelmes is a kütyü, ugyanakkor az izoláció nem tökéletes. Ha találunk megfelelő illesztéket, akkor különleges basszusokban lehet részünk, viszont a gyártó erre nem ad sok esélyt a háromféle szilikonnal, ami szintén negatívumként fogható fel. A gyártó rajongói örülhetnek, hogy a csúcstelefonjukhoz vásárolhatnak egy jobb minőségű fülhallgatót, viszont reálisan nézve talál jobb opciót, aki nagyjából húszezer forintot szeretne in-ear headsetre költeni.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

OnePlus Icons
OnePlus Icons Általános
Technológia hagyományos, kábeles
Kialakítás in-ear
Kábel hossza 1,25 méter
Tömeg (kompletten) 15 gramm
Színvariációk arany, grafit
Tulajdonságok
Meghajtó 11 milliméteres, dinamikus
Impedancia 32 ohm
Érzékenység 110 dB ± 2 dB / 1mW
Frekvenciaátvitel 20 Hz - 20 000 Hz
Teljes harmonikus torzítás <0.5%
Mikrofon távirányítóval egybeépítve
Vezérlőgombok felvevőgomb, hangerő fel, hangerő le
Egyebek
műbőr tok, háromféle szilikonpár

Azóta történt

Előzmények

  • OnePlus 3 - Szentháromság

    Parádés összeszerelés, 6 gigabájt RAM-mal büszkélkedő felszereltség és letisztult, fürge szoftverfelület: a OnePlus az okostelefonok három alappillérét hibátlanul hozza, nem egy rivális árának a feléért.

Hirdetés