Nubia Red Magic 6R - határeset

A Nubia sajnos nem a megfelelő irányba halad, noha a készülékek hardveresen kifogástalanok, az összeszerelés- és anyagminőség is kitűnő, jó a dizájn, de ez egyre kevesebb a boldogsághoz.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációban nincs hiba, a Snapdragon 888 hozza a legfrissebb szabványokat és az 5G adatkapcsolatot, dual SIM mellett az egyik SIM esetében az NR n41/n78-as sávon. A WiFi ismeri a 6E szabványt, a Bluetooth 5.2-es, a nemzetközi piacra szánt verzióban van NFC, a 3.0-s szabványú Type-C pedig DisplayPort támogatást is kapott az OTG képesség mellé. A szenzoros felszereltség teljes (fény- és közelségérzékelő, gyorsulásmérő, tájoló, giroszenzor, mágneses szenzor, hangszenzor), a tájékozódást viszont csak a GPS és a GLONASS rendszere segíti. Látja amúgy a BeiDou műholdjait is, de nem használja.


[+]

Az üzemidő nyilván kevesebb, mint ami a Red Magic 6-ból kijön, de a kisebb akkumulátorral és készülékmérettel arányosan. A szokásos videós teszt alapján offline tartalomlejátszás 90 Hz-es képfrissítéssel 20 órán keresztül lehetséges. A Red Magic 6R-be egy 4200 mAh-s telep fért, amit 30 wattos teljesítménnyel táplálhatunk, ami nulláról úgy 60%-ot jelent fél óra alatt, a teljes feltöltés pedig alig egy óra. Ehhez kapunk is megfelelő teljesítményű USB Power Delivery szabványú adaptert. Vezetékmentes töltés vagy töltésmegosztás nincs, de opció az átfolyó töltés, ami játék közben közvetlenül hálózatról teszi lehetővé a készülék tápellátását.

Összegzés

Nubia Red Magic 6R
Pro
Csúcshardver, hatékony hűtőrendszer
Dedikált játékvezérlők
Kimagasló képfrissítésű és érintésérzékenységű AMOLED kijelző
Stílusos, de visszafogott dizájn
Kontra
Nincs 3,5 milliméteres jack, gyenge Bluetooth kodektámogatás
Lyukas kijelző
A szoftver még mindig siralmas, és nem is nagyon igyekeznek javítani rajta
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 5 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 6 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (8/128 GB) 499 EUR

499 euróért tulajdonképpen nincsen semmi baj a Nubia Red Magic 6R-rel, viszont kezd irritáló lenni, hogy a világon semmit nem csinálnak a rosszul lokalizált, angolra is rosszul fordított, szedett-vedett szoftverrel. A gaming funkciók és az érintésérzékeny játékvezérlők még mindig szuperek, a hardveres teljesítmény kifogástalan, a megjelenítés kitűnő (viszont belelóg az előlapi kamera), de pont a 6R az a modell, ami nem kizárólag ebben a műfajban szeretne érvényesülni, amit a visszafogottabb árazás és a diszkrétebb, de stílusos kialakítás is hangsúlyoz. Az ergonómia és a kivitelezés tényleg hibátlan, a könnyebb, kisebb és vékonyabb készülékháznak viszont a 3,5 milliméteres jack, a sztereó hangszórópár és az akkumulátorméret esett áldozatul, és még a kamera is belecsúszott a panelbe. Ez egyébként mind elfogadható kompromisszum, de hogy még mindig nem sikerült legalább a rendszer gyári Android részét rendesen implementálni, az nagyon kínos. A Nubia remek készülékeket rak össze, a Game Space, a játékvezérlés, az átfolyó töltés, a hatékony hűtéssel fenntartott csúcsteljesítmény és a minőségi kivitelezés szuper, de a Red Magic 5G óta nem nyúltak a már akkor is kényelmetlen felhasználói felülethez. Pedig egy éve még érezhető volt a lendület, egy rakás dolgot rendbe hoztak, lett egy csomó, ma már azért alapvető kényelmi megoldás, de azóta ez már a harmadik készülék és még mindig nem sikerült megoldani például a videók hangminőségét, az ultraszélessel nem is lehet felvenni, noha a (mozgó)képminőség folyamatosan fejlődik. A kameraszoftver lassan gyanús, hogy nem véletlenül van úgy, ahogy, pedig ritka kényelmetlen az ultraszéles szenzor használata, de talán ez valami koncepció és nem hanyagság. Legalábbis ennyire csak nem hanyagok. Mondjuk a kamerákkal amúgy sem vacakolnak sokat, ugyanaz a szett került a 6R-be, mint a Red Magic 6-ba és 5G-be, csak hozzácsaptak egy mélységérzékelőt és egy nagyobb felbontású makró kamerát, ami egyébként semmi javulást nem eredményezett.

Viszont az is tény, hogy ebben a műfajban egyetlen konkurens létezik ezen az árszinten, a Black Shark 4, vagyis kettő, de a Realme GT-t még nem próbáltuk. Igaz, hogy a Black Shark esetében be kell érni a Snapdragon 870-nel, cserébe van sztereó hangszóró, 67 wattos adapter 120 wattos maximum töltésteljesítmény mellett, jack csatlakozó és egy jóval kiforrottabb rendszer. Ja, és tetszés szerint konfigurálható, mechanikus játékvezérlők. A ROG Phone nagyon nem ez a liga, a Red Magic 6 meg száz euróval drágább és valamivel excentrikusabb megjelenésű, plusz lényegesen nagyobb. Annak ellenére, hogy személy szerint nagyon tetszik a dizájn és kiemelten értékelem a dedikált gamer funkciókat, plecsni nélkül és meglehetősen csalódottan engedem el a Red Magic 6R-t. Igazán nem kéne megszakadni a szoftver gatyába rázásához.

AliceWake

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nubia

Azóta történt

Előzmények