Hirdetés
Külső
A PR-érzékeny, vagy szépségre fogékony ember talán letisztult, sima kavicshoz hasonlítaná az U6-ot, szerintem azonban úgy néz ki, mint egy tamponos doboz. Bájosan bumszli formája persze szép a maga nemében, de tíz ismerősöm közül jó, ha kettőnek tetszett, míg a tesztidőszak alatt rohangáltam vele.
A magam részéről szépnek tehát egyáltalán nem nevezném, de az igényes külsőt nem vitathatom el tőle. Finom, gumiszerű anyaga ugyan nem olyan kellemes tapintású, mint a Pengemoto hűvösen fémes háza , de azért nem panaszkodhatunk: az U6-os „össze van rakva” és mint később látni fogjuk, ötletes megoldásokat is alkalmaztak a tervezők.
A telefon felső részén elhelyezkedő, a flip nyitásáért felelős forgópánt fémből készült, ami amellett, hogy nagyon jól néz ki, erőt sugároz. A „kinyitható” telefonoknak köztudottan az a rákfenéje, hogy az elektromosságot a flipbe átvezető flexkábel - ami ebben a forgópántban van „áthúzva” - az örökös nyitogatástól szép lassan elnyíródik, és már vihetjük is telefonunkat a szervízbe… Az U6 fémmel borított forgópántja ezzel szemben tényleg erősnek hat, így ezt feltétlenül jó pontként kell elkönyvelnem hősünknek. Ezen a részen helyezkedik el a készülék mini USB-bemenete is, amit egy kivehető gumidugó véd az elkoszolódástól.
Külső kijelzője sajnos elég láma kinézetű: az még hagyján, hogy monokróm, de lilás-fehér fényével nem kicsit a V550-es típust idézi, ez semmiképp sem hízelgő tesztalanyunkra nézve, amely a felső kategória egyik versenyzőjeként lép majd ringbe a szolgáltatók kínálatában.
A készülék két oldalán megtalálhatjuk a megszokott kezelő gombokat, amelyek szerencsére kézreállóak, és könnyen állíthatjuk velük a hangerőt, vagy beélesíthetjük a sajnos csupán VGA felbontású kamerát.
De lássuk, mit rejt a készülék belseje… Ha a fedlapot magunk felé (értsd: lefelé) húzzuk, akkor szépen kinyílik a telefon, és feltárul a mikrohullámú sütők kezelőpaneljét idéző szürke gombsor, a fehér elválasztó csíkokkal. A megoldás rendkívül ötletes: egy mágnes tartja lecsukva a fedelet, magyarán a titok az, hogy a fedlap lefelé húzásával a mágnes elmozdul, így a rugó akadálytalanul repítheti felfelé a készülék felső részét. Bár ez nagyon tetszett, de szeretném megemlíteni azt is, hogy a telefon sajnos elég nehéz, így ha pár perces gyakorlás után „félkézzel” nyitja ki az ember és ne adj’ Isten, még nem érzett rá a készülék súlypontjára, akkor az U6-os artistákat megszégyenítő fürgeséggel szaltózik egyet, hogy kis híján kiugorjon kezünkből.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!