LG Optimus G Pro - nagy testben nagy tudás

Bevezető

Először a februári MWC-n láthattuk tesztünk hősét. Ami nem tegnap volt, alig-alig emlékszem rá, hogy az LG stand bármilyen nyomot hagyott volna bennem. Februárban bemutatni egy telefont és azt csak fél évvel később piacra engedni… nos, nem valami sebes tempó. Ehhez képest a hetekben bemutatott G2 valóságos szélvészként csaphat le a piacokra. Az LG bizony nem kapkodta el az Optimus G Pro értékesítésének megkezdését, mi is már többször vetődtünk árnyékra, amikor különböző kiskerek árlistájában felbukkant a termék, aztán persze kiderült, hogy előrendelés, vagy nincs is készleten.

LG Optimus G Pro
[+]

De most maga az LG küldte el a készüléket, végleges dobozban, minden tartozékkal, magyar szoftverrel, tehát abban az állapotában, ahogyan piacra is kerül. Ráadásul szolgáltatói kínálatban is felbukkant, illetve a kiskereskedelmi árat tudjuk: valamivel 150 ezer forint alatt mozog a független készülékért leszurkolandó pénzösszeg, amivel a G Pro illusztris mezőnybe csöppen. Igen, ennyiért van Samsung Galaxy S4, HTC One, simán elérhető a Lumia 925, a Sony Xperia Z, sőt annak Ultra utónevű, meglehetősen durva frissítése is. Tehát az LG Optimus G Pro úgy kezelendő, mint egy csúcsmodell, tehát egyértelmű lesz, hogy milyen képességű telefonokkal szemben kell helytállnia.

LG Optimus G Pro
[+]

Az LG mobilos részlege az utóbbi időkben szerencsére megrázta magát, a pénzügyi eredmények is elég jók (sokat köszönhetnek a Nexus 4-nek), de termékek frontján is tudnak versenyképesek lenni, az Optimus G abszolút frankó, az L széria második eresztésének vannak életképes elemei, az itthon sajnos nem kapható F5 sem sikerült rosszul, most pedig bejelentették már a G2-t, ráadásul az berlini IFA kiállításra is állítólag tartogatnak valamit. Szóval a jelek szerint sikerült kimászniuk a gödörből, ahová kábé az Optimus 2X után süppedtek, jönnek az új modellek, a G Pro pedig már elérhető a hazai szolgáltatóknál, ami a negyedik negyedévre ráfordulva mindenképpen bizakodásra adhat okot.

Hirdetés

Doboz, külső

Csinos a doboz, feketéből szürkébe hajlik a mintázat, nem érezték szükséget, hogy a telefon fotóját bárhová rádobják a csomagolásra, LG logó és G Pro felirat bukkan fel imitt-amott. A bontogatás során egyetlen meglepetést tartogat az LG, a töltőfej és a microUSB kábel mellett ugyanis egész pofás, hallójáratos fülest találunk három pár gumiharanggal, hangerőszabályozós, felvevőgombos zsinórral. Jókora LG embléma van mindkét fülnél, de sajnos a gyakorlatban nem szólt olyan jól a headset, mint ahogyan azt vártam volna, egy tizenezres Sony fejhallgató hallhatóan megalázta, kevés a mély, viszont élesek a magas hangok, nagy hangerőn kissé bántó az összkép.

LG Optimus G Pro
[+]

A telefon igen nagy. Mondjuk 5,5 inches kijelzővel ez várható is volt, nekem már a túl tepsi kategóriába tartozik, mondom ezt majdnem egy hét használat után. Általában kétkezes használatra kényszeríti a júzert, persze a képernyőt fel lehet oldani egy kézzel (hiszen az ehhez szükséges gomb jobb oldalra került), lapozgatni is tudunk a menüben, még a tárcsázó is elérhető, de a legtöbb funkcióhoz vagy komoly zsonglőrködés szükséges (mondjuk a hívás fogadása), vagy inkább két kéz. Pedig a kijelző elég jól kitölti a rendelkezésre álló helyet, de ettől nem lesz kisebb. Ezt az LG-nél is tudják, ezért a virtuális billentyűzeteket el lehet tolni jobbra és balra is szövegbevitelnél, illetve a tárcsázónál.

LG Optimus G Pro LG Optimus G Pro

Felül LG logó és előlapi kamera látszik, alul egyetlen, fizikai gomb kapott helyet, ez a home, jobbra balra érintésérzékeny a vissza és a menü billentyűje. A középső gomb körül öt színű világítás van, az emailek kéken, a nem fogadott hívások zölden villognak, merülésnél narancsszínű a fény, a névjegyeinkhez pedig mi magunk is rendelhetünk színt. Nem harsány ez a világítás, de észrevehető, ráadásul az erőssége is állítható menüből. No meg persze az is, hogy milyen alkalmazások villogtathatják egyáltalán meg a gombot. Bal felé tapogatózva fent a QuickMemo kapott dedikált billentyűt, ez azonnal csinál egy képernyőmentést és rögtön firkálhatunk is rá, alatta a hangerőt szabályozó gombpáros érhető el. Jobban örültem volna egy dedikált kameragombnak, és kívánságom meghallgatásra talált, ugyanis erre a kezelőszervre bármilyen funkció kiosztható.

LG Optimus G Pro
[+]

A telefon tetején 3,5 mm-es jack dugasz látható, mellette ott ücsörög az infravörös port, hogy távirányítóként is használhassuk a készüléket. A G Pro aljára került a microUSB csati, a hátlap pedig kicsit furcsa. Négyzetekből összeálló mintázat van ugyanis rajta, ami csak akkor látszik, ha bizonyos szögben esik rá a fény. Eleinte engem eléggé zavart, mert annyira halvány és aprólékos ez a minta, hogy mindig azt képzeltem, hogy koszos-poros a hátlap, ezért törölgettem róla a semmit, mert egyébként a csúszós plasztik nemigen gyűjti a szennyeződéseket. Felül a kamera kapott helyet, mellette led villanó és hangszórócska található.

LG Optimus G Pro
[+]

Ha letépjük a hátsó borítást (kicsit alá kell nyúlni, könnyen lejön), akkor egy orbitális méretű akkumulátorba futhatunk bele. A microSD-t ennek elmozdítása nélkül is cserélhetjük, a microSIM mozgatásához viszont ki kell kapnunk a telepet a helyéről. Az általános összeszerelési minőségbe nem lehet belekötni, ahogyan a Full HD felbontású, IPS technológiát használó kijelzőbe sem. Direkt napfényben is jól látható a panel, a betekintési szögekkel sincs gond, a kontraszt és a fényerős is a legjobbak közé helyezi a G Pro kijelzőjét.

LG Optimus G Pro
[+]

Hardver, UI

Az erőt egy Qualcomm Snapdragon 600-as proci biztosítja, egész pontosan egy APQ8064T SoC, amely mellett a grafikai gyorsítást egy Adreno 320-as GPU látja el. Mindehhez jár 2 GB RAM, tehát borítékolható, hogy a sebességgel nem sok gondja lesz az LG üdvöskéjének. A 28 nm-es csíkszélességgel készülő, négymagos, magonként 1,7 GHz-re skálázott processzor ugyanakkor meglehetősen takarékosan bánik az energiával, legalábbis akkor, ha csak arról van szó, hogy életben tartsa a telefont, nyilván igen szépen fogyaszt, ha kihasználjuk az erejét.

Szintetikus tesztek
Benchmark LG Optimus G Pro HTC One Sony Xperia Z Samsung Galaxy S4
AnTuTu 20083 pont 23743 pont 20859 pont 23270 pont
Geekbench 2 2254 pont 2678 pont 2084 pont 3036 pont
Linpack (single) 315,155 MF. / 0,27 s 305,961 MF. / 0,27 s 214,408 MF. / 0,39 s 319,975 MF. / 0,26 s
Linpack (multi) 756,353 MF. / 0,22 s 746,313 MF. / 0,23 s 611,111 MF. / 0,28 s 803,175 MF. / 0,21 s
Smartbench 2012 1.0 Prod. 6907 pont 6750 pont 4905 pont 7318 pont
Smartbench 2012 Games 2736 pont 2808 pont 2402 pont 2735 pont
Quadrant Standard 12139 pont 12252 pont 7817 pont 10153 pont

Az LG saját interfésze az Android 4.2.1-es verzióján csücsül, remélhetőleg hamarosan jön majd a frissítés is. Addig sincs ok különösebb panaszra, a koreai cég ugyanis nagyon átgondolt, sok ötlettel és okossággal tarkított felületet ad a felhasználók kezébe, amely röccenés nélkül teszi a dolgát, egész csinos és nagyon jó használni. Elég jól paraméterezhető, állítható a betű típusa, mérete, ráadásul egy csomó mozgásérzékelő gesztust is tud. Hogy a lefordított telefon elnémítja a bejövő hívás jelzését, az már-már alap, de ebben az LG-ben is van tekintetfigyelés, azaz nem kapcsolja le a kijelzőt addig, amíg úgy érzékeli, hogy azt mi nézzük. Ha videózunk, akkor viszont kérhető, hogy automatikusan szüneteltesse a lejátszást, ha azt érzékeli, hogy félrepislantunk. Működik, bár nem ad az állapotsávon olyan visszajelzést, mint a Galaxy S4.

LG Optimus G Pro LG Optimus G Pro

A feloldóképernyőn akkora óra van, hogy ha kiállnék vele a Moszkva térre, akkor másnap jönne a BKK és leszerelné az ikonikus találkozási pontként ismert órát, mert feleslegessé válik. Ebből egyébként több verzió is létezik, az analóg változat is akkora, hogy az 5,5 inchnek a kétharmadát beteríti, de kérhető naptársa, illetve időjárással egybeépített variáns is. A feloldási effektus is variálható, és teljesen tetszőleges ikonokat is kitehetünk ide (öt darabot), azoknál fogva feloldva a telefont rögtön az adott funkcióba csöppenünk.

LG Optimus G Pro LG Optimus G Pro

Az alapképernyőre kitehető widgetek nem okoznak nagy meglepetést, összesen hét oldalt pakolhatunk tele ikonokkal és alkalmazásokkal. Variálható, hogy a lapozás során milyen effektust lássunk, az értesítési függöny pedig rengeteg gyorsgombot tartalmazhat, amelyek között oldalirányban tudunk mozognak, illetve itt van a QSlide funkcióhoz tartozó alkalmazások listája is. A QSlide az LG megoldása a lebegő widgetekre, azaz az itt felsorolt programok ablakban futnak a felület felett. Ilyen lehet a számológép, a jegyzetfüzet, a videolejátszó, a naptár és a böngésző. Az egész felület témázható, az G Pro négy verziót kínál, ha az alap nem tetszene eléggé.

LG Optimus G Pro LG Optimus G Pro

A menüben sajnos nem lehet mappázni, de szabadon választott alkalmazások elrejthetők. Az ikonokat névsor, vagy letöltés dátuma szerint lehet rendezni, kérhetünk nagyobb rajzocskákat is, de akkor értelemszerűen kevesebb alkalmazás fér ki egy oldalra. A főképernyőn van mód mappák létrehozására, illetve az alsó sor ikonjai is szabadon változtathatók. Az biztos, hogy igen széleskörűen testreszabható felületet alkotott megint a koreai cég, az F5-nél felbukkant SMS-értesítő buborék is magvan. Ez arra jó, hogy bárhol is vagyunk éppen a telefon használata közben, a bejövő üzenetet a képernyő bal felső sarkában megpróbálja megjeleníteni a G Pro, rögtön arra is lehetőséget biztosítva, hogy ebben a lebegő buborékban válaszoljunk is, így nem kell kilépni mondjuk a böngészőből.

Szoftverek

Nem fukarkodott az LG az extra applikációkkal sem, rengeteg szoftvert kapunk gyárilag a géphez. Ami esetleg felesleges, azt úgy is el lehet rejteni a menüből. Ha névsor szerint indulunk, akkor az Alkalmazáskezelő az első, ez csak annyit tud, hogy a telepített programok törölhetjük. A Diktafon nem nyújt meglepőt, a Fájlkezelő is teszi a dolgát, a Feladatkezelő a háttérben futó alkalmazások leölésében segít. A Jegyzetfüzet már komolyabb app, nem csak szöveget, hanem rajzocskákat, képet, hangot, videót, térképet is beletehetünk, lehet több oldalt is létrehozni, majd az egészet egymillió módon megosztani. Mondjuk ilyenkor mindent képként tárol és úgy is küld tovább.

LG Optimus G Pro LG Optimus G Pro

Az LG Backup működését talán nem kell részletezni, a Polaris Office 4 teljes verziós. A Quick Translator egy olyan szótár, ami a kamera keresőjén keresztül ismeri fel a szavakat, de van klasszikus nézete is, amikor mi pötyögjük be a keresett kifejezést. Egy szótár ingyenes (mondjuk az olasz-angol), ha több kell, akkor 910 forintért szerezhetünk be újabbakat, sajnos magyarul nem tud még a rendszer. A QuickRemote a telefon tetején levő infravörös portot használja, hogy távirányítóként működjön a készülék, erről a funkcióról igen részletesen írtunk itt. A Safety Care is LG fejlesztés, erről is van leírásunk, a SmartShare pedig az LG DLNA megoldását takarja.

LG Optimus G Pro LG Optimus G Pro

Az LG Smartworld a gyártó saját alkalmazásboltja, de itthonról a fizetős cuccok nem elérhetők. A szoftverfrissítés is kapott külön menüpontot, ez manapság már elvárható. Ami érdekes, hogy az LG nem csak extra alkalmazásokkal támad, hanem belenyúlt az Android saját felületeibe is. A névjegyzékben könnyen összefűzhetőek különböző forrásból érkező adatok, csak elég idétlenül próbálja meg megtalálni a hasonló elemeket, de ha az ember nekilát, akkor előbb-utóbb összejön a dolog. A névlista bal felső sarkában viszont van egy pici ikon, a neve VuTalk, ez egy olyan funkció, ami csak LG Vu II és Optimus G Pro eszközökkel működik, gyakorlatilag egy netes kommunikációs csatorna keletkezik, amin a sima beszélgetésen kívül arra is van mód, hogy firkálgassunk a kijelzőre és ezt a másik fél lássa.

LG Optimus G Pro LG Optimus G Pro

Belenyúlt az LG az email kliensbe, az SMS írásakor egyből MMS lehet a kreálmányból, ha csatolgatunk képet, ráadásul különböző háttereket is kérhetünk a buborékos nézet mögé. Van arra is mód, hogy időzítve küldjünk el egy üzenetet (tehát ne egyből, hanem egy megadott időpontban, automatikusan), ez néha elég hasznos megoldás. A naptárat is megpiszkálták az LG-nél, egyszerre kétféle nézetben is követhetők az események, a köztük levő elválasztósávot pedig oda húzzuk, ahova csak akarjuk. Például szeretném a havi nézetet felülre, de túl sok helyet foglal, mert alul a napi bontást vizsgálgatom, akkor csak felhúzom a középső sávot és rögtön jobban látom, hogy mi a helyzet, miközben azért megmarad az a lehetőség is, hogy a következő napra bökjek fent. Az látszik, hogy az LG megpróbálta úgy megváltoztatni az Androidot, hogy sok-sok apró finomítással egy sokoldalúbb, felhasználóbarátabb felületet hozzon létre és szerintem ez igen jól sikerült.

Multimédia

A hátlapra 13 megapixeles kamerát épített az LG, az előlapon levő párja 2 megapixeles. A fő kamera mellett led is dolgozik, természetesen van autofókusz, a koreai cég pedig úgy gondolta, hogy van ebben az optikában annyi, hogy rengeteg különböző szoftveres lehetőséggel tágítsák ki a felhasználási területeket. Persze azért lehet vele simán fotózni is, sőt, a beállításokkal bajlódni nem akaró vásárlók számára van egy intelligens automatika, amely a témától függően variál a beállításokkal. Alant egy kép normál és intelligens módban, látszik, hogy a napsütés hatására melegebb színeket használ az automatika, hogy barátságosabb legyen a végeredmény.

LG Optimus G Pro LG Optimus G Pro

Persze aki nem bízza rá magát a szoftverre, az igen sok dolgot állítgathat. Babrálható a fehéregyensúly, az ISO, a fókuszmód, vannak előre beállított jelenetmódok, kérhetünk időzítőt, geotagginget és hangvezérlést is, ilyenkor bizonyos szavak elhangzását figyeli a szoftver és exponál. Van lehetőségünk folyamatos rögzítésre is, hogy az esetleges gyors mozdulatok megörökítésénél ne csak a gomb megnyomásának pillanatát tárolja a gép, hanem előtte-utána még pár másodpercet és az így készült öt fotó közül választhatjuk ki a szerintünk legjobbat, a többi törlésre kerül.

A fenti tesztfotók általában normál módban készültek. Nem mondom, hogy tökéletesek az eredmények, mert kicsit mintha túlexponálna egy fél fényértékkel a cucc, van bőven zaj is a sötétebb részeken, de a színek általában rendben vannak, kapcsolható HDR, ha kell, a vonalélességen viszont lehetne csiszolni, 100%-os nézetben látszik, hogy szőrösödnek az egyébként egyenes csíkok is kissé. Van tehát sok hiba a képekben, mégis összességében egyáltalán nem rossz a produkció, mert a felsorolt problémák egyike sem mellbevágó.

LG Optimus G Pro
[+]

A kamera tud még néhány extrát, a VR Panoráma módról írtunk sokat itt, de van sima, körbeforgós panoráma is, illetve kettős fotózás, amikor az első és a hátsó kamerával egyszerre készül fotó úgy, hogy az előlapi optika által látott képet keretbe teszi a szoftver és azt oda mozgathatjuk, ahova akarjuk. Videózni is lehet ezzel a módszerrel, egy kedélyes, utcai életképet rögzítettem.

Ha már videó: természetesen Full HD-ben rögzít a masina, folyamatos autofókusz mellett, bár ez néha kicsit gondolkodik, nem egyből lesz éles minden, ha közeliből távoliba váltunk. Erre is mutatok egy példát, itt. A kamerával is lehet mindenféle effekteket összehozni, az alant beillesztett videót az előlapi kamerával csináltam ugyan, de a használt torzítások a másikkal is működnek. A visszajátszás sem okoz gondot, plusz van egy Video Wiz nevű szoftver, amivel több felvétel (és kép is) összefűzhető, tehetünk alá zenét, választhatunk valami művészieskedő témát és a cucc összevág nekünk egy montázst, ez tekinthető meg a fenti videón.

LG Optimus G Pro LG Optimus G Pro

Zenében sem vall szégyent a G Pro. Kihangosítva ugyan nem forradalmi, de tisztességesen szól a telefonos mezőnyben, fülessel sokkal frankóbb a helyzet, ami a Dolby Mobile-nak köszönhető. Az előre készített hangzásképek mellett sajátot is létrehozhatunk, a gyári füles csak-csak, de egy jobb headset kifejezetten korrekt eredményt ad. Van albumborító, dalszöveget is meg tud jeleníteni a szoftver, a zenéket pedig mindenféle paraméterek alapján szűrhetjük. Kapunk elalváskapcsolót is, ugyanakkor viszont elég nagy hiba, hogy az FM-rádió kimaradt a funkciók közül.

Adatátvitel, akkumulátor

A G Pro mindent tud, amit adatátviteli szempontból manapság érdemes tudni. Ez mobilhálózatok szempontjából LTE támogatást jelent, de persze van HSPA is. A WLAN kimondottan jó érzékenységű, stabilan tartja a hálózatot a készülék. A GPS is nagyon hamar talál jelet, szépen tartja is azt, navigációhoz jó társ lehetne a telefon, csak nálam azért bukott el, mert nem fért bele az új Dension dokkolóba se. Természetesen van 4.0-s Bluetooth, DLNA, illetve NFC támogatás is, microUSB-n pedig mindenféle módokon kommunikál a géppel, PC-re kliens oldali szoftvert is telepíthetünk.

LG Optimus G Pro LG Optimus G Pro

A böngészéssel természetesen a világon semmi gond nincs, ekkora kijelzőn tényleg élmény. Gyors, szépen tördeli az oldalakat a szoftver, használhatjuk a gyári browsert (ez tud ablakban is futni), vagy választhatjuk a Chrome-ot is. Az igazán nagy fegyvertény azonban a hátlap alatt lakik, a 3140 mAh teljesítményű akkumulátor ugyanis nem csak papíron nagyon combos, hanem a gyakorlatban is megdöbbentő produkcióra képes. Ha azt mondom, hogy mindenféle trükközés, adatkommunikációs szolgáltatás kikapcsolása nélkül is vígan hozta a két napot, akkor érthető, hogy miért tekinthetjük a telefon egyik legnagyobb vívmányának az üzemidőt. Végig bekapcsolt WLAN, folyamatos email és közösségi izék szinkronizálása mellett volt képest ezt hozni, ha nem piszkáljuk, akkor három óránként merül 1%-ot.

LG Optimus G Pro
[+]

Értékelés: LG Optimus G Pro
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 10 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Az a helyzet, hogy bármekkora nagy tepsi is a G Pro, mégis tudtam szeretni, mert egyszerűen jó. Bőven elég combos a hardver, kiváló a kijelző, remek a kezelőfelület, rengeteg apró extrát nyújt az interfész, van egy csomó hasznos szoftver, tökéletesen működött a QRemote, hibátlan az adatkommunikációs repertoár, ráadásul itt van a bitang akkumulátor is. A kamera sem szégyellnivaló, ha nem is tökéletes, zenében sem gyenge a masina, egyedül az FM-rádiót hiányolhatjuk a funkciólistáról. A 140-150 ezer forintos ár viszont egyáltalán nem kevés, ezzel egyértelmű, hogy a G Pro a csúcskategóriában kel versenyre olyan ismert és elismert aspiránsokkal szemben, mint a Galaxy S4, a HTC One, a Sony Xperia Z és annak Ultra verziója (ami jelenleg nyers erőben mindenkit megaláz), de jön hamarosan a Honami (szintén a Sony műhelyéből), nem szabad elfelejteni a Lumia 1020-at sem. Szóval erős a mezőny, de a G Pro derekasan helytáll, árával nem lóg ki a többiek közül, a funkcionalitás kapcsán pedig vannak komoly erősségei (akkumulátor) is. Aki a felsorolt ellenfeleknél nagyobb kijelzőre vágyik és nem zavarja (sőt, kimondottan szereti), hogy egy ekkora lapáttal közlekedik, azok számára egyértelműen az Ajánlott kategóriába tartozik a telefon, de persze a többi gyártó termékeiben is megtalálhatjuk azokat az egyedi vonásokat, amelyek miatt mások inkább a fémes HTC-t, a vízálló Sony-t, vagy a technológiai csecsebecsékkel teletömött Samsungot választják, nem is beszélve a kamerás atyaúristennek ígérkező Lumia 1020-ról. Mindenki megtalálhatja már ebben az árszegmensben a számára szimpatikus eszközt, az újra régi fényében tündöklő LG pedig azok számára is hamarosan kínál alternatívát, akik még ennél is izmosabb hardvert szeretnének egy kisebb készülékházban látni, hiszen a G2 is még az idén piacra kerül. Mindent egybevetve és annak ellenére, hogy nekem az 5,5 inch már bőven túlmutat azon a határon, amit egy telefontól elviselek az Optimus G Pro számára megajánlott plecsnihez szerintem nem sok kétség fér.

LG Optimus G Pro

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

LG Optimus G Pro
LG Optimus G Pro Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 150,2 x 76,1 x 9,4 milliméter
Tömeg 172 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (401 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 600 (APQ8064T)
Processzor típusa négymagos, 1,7 GHz órajel, Krait 300
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 320
RAM mérete 2 GB RAM
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Szabadon felhasználható belső tárhely 16 / 32 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/1800/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / van / van
LTE 100 Mbps letöltés / 50 Mbps feltöltés
IrDA / Bluetooth van / 4.0 A2DP, EDR, LE
WiFi 802.11a/ac/b/g/n, WiFi hotspot, DLNA
USB microUSB 2.0 (MHL2)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő / GLONASS vevő van / van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.2.2
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthető
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Vu Talk, QRemote, Qiucktranslate, Smartshare, Polaris Office 4, Diktafon, Video Wiz, Safety Care, Jegyzetfüzet, Fájlkezelő
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autofókusz, LED villanó
Másodlagos kamera 2 megapixel
Videófelvétel Full HD@30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 3140 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 598 óra
Beszélgetési idő 31 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásérzékelő, közelségérzékelő, fényérzékelő, giroszkóp, tekintetkövetés
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • IFA 2013: Kezünkben az LG G2

    Erős hardver, szép kijelző, korrekt összhatás jellemzi az LG új zászlóshajóját, melyen a hátulra elhelyezett home gomb is debütál.

  • LG G2 – beárazva

    A kisebbik dél-koreai gyártó idei csúcsmodelljének listaárát is leleplezték az amerikai szolgáltatók.

  • LG G2 - tapogatnivaló hátsó

    Ez is egy csúcskategóriás tepsi, de van rajta egy csavar: a hátuljára kerültek a vezérlőgombok. Ez könnyen megszokható, ráadásul más területeken is erős a koreai óriás.

Előzmények

Hirdetés