Szoftverek
Nem fukarkodott az LG az extra applikációkkal sem, rengeteg szoftvert kapunk gyárilag a géphez. Ami esetleg felesleges, azt úgy is el lehet rejteni a menüből. Ha névsor szerint indulunk, akkor az Alkalmazáskezelő az első, ez csak annyit tud, hogy a telepített programok törölhetjük. A Diktafon nem nyújt meglepőt, a Fájlkezelő is teszi a dolgát, a Feladatkezelő a háttérben futó alkalmazások leölésében segít. A Jegyzetfüzet már komolyabb app, nem csak szöveget, hanem rajzocskákat, képet, hangot, videót, térképet is beletehetünk, lehet több oldalt is létrehozni, majd az egészet egymillió módon megosztani. Mondjuk ilyenkor mindent képként tárol és úgy is küld tovább.
Az LG Backup működését talán nem kell részletezni, a Polaris Office 4 teljes verziós. A Quick Translator egy olyan szótár, ami a kamera keresőjén keresztül ismeri fel a szavakat, de van klasszikus nézete is, amikor mi pötyögjük be a keresett kifejezést. Egy szótár ingyenes (mondjuk az olasz-angol), ha több kell, akkor 910 forintért szerezhetünk be újabbakat, sajnos magyarul nem tud még a rendszer. A QuickRemote a telefon tetején levő infravörös portot használja, hogy távirányítóként működjön a készülék, erről a funkcióról igen részletesen írtunk itt. A Safety Care is LG fejlesztés, erről is van leírásunk, a SmartShare pedig az LG DLNA megoldását takarja.
Az LG Smartworld a gyártó saját alkalmazásboltja, de itthonról a fizetős cuccok nem elérhetők. A szoftverfrissítés is kapott külön menüpontot, ez manapság már elvárható. Ami érdekes, hogy az LG nem csak extra alkalmazásokkal támad, hanem belenyúlt az Android saját felületeibe is. A névjegyzékben könnyen összefűzhetőek különböző forrásból érkező adatok, csak elég idétlenül próbálja meg megtalálni a hasonló elemeket, de ha az ember nekilát, akkor előbb-utóbb összejön a dolog. A névlista bal felső sarkában viszont van egy pici ikon, a neve VuTalk, ez egy olyan funkció, ami csak LG Vu II és Optimus G Pro eszközökkel működik, gyakorlatilag egy netes kommunikációs csatorna keletkezik, amin a sima beszélgetésen kívül arra is van mód, hogy firkálgassunk a kijelzőre és ezt a másik fél lássa.
Belenyúlt az LG az email kliensbe, az SMS írásakor egyből MMS lehet a kreálmányból, ha csatolgatunk képet, ráadásul különböző háttereket is kérhetünk a buborékos nézet mögé. Van arra is mód, hogy időzítve küldjünk el egy üzenetet (tehát ne egyből, hanem egy megadott időpontban, automatikusan), ez néha elég hasznos megoldás. A naptárat is megpiszkálták az LG-nél, egyszerre kétféle nézetben is követhetők az események, a köztük levő elválasztósávot pedig oda húzzuk, ahova csak akarjuk. Például szeretném a havi nézetet felülre, de túl sok helyet foglal, mert alul a napi bontást vizsgálgatom, akkor csak felhúzom a középső sávot és rögtön jobban látom, hogy mi a helyzet, miközben azért megmarad az a lehetőség is, hogy a következő napra bökjek fent. Az látszik, hogy az LG megpróbálta úgy megváltoztatni az Androidot, hogy sok-sok apró finomítással egy sokoldalúbb, felhasználóbarátabb felületet hozzon létre és szerintem ez igen jól sikerült.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!