Motorola Milestone 3 - a harmadik mérföld

Hirdetés

Üzemidő, összegzés

A második generációnál nem változtattak az akkun, viszont most ennek is eljött az ideje. Az 1540 mAh-s lítium akku bár nem sokkal erősebb a réginél, azért elég jól bírja a strapát. Természetesen maszívabb használattal muszáj lesz az első nap estéjén töltőre tenni, de ha épp nem írunk 3 percenként e-mailt és nyugisabb időszakunk van, akkor a két nap is beleférhet.

Motorola Milestone 3
[+]

Értékelés: Motorola Milestone 3
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Noha joggal vádolhatnánk a Motorolát, hogy rókabőr effektet játszik a telefonjával, amivel egyszer már nagyon befürdött (V3, ugye), itt más a helyzet. A Milestone annak idején egy nagyon jól sikerült telefon volt és gyakorlatilag csak csiszolgatni kellett, hogy folyamatosan kövesse a kor követelményeit. Nem véletlen, hogy nem nyúltak hozzá durván a formához, hogy a billentyűzet is egyre jobb és jobb lett. Az meg, hogy közben kicserélték a kijelzőt, a procit, nagyobb lett a memória, ugyan ki ellenezné? Ráadásul a Milestone 3 helyzetét az is könnyíti, hogy a gyártók még mindig nagyon kevés ilyen kialakítású androidos mobil gyártanak, így még mindig alig akad ellenfele. Mi több, jelenleg ez a legerősebb hardverrel szerelt ilyen mobil, legközelebb hozzá az Xperia pro áll. Nem azt mondom, hogy minden tökéletes lenne, hiszen a borítás fémről műanyagra változott (ennek ellenére nehezebb lett), a kamerán is lehetne még csiszolni, de többségében egy komoly megjelenésű, jól használható, felsőkategóriás készülék. Nyilván az ára is ennek megfelelően alakul és itt van a Milestone 3 legnagyobb és legfájóbb hibája. Ugyanis nem hogy itthon, de Európában se lehet kapni hivatalosan, csak Amerikában (Droid 3 néven) és Ázsiában (innen jött a mienk is), utóbbit tudjuk nálunk is használni. Sajnos a jelek szerint nem is lesz változás ebben, ami azért az árra is hatással van. Ezzel együtt a kártyafüggetlenül 120 ezer forint körüli ár nem olyan vészesen magas, az első generáció annak idején erősen 150-160 ezer körül kezdett. Tisztességes iparosmunka, néhány kisebb hibával, és sajnos a hivatalos forgalmazás hiányával. Egy nagyon erős Tetszett pecsétet feltétlen megérdemel, és bízzunk benne, hogy a jövőben jönnek ilyen és ehhez hasonló Motorolák ide Európába is.

Motorola Milestone 3

Rusi

A tesztkészüléket a GSMLine biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Motorola Atrix 2 - újrakódolva

    Az Atrix utódja minden szempontból jobb lett elődjénél, csak épp Európában nem forgalmazzák. Pedig jót tenne a márkának, mert bár nem hibátlan, de jó gép.

  • Motorola Gleam+ - kellett egy ilyen

    Aki kagyló kialakítású telefont szeretne és nincsenek nagy elvárásai, azoknak a Motorola jóvoltából elkészült a Gleam+. Vigyázat, könnyen bele lehet szeretni!

Előzmények

Hirdetés