Motorola Milestone 2 - a lényeg belül van

Hardver, operációs rendszer

Innentől kezd izgalmasabbá válni a dolog, mert a külsőnél megspórolt időt és energiát a belsőbe fektették. Ennek meg is lett az eredménye, de ne rohanjunk megint előre. A régi processzort kidobták a kukába és a mai trendet követve egy 1 GHz-es egységet forrasztottak be. Konkrétan a Texas Instruments OMAP3630-as egységéről van szó (az elődben a 3430 dolgozik 550 MHz-en), amihez hozzácsaptak 512 MB RAM-ot (előd: 256 MB), meghagyták a PowerVR SGX530 grafikus gyorsítót és kész is a Milestone 2 „lelke”. A sokak által kritizált belső tárhelyet 8 GB-osra hizlalták, ami a gyári tartozék kártyával már igen bőséges helyet biztosít minden tartalom számára. Ilyen csomaggal már nem nagyon van gond a sebességgel sem. A rendszer érezhetően gyorsabb, mint volt, néha előfordulnak apróbb akadások, viszont a duplájára növelt RAM miatt még 15-20 háttérben futó alkalmazásnál sincsenek gondok.

Motorola Milestone 2

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a gyorsaság nem csupán a kicserélt hardvernek köszönhető. A szoftver is jelentősen változott, hiszen a Milestone 2 már gyárilag az Android 2.2 (Froyo) rendszerével kerül forgalomba, amire még ráhúzták a MotoBlur felületet is. A 2.2 önmagában is hozott magával új funkciókat, bár ezek többségét elsőre talán észre sem vesszük, viszont a sebességet igen. Ezúttal hét főképernyőnk van, amikre szabadon pakolászhatunk widgeteket, parancsikonokat, szinte bármit, amit szeretnénk. A Motorola is kiegészítette a widgetek sorát, melyek között a WiFi kapcsolótól kezdve a naptáron át, az időjárásjelzőn keresztül a Facebook üzenőfalig találunk kedvünkre valót. Ráadásul ezek a widgetek bizonyos határok között átméretezhetőek, így a hét főképernyőre még több tartalom kifér.

Motorola Milestone 2

A MotoBlur lényege, hogy nem alakítja át drasztikusan a rendszer megjelenését, mint mondjuk a HTC Sense. Viszont számos kisebb-nagyobb okosságot hoz, bizonyos gyári funkciókat kibővít, no és kapunk extra szoftvereket is. Ugyanakkor a MotoBlur egy online szolgáltatás is, ami kicsit hasonlít a HTCSense.com megoldására. Amikor használatba vesszük a telefont, akkor létre kell hoznunk egy MotoBlur felhasználói fiókot. Ehhez leginkább csak egy e-mail fiók kell és kb. 2 perc az egész. Innentől működnek a widgetek és az online oldalon bejelentkezve új lehetőségeket kapunk. Ilyen, hogy ha elhagytuk vagy ellopták a mobilunkat, akkor GPS-en megkereshetjük. Ha tényleg lopásról van szó, akkor lezárhatjuk, törölhetünk róla minden adatot. Szintén hasznos, hogy a telefonkönyvünket feltölthetjük ide, biztonsági másolat céljából, illetve ha később egy szintén MotoBlur telefont veszünk, akkor le tudjuk szinkronizálni vele.

Motorola Milestone 2

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés