Hirdetés
Külső
A készülék formavilága nagyban eltér a mai telefonokétól, nincs is rá konkrét meghatározás, a Motorola hivatalos szájtján ezt a formát a hangzatos rotator keyboard néven emlegetik. Bár akadt néhány próbálkozó, amelyik meg akarta lovagolni ezt a kockás vonalat, ezek tiszavirág-életű kezdeményezések voltak, elég csak a legutóbbi versenyzőre, a Nokia X5-01-re vagy az Alcatel OT-808-ra gondolni. Azonban itt jönnek képbe a Motorola dizájnerei: míg a Nokia telefonja egy Orion tévére, az Alcatel készüléke pedig egy giccses Barbie-mobilra hasonlított, a tesztalanyunk egy letisztult, komoly telefon benyomását kelti. Bár a 67 x 67 x 17 milliméteres méretével nem a Flipout a világ legkisebb okostelefonja (a nem létező kategória koronázatlan királya továbbra is a Sony Ericsson X10 mini), a formájával az egyik legegyedibb a piacon, a 120 grammos tömegével pedig biztosan a nehezebb versenyzők közé tartozik. Az anyagahasználat és az összeszerelés hozza a Motorola-színvonalat (értsd: kiemelkedő), semmi hangot nem ad ki használat közben, kinyitáskor és becsukáskor is csak egy-egy halk koppanással köszönti a felhasználót. Egyébként tipikusan olyan telefon, ami vagy nagyon tetszik, vagy nem mennénk vele emberek közé, az ismerőseimet nagyon megosztotta.
Az előapot nagyon minimálra vették, csak a legfontosabb dolgok kaptak rajta helyet. Fent középen helyezkedik el a hangszóró, tőle balra egy szolid Motorola logotípiája található. A kapacitív érintésérzékelő technológiát használó, 262 000 színárnyalat megjelenítésére képes, 320 x 240 pixel felbontású (QVGA) képernyő a készülék egyik gyenge pontja. A képminőség nem kifejezetten jó, a színek kicsit élettelenek, a betekintési szög kicsi, arról nem is beszélve, hogy ez a felbontás édeskevés egy 2,8 hüvelykes képátlójú kijelzőbe. A fényerő szabályozható (akár egy widgeten keresztül is), ezért viszont jó pont jár, de nyilván nem magának a panelnek, hanem az Android rendszernek. A képernyő alatt található három darab, szintén érintésérzékeny gomb: beállítások, home és vissza, ezeket nagyon sokat fogjuk használni, nélkülük lehetetlen navigálni a menükben. Érdekes módon a hívásindítás és befejezés nem kapott külön gombokat. Nem ritka az efféle megoldás, de én őszintén szólva eléggé ragaszkodom a fizikai híváskezelő gombokhoz.
A készüléken érződik, hogy mindenképpen egy különleges telefont akartak piacra dobni. A Motorola mérnökei úgy gondolták, ehhez a kockás forma nem elég, csavartak még egyet rajta. Ezt a csavarást szó szerint kell érteni, hiszen a gombok előcsalogatásához el kell forgatnunk a képernyőt a jobb alsó sarok körül. A billentyűzet QWERTY kiosztású, kellemes tapintású, sötétben is jól látszik a háttérvilágításnak köszönhetően. A négy sorban összesen 45 gomb és egy 4-irányú d-pad található. Ez több, mint az átlag teljes billentyűs telefonoknál, azonban a mennyiség nem vált a minőség rovására: a klaviatúra mérete éppen akkora, hogy kényelmesen lehessen gépelni vele. Külön jó pont, hogy a számok és a keresés funkció is saját gombokat kaptak.
A hátlap felrakása egyszerű, levétele viszont körömgyilkos művelet: az oldalsó nyílás pont akkora, hogy a begyulladásra hajlamos körmöket (szerencsére az enyém is épp ilyen) megtréfálja. Az anyaga ugyanaz a fémes hatású műnyag, mint ami a készülék többi részét is borítja. Jobb oldalt található a kamera és egy kis tükör, így a telefon emo-fotók készítésére különösen alkalmas. Alatta egy felirat hirdeti a fényképező csúcsteljesítményét, miszerint 3,1 megapixeles felvételeket készíthetünk vele. Középen egy Motorola logotípia (így mondjuk helyesen azt, amit eddig csak "logó" néven emlegettünk - Bocha) látható, alul pedig a külső hangszóró található. Maga a hátlap egyébként cserélhető, több színben vásárolhatjuk meg, ez is egyértelműn a fiatalos érzést erősíti. A színskála országonként más és más, ami biztos, hogy a mi piros verziónk helyett választhatunk lila vagy sárga színűt.
Az oldalsó gomb- és csatlakozókínálat nem tartogat meglepetéseket. Alul kapott helyet a microUSB csatlakozó, ami egyaránt töltésre és adatátvitelre is szolgál. Felül találhatók a hangerőszabályzó gombok, de mivel telefonálni csak "nyitott" állapotban tudunk, ekkor a bal oldalra kerülnek, így pont kézre esnek. A 3,5 milliméteres jack-kimenet a készülék jobb oldalára került, mellette helyezkedik el a képernyőlezáró gomb, ami egyben a telefon be- és kikapcsolására is szolgál.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!