Hirdetés

Motorola FLIPOUT: nem csak kockáknak

Megérkezett a Motorola fizikai billentyűzettel felvértezett üdvöskéje, mely elsősorban az SNS-ező fiatalokat célozza meg.

Hirdetés

Adatkommunikáció, telefonálás, internet

A kis méret ellenére minden atadkommunikációs fícsört belezsúfoltak a készülékbe: van négysávos GSM-modul (850/900/1800/1900 MHz), Bluetooth 2.1 A2DP-vel, WiFi (802.11 b/g, a hivatalos Motorola Developer oldal szerint n-es szabványra is képes, de ez szerintem elírás), 2.0-s USB, GPS, HSPA adatátvitel (lefelé 7,2, felfelé 2 Mbps) azaz minden, ami szem-szájnak ingere. Ezekre szükség is van, lévén androidos készülékrő van szó, az OS adottságának maximális kihasználásához szinte folyamatosan onlájn kell lennünk. A WiFi kliens egyébként igen intelligens, ha talál szabad hálózatot, rögtön csatlakozik és nem a 3G-t nyúzza.

Mivel a mikrofon a billentyűzet alatt kapott helyet, telefonálni csak nyitott állapotban tudunk, hívást pedig a billentűzet becsukásával szakíthatunk meg. A probléma ezzel az, hogy a telefon nagyon könnyen becsukódik, elég egy kis nyomás és már csattan is a billentyűzet, így az első telefonbeszélgetésemnek idejekorán vége is lett. Ha ezt sikerül megszokni, sínen vagyunk: a hangminőég nagyon jó (ez a CrystalTalk PLUS technológiának köszönhető), a hangerőszabályozó gombok pont a megfelelő helyen vannak, ráadásul egy nagyon laza mozdulattal bármikor véget vethetünk a hívásnak. A telefonkönyv a letisztultabb fajtából való, kezdőbetű szerint csoportosítja a neveket, szinkronizálhatjuk Gmail- és Facebook-accountunkkal, ekkor automatikusan beállítja a profilképeket és e-mail címeket.

Az üzenetkezelésben jön ki a készülék igazi ereje, a fizikai billentyűet megléte. Bang out messages at a rapid-fire pace with the PC-like keyboard, mondja a szlogen, és nem hazudik: borzasztó gyorsan lehet gépelni rajta. A gombok helye teljesen magától értetődő, szinte rögtön megy a no-look üzenetgyártás, bár ebben nyilván közrejátszik, hogy a kiosztása nagyon hasonlít a számítógép billentyűzetéhez. Bár van egy jól használható virtuális klaviatúra is, ezt nem nagyon fogjuk igénybe venni, én is csak a teszt kedvéért próbáltam ki, hiszen a fizikai keypad minden igényt kielégít.

A webböngészés nem megy élményszámba a Motorola üdvöskéjével, tekintettel a 320 x 240 képpontos kijelzőfelbontásra. A telefonban egyébként a szokásos WebKit alapú böngésző található, multitouch zoommal felvértezve. A böngészőt nem használhatjuk teljes képernyő módban, ez komoly hiba, lévén így még kevesebb terület áll rendelkezésünkre az alapból is kicsi helykínálatból. Dupla klikkre rázoomolhatunk az adott paragrafusra, így általában olvashatatlan hangyaháborút kapunk, ha pedig ráközelítünk, a böngészés átváltozik egy folyamatos ki-be zoomoló mozgássá, a felhasználói élményt drasztikusan csökkentve. A Facebook és Twitter kliens más tészta, ezeken érződik, hogy átgondolták a Motorolánál és a felbontásnak megfelelő verziót gyártották le: a szövegek olvashatók, a menürendszerek átláthatók, SNS-ezésre korrektül használható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények