Motorola Xoom WiFi only - korán kezdi

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az adatkommunikációs képességeket egy WiFi modul (802.11a/b/g/n), egy 2.1-es Bluetooth-chip, egy microUSB 2.0, egy 3,5 milliméteres és egy HDMI aljzat, valamint a-GPS képviseli. A 3G-s modellen pedig mindezt megfejelik a HSPA-kapcsolat lehetőségével, amit mi sajnos nem tudtunk kipróbálni, lévén nálunk a kizárólag WiFi-re képes táblagép járt.

Motorola Xoom

Bár a készülékben található akkumulátorról nem sok információt kaptunk, bizonyos (nem megerősített) források szerint két darab, egyenként 3250 mAh-s lítiumos telepről nyeri az energiát a táblagép. Ezzel körülbelül 10 órát netezhetünk WiFi-n keresztül, a zenehallgatás több, mint három napig mehet, videólejátszással pedig szintén nagyjából 10 óráig bírja a gép, ami igen korrektnek mondható.

Motorola Xoom

Értékelés: Motorola Xoom WiFi-only
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A Motorola Xoomon érezni lehet, hogy egy referenciamodellel van dolgunk, ami nem csak abban jelentkezik, hogy nem kapunk egyedi szoftvereket. A piacra dobása kissé elhamarkodott volt: a sebességbeli hullámvölgyek, a közepes kamera, a médialejátszó által támogatott formátumok kis száma mind-mind erre utal. A másik probléma az Android Marketben elérhető alkalmazásokkal kapcsolatos: bár a programok simán elfutnak a Xoomon, a telefonra szabott felhasználói felületek roppantmód elütnek az Android 3.0 neonfényes-futurisztikus hatásától. Ettől függetlenül a gép maga nagyon jól össze van rakva, a Motorola formatervezői nagyon értik a dolgukat: egy szép, elegáns és letisztult masináról van szó.

A kizárólag WiFi kapcsolatra képes Motorola Xoom 140 ezer magyar forintba kerül, ami nem kevés pénz. Érdemes megemlíteni, hogy ugyanennyibe kerül a szintén WiFi-only Apple iPad 2 (bár ő csak 16 GB belső memóriával van szerelve), a 3G kapcsolat nélküli Honeycombos Acer Iconia Tab A500 pedig 135 ezer forintot kóstál, ezek között jelenleg az iPad 2 a legjobb vétel. Ha valaki ragaszkodik a Honeycombhoz, a mostani gépek közötti választás főleg személyes preferencia kérdése, lévén a modellek nagyjából ugyanazt a felületet és szoftveres palettát kínálja, hasonló áron. Szerintünk viszont érdemes még pár hónapot várni az Android 3.0-ás táblagépek vásárlásával, az LG Optimus Pad és a Samsung Galaxy Tab 10.1, valamint a Galaxy Tab 8.9 megjelenése fel fogja bolygatni a piacot, legalábbis reméljük, hogy az addig hátralévő időt optimalizálással és egyéni tartalmak előállításával töltik el a gyártók. Összegzésképpen annyit tudunk mondani, hogy a Honeycomb által kínált vizuális élmény még mindig odacsap, pár hónap múlva pedig reméljük, beérik a dolog; mivel ugyanazt nyújtja, mint a nemrég tesztelt Galaxy Tab 10.1V, ezért a tetszett plecsnit tesztalanyunk is megkapja.

Motorola Xoom

dr. Kind

A tesztkészüléket a XXL GSM biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés