Adatkommunikáció, internet, extra szoftverek
Az adatkommunikációs képességek terén viszont nem érheti panasz az Optimus Me-t, egyedül csak a HSUPA hiányát és a HSDPA lassúságát róhatjuk fel neki. Kapunk egy négysávos GSM-modult ( 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz), egy szintén négysávos 3G-chipet (850 / 900 / 1900 / 2100 MHz) és aGPS-t. Az internetre WiFi-n (802.11 b/g/n) vagy HSDPA-n (3,6 MBps letöltési sebességgel) kapcsolódhatunk, további készülékekkel pedig a 2.1-es Bluetooth vagy USB2.0 segítségével köthetjük össze a telefont.
Mint azt az előző oldalon említettem, szinte minden feladatra a beépített androidos programokat kapjuk, nem kivétel ez alól a webböngésző sem. Az alkalmazás tehát képes több oldal egyidejű kezelésére, könyvjelzők készítésére, dupla érintés esetén pedig a képernyő szélességének megfelelő méretre tördeli az adott bekezdést. A multitouch nagyítás is működik, de itt azért már érezhető a processzor viszonylag alacsony órajele: a zoomolásra minden elmondható a folyamatos jelzőn kívül.
Néhány saját szoftvert és minialkalmazást azért kapunk: előbbiből egy teljes verziós ThinkFree Office (Microsoft Office dokumentumok szerkesztésére) és egy LG App Advisor (az adott országnak megfelelő alkalmazásokat ajánl a felhasználónak) található a gépen. Widgetekből kicsit bővebb a kínálat: egy noteszt, többfajta órát, egy üzenetkezelőt és egy Task Managert kapunk. Utóbbi egy nagyon hasznos alkalmazás, segítségével monitorozhatjuk a futó folyamatok memória-fogyasztását, valamint ki is lőhetjük őket.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!