Napjaink sztereó Bluetooth headsetjei - 3. rész

Fél tucat új zenei headsetet teszteltünk. A gyártók nem változtak, a minőség viszont nagyot ugrott.

Sony Ericsson HBH-DS205

Végül, de nem utolsó sorban nézzük a két japán-svéd headsetet, elsőként a kisebbiket, a DS205-öt, mely nem egy új modell, de ettől függetlenül érdekes. Egy két részből álló headsetről van szó, az egyik maga a Bluetooth egység, mely formájában és méretében leginkább ceruzaelemre hasonlít: ennek 3,5 milliméteres fülhallgató kimenetébe lehet beledugni a alsó-középkategóriás Sony Ericsson telefonok mellől ismert fülhallgatót. Magyarán itt a vezetékek félig-meddig megmaradnak, csak nem a fülünk és a telefon, hanem a fülünk és az adapter között lógnak. Hogy ennek mennyi értelme van, azt mindenki maga döntse el.

Sony Ericsson HBH-DS205

A bruttó 12 000 forintos headset hangminősége a gyári fülhallgatóval nem túl megnyerő, bár zenehallgatásra természetesen lehet érdemben használni, csak épp a mezőnyből a leggyengébb. Telefonálni sem az igazi a kiegészítővel, mivel a mikrofon magán az egységen kapott helyet, amit ebből adódóan érdemes a szánkhoz közel csíptetni, különben semmit nem fognak belőlünk hallani beszélgetőpartnereink, függetlenül attól, hogy a mikrofon hangerejét dinamikusan tudja állítani a DS205. Az egységen egyébként egy monokróm kijelző is helyet kapott, ám azon csak az akkumulátor töltöttségének szintjét olvashatjuk le, az aktuális zeneszám címét vagy netán a hívó fél számát nem, tehát nem sok mindenre jó. Gombokból nincs sok, a play/pause mellett egy csúszka kapott csak helyet rajta, mely alapértelmezésben úgy lötyög, hogy az az érzésünk, hogy bármelyik pillanatban kieshet.

Sony Ericsson HBH-DS205

A töltés a Sony Ericsson kábelével lehetséges, ami nyilván kevésbé jó, mint a microUSB, de együtt lehet vele élni. A beszélgetési/zenehallgatási idő 8 óra, mely teljesen rendben van, de a Sony Ericsson DS205 ennek ellenére sem egy különösebben jó vétel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények