Hirdetés

Nokia Lumia 630 - okos folytatás

Külső

A Nokia Lumia 630 egy kimondottan pofásra sikerült készülék. Külseje és belseje minden szempontból összhangban van, formavilága hasonlóan minimalista, mint a Windows Phone operációs rendszer kezelőfelülete, az anyaghasználat pedig a hardver erőssége alapján belőhető kategóriának megfelelő. A 129,5 x 66,7 x 9,2 milliméteres kiterjedésű, 134 grammos tömegű készülék előlapját ellenálló Gorilla Glass 3 borítja, a hátlap műanyagból készült, a készülék oldalait is takarja és egy az egyben eltávolítható. Található benne három darab 1-2 milliméter vastag szivacsdarab, ha a tervezők nem ragaszkodtak volna ahhoz, hogy a hátsó résznek legyen egy kis íve, akkor valószínűleg ennyivel vékonyabb lehetne a készülék, de erre nincs szükség, mert jó így, ahogy van. Kényelmes, jó a fogása és a maga módján masszív is; ha erősen nyomkodjuk, egy kis lötyögést ugyan érezni fogunk, de ettől még strapabírónak tűnik az eszköz.

Nokia Lumia 630
[+]

Az előlap tetején egy kicsiny telefonhangszórót és egy Nokia feliratot találunk, mely alatt a 4,5 hüvelykes FWVGA (480 x 854 pixel) felbontású IPS-LCD érintőkijelző terpeszkedik. A felbontás kis túlzással csak papíron nőtt, a hosszanti irányba elterülő plusz 54 pixelre azért van szükség, mert az elődmodellen található érintőgombok ennél a modellnél a kijelző részét képezik, de ettől még nem fogunk több tartalmat látni a menüben. A megjelenítő betekintési szögek tekintetében nem makulátlan, oldalról nézve a színek ugyan nem torzulnak, de a fényerő jól láthatóan megváltozik a döntés függvényében. Napfényben maximális fényerő mellett jól látható a kijelző tartalma.

Nokia Lumia 630
[+]

Hátlapról ilyen keveset valószínűleg még sosem kellett írni egy okostelefon tesztben sem. A felső rész közepén található a mindenféle felségjelzést nélkülöző, de egyébként 5 megapixeles, autofókuszos kamera, mely mögött egy 1/4 hüvelykes érzékelő található. Középen van egy Nokia felirat is, mely a fekete modellnél szinte alig látszik, de a zöld, narancs- és citromsárga, valamint fehér verzióknál egy kicsit hangsúlyosabb. A jobb alsó sarokban egy kicsiny kör mögött található a kihangosító hangszórója, amin az enyhén íves hátlap miatt ki tudnak jönni hangok akkor, ha egy teljesen sík felületre (mondjuk asztallapra) rakjuk a készüléket, azonban a hangerő jelentősen redukálódik, ha mondjuk a kanapénkra vagy az ágyunkra rakjuk, ilyenkor ugyanis az anyag eltakarja a hangszórót.

Nokia Lumia 630
[+]

Felül található a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet, jobbra a bekapcsoló és a hangerőszabályzó gombok kerültek, alul van a microUSB-csatlakozó, a baloldali rész pedig teljesen üres. Bár ez a felhozatal így leírva egy kissé sivár kialakításra utal, a minimalista szó sokkal jobban leírja a Lumia 630-at, hiszen az életben kimondottan jól, megkapóan néz ki.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

  • Nokia X Dual SIM - bétateszt következik

    Érdekes gondolat olyan androidos okostelefont csinálni, ami feature phone-nak akarja mutatni magát. A finnek újdonsága ennek ellenére piacra került.

  • Nokia Lumia 1320 - visszafogott óriás

    A finn gyártó közelmúltban bemutatott készüléke a 1520 gyengébb változata, ám ettől még nagyon jól használható, hatalmas képernyővel rendelkezik, és nagyon gyors is.

  • Nokia Lumia 525 - RAM-bó’ jobb, mint Rambo

    Frissült a legolcsóbb Lumia, az 525-ös azonban nem sokban tér el elődjétől, viszont továbbra is jó áron kelleti magát, ez is lesz olyan sikeres, mint az 520-as.

  • Nokia Lumia 1520 - ablak-zsiráf

    Az eddigi legnagyobb és legerősebb Windows alapú telefont dobta a patinás gyártó, minden benne van, amit jelenleg tudnak. Ezen még rajta van a Nokia felirat.

Hirdetés