Szoftveres ellátottság, internetezés
Szoftveres téren mint mindig, most is jól állunk. A szervező rész kifogástalan, a naptár tökéletesen működik, a már említett almenüben pedig Adobe PDF olvasót, szótárprogramot, a QuickOffice programcsaládot, mértékegység- és valutakonvertert, számológépet, két jegyzetelő programot (aktív jegyzet és a sima jegyzetek), ZIP-et, fájlkezelőt és üzenet felolvasót találunk. A legfeljebb egy órás hangfájlok rögzítésére alkalmas hangrögzítő egy menüponttal feljebb kapott helyet, mellette megtaláljuk a zenekereső alkalmazást (mely elindítja azt a zenét, amelyiket mondjuk) és a Nokia Green Explorer kliensprogramot. Játékokból két darabot találunk, a Bounce Tales az egyik kedvencem, de a Brain Challenge-dzsel is el lehet lenni.
Az Internet mappában rengeteg program kapott helyet. Van Ovis névjegyzék, N-Gage kliens, zeneáruház, online megosztó alkalmazás, maga a webböngésző, a videóközpont névre hallgató videólejátszó kliens, podcasting, Ovis fájlmegosztó, YouTube, MySpace és Facebook kliens, utóbbi csak a böngészőt hozza fel, tehát nem natív alkalmazás.
A webböngésző a szokásos MiniMapes megoldás, nagyon jól működik. Nem állítom, hogy a 2,2 hüvelyk átlójú kijelzőn kifejezetten élményszámba megy az internetezés, de arra jó, hogy ha hirtelen szükségünk van valami információra, akkor ne essünk pánikba.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!