Hirdetés
Szervezőfunkciók és alkalmazások
Az üzleti élet legfontosabb szegmensét lefedik az előre telepített alkalmazások és ez mindenképpen értékelendő hír, ugyanis a Pingvin oprendszerhez sajnos kegyetlenül nehéz beszerezni bármilyen új programot. Ehhez kapcsolódóan töredelmesen megvallom, hogy a nálam járt készülékvariáns – mert állítólag több is van – GPS képes ugyan, de nem kaptuk meg hozzá a „CoPilot” szoftverkártyát, és beszereznünk sem sikerült. Így eme izgalmas funkciót sajnos nem áll módomban kivesézni, de talán valaki ismer olyat, akinek a barátjának egyik ismerőse már látott A780-on futó navigáló szoftvert és esetleg meg is osztaná velünk a fórumon...
A már említett Picsel Viewer a fotók megtekintésén túl Word, Excel, PowerPoint és PDF állományok nézegetésére is alkalmas. Az oldalsó vezérlő segítségével könnyedén nagyíthatók és kicsinyíthetők a dokumentumok, míg a joystick vagy stylus segítségével a látképen belül lehet navigálni. Áttördelni a Word dokumentumokat lehet, a többit csak hagyományos, teljes képernyős, vagy vízszintes nézetben tudja prezentálni, ez pedig azt is jelenti, hogy jobbra-balra is görgetni kell. Sajnos ezen formátumokat szerkeszteni nem lehet, bár biztosan be lehet szerezni szoftvereket ehhez is, de nekem nem sikerült találnom. Fájlkezelésben mindenképpen fölényesen vezetnek a finn kommunikátorok.
A napi, heti és havi nézetes naptár megjelenése a Microsoft Outlookra hajaz, melyben minden funkció pontosan ugyanúgy elérhető és természetesen szinkronizálható is asztali nagytesóval. Új esemény rögzítésekor felvehető a tárgy, helyszín, kezdő és végidőpont, kategória (fontos, üzleti, mindenképp részt kell venni, személyes, ismeretlen), naptárban való megjelenés (szabad, valószínűleg foglalt, foglalt, irodán kívül) és az ismétlődési időköz (napi, heti, havi és éves), melyhez utolsó dátum is felvehető. Kisebb feladatok észbentartásában is segítségünkre lehet, méghozzá minden egyes feljegyzéshez határidő és prioritás is tárolható. Mindkét alkalmazás riaszt is, ha kell.
Az internetes oldalak megfelelő sebességgel töltődnek az EDGE átvitel segítségével. Ugyanilyen fürgén képes áttördelni az oldalakat a kisebb felbontású kijelzőre, mely feleslegessé teszi a vízszintes görgetősávok használatát, habár az oldal felépítését ilyenkor teljesen átgyúrja. Az egyetlen szépséghiba, hogy görgetéskor a tartalom frissítése zavaróan villog, de ez a kiforratlan erőforrás-felhasználásnak tudható be. Ez persze elég csekély vigasz.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!