Hirdetés
Szoftverek
A főoldalon 4 x 4-es az ikonkiosztás, ötelemes tálcával. Ekkora képernyőn jó lett volna az 5 x 5-ös opció, ezt persze egy Nova Launcher telepítése megoldja. Balra lapozva az OxygenOS egész oldalas widgetet kínál Shelf, vagyis Polc néven. Egyszerű, ám nagyszerű a dolog: megjelenik itt az idő és az időjárás, a leggyakrabban használt ikonok és a legnépszerűbb névjegyek, a gyári jegyzetelő sávja és tetszőleges számú widget, amelyek között függőlegesen lehet görgetni. Nincs csúcskészülék komolyabb szoftvervédelem nélkül, és a kezdőképernyőbe épített, érintésalapú ujjlenyomat-olvasó felveszi a verseny a leggyorsabb, legmegbízhatóbb riválisokkal. Öt mintát lehet megtanítani, a képernyőfeloldás pedig bármely szögből kifogástalanul működik, tizedmásodpercek alatt a főoldalra juttatva a felhasználót.
Az alkalmazásfelhozatal lényegében a Google válogatására szorítkozik, minden másra ott a Play Áruház. Akad a Drive-ot és a belső tárolót tallózó fájlkezelő, többféle fiókot ismerő levelező (Gmail), naptár, számológép, zseblámpa és a megszokott Play-szolgáltatások. A telefonkönyv is az alapvető, elválasztók nélküli fajta, amely számos forrásból (fiókok, fájlok, SIM-ek) képes behívni a tételeket, többféle rendezési elvvel és opcióval a szám nélküli bejegyzések elrejtésére. A keresőben működik a gyorskeresés és a gyorshívás. Billentyűzetből az AOSP-alapú és a rendkívül széles körben paraméterezhető SwiftKey érhető el. Mindkettő rendelkezik magyar ékezetekkel, szójavaslatokkal és korrektúrával. Az utóbbi témázható, átméretezhető, a betűk felett számsor elhelyezhető és az ujjhúzós beviteli formát is támogatja. A virtuális gépelés pontos és kényelmes.
A netre a Chrome-mal lehet felpattanni, amely kérésre szinkronizálja a Google-fiókhoz tartozó könyvjelzőket, a keresési előzményeket és a jelszavak. Egy gombbal lehet váltani asztali nézetre, nyomtatni, inkognitó böngészést vagy keresést indítani, illetve a tartalmakat megosztani. Egyéni nagyításhoz igazodó sortörés nincs, 5,5 hüvelyken ugyanakkor minden tartalom éles, jól látható és a legkomolyabb honlapok sem dadogtatják meg a hardvert.
Szimpatikus felület az OxygenOS: a mennyiség helyett a minőségre helyezi a hangsúlyt, így egyszerre van meg a vegytiszta Android megjelenése és sebessége, és érhető el néhány olyan extrafunkció, amelyek abból kimaradtak. Akad bonyolultabb UI a piacon, ám bugosabb és lomhább úgyszintén – a OnePlus megoldása ezekkel szemben átlátható, könnyen kiismerhető és nem idegesíti egy apróság sem a felhasználót a mindennapokban.
A Loop VR könnyedén befogadja az oldalról becsúsztatható OnePlus 3-at [+]
A képen látható Loop VR szemüveg a tesztelői pakk része volt, illetve a szerencsések a OnePlus 3 bemutatója előtt a szállítási költség ellenében hozzájuthattak (maga a leleplezés VR-ban is nézhető volt). Forgalomba kerülésről egyelőre nincs szó. A műanyag szerkezet ezúttal is az okostelefon kijelzőjét és erőforrásait használja a VR tartalmak megjelenítésére. Gombjai nincsenek, csak a lencséket lehet tologatni a berakott mobil képátlójához igazítva (nemcsak az OP3-at fogadja be). A VR tartalmak közül a YouTube 360-as videói és a kapcsolódó Cardboard játékok próbálhatók ki – ekkora felbontáson egyik sem nagy élmény, a headset ráadásul nem is túl kényelmes. A Loop VR nem egy Vive, és még csak nem is egy Gear VR.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!