LG L40 - KitKat kezdőáron

Hirdetés

Hardver, szoftverek

A Qualcomm a Snapdragon 200-as processzorait a belépőszintnek találta ki, mégis akad olyan gyártó, amelyik a középkategóriában, nagyobb képernyőfelbontás mellett is beveti, több-kevesebb sikerrel. Az L40 szerény felbontású kijelzője mellett az 1,2 gigahertzes, kétmagos CPU (MSM8210) és az Adreno 302-es GPU ugyanakkor jó szolgálatot tesz, és az 512 megabájt rendszermemória sem jár komoly lassulással. A szintetikus teljesítménytesztek a hardvernek megfelelő eredményeket hozzák, azaz nem túl izmosak, azonban ennél sokkal fontosabb, hogy az átmenetek és a görgetések a legtöbb helyen folyamatosak, honlapunk asztali nézetes böngészése sem nem jár dadogásokkal. A komplexebb tartalmak, valamint az applikációk betöltése, és váltása persze éreztetik a belépőszintű hardvert, ám a sebesség így is simán vállalható.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG L40 Huawei Ascend Y530 Sony Xperia E1 ZTE Blade V
Quadrant Standard 5331 pont 2016 pont 4989 pont 5361 pont
Linpack for Android (single) 72,899 MF. / 1,15 s n.a. 78,216 MF. / 1,07 s 51,685 MF. / 1,62 s
Linpack for Android (multi) 140.556 MF. / 1,2 s n.a. 123,385 MF. / 1,37 s 107,090 MF. / 1,58 s
Smartbench 2012 Prod. 2636 pont 556 pont 2987 pont 3875 pont
Smartbench 2012 Games 3677 pont 2597 pont 2730 pont 2507 pont
AnTuTu 4.x Benchmark 12966 pont 12176 pont 12648 pont 11391 pont
Geekbench 3 (single) 322 pont 324 pont 325 pont 297 pont
Geekbench 3 (multi) 597 pont 602 pont 605 pont 750 pont

Szabad tárhelyből alkalmazásainknak viszont csak másfél gigabájt jut, a 4 gigabájtos tároló nagy részét ugyanis az LG szoftvercsomagja foglalja le, és mivel az SD kártyára nem tudunk appokat telepíteni, gyorsan betelhet a szabad hely. Ez azonban a belépőszinten könnyebben megbocsátható hiba, saját fájljaink tárolására ráadásul ott van a microSD foglalat, ami maximálisan 32 gigabájtos kártyákat tud kezelni.

Az Android 4.4.2 jelenléte ritka különlegesség a belépőszinten, és a felület sebessége igazolni látszik azokat a tavalyi kijelentéseket, miszerint két mag és fél gigabájt memória képes lehet elfogadhatóan meghajtani a Google legújabb operációs rendszerét. A KitKat főverzión az LG megszokott grafikus felülete fut, némi butítással. Az értesítési panelről, amit az állapotsáv lehúzásával lehet előhívni, hiányoznak a QSlide, azaz ablakos applikációk, bár ilyen kijelzőméret és felbontás mellett nem sok hasznát vennénk 2-3 lebegő appnak. Megvan viszont az oldalirányban görgethető gyorskapcsoló sáv, innen 13 funkció érhető el, beleértve a Quick Memo ablakot, aminek a segítségével a képernyőre rajzolhatunk valamit érdekeset vagy hasznosat, a végeredményt pedig menthetjük, vagy az előtérben tarthatjuk. Az értesítési panelen emellett találunk egy beállítások ikont, valamint egy fényerőszabályozót, amit tologatni is fogunk, mivel nincs automatikus fényerőállítás.

LG L40 screen shot  LG L40 screen shot

A kezdőképernyő legfeljebb hét oldalból állhat, amiket tetszőlegesen teleszórhatunk widgetjeinkkel és ikonjainkkal, amik 4 x 4-es elrendezésben terülhetnek el. A tálcára maximum hat ikon fér. A kezdőoldalakat kétujjas mozdulattal vagy a menü gomb megérintésével rendezhetjük, az oldalak elfordulására is van lehetőség, ha szeretnénk fekvő nézetes elrendezést. Widgetből jár óra és világóra, Box, Drive, Email, Gmail, FM-rádió, Google kereső, időjárás, könyvjelző, kedvenc névjegyek, zenelejátszó és zseblámpa – ez utóbbi a képernyő fényerejét használja világításra. Az alkalmazásváltó a home gomb hosszú lenyomásával hívható elő, opcióval az összes futó app bezárására, a képernyő aljáról felhúzva ujjunkat pedig a Google asszisztens, illetve a Quick Memo ablak hívható elő.

LG L40 screen shot  LG L40 screen shot

A beállítások menü fehér hátterű, az eligazodásban kis ikonok segítenek. Innen kezelhetjük adatkapcsolatainkat, illetve oszthatjuk meg az internetet, WiFi-n, Bluetooth-on vagy USB-n keresztül. Testreszabhatjuk a rendszerhangokat, a betűméretet és a betűtípust, utóbbiakból kétféle van telepítve. Ha a rendszer betűmérete mégsem lenne elég nagy, a kisegítő lehetőségek között van mód a képernyőre és a szövegekre ránagyítani. Billentyűzetből jár az LG sajátja magyar szótárral, szójavaslatokkal és szókiegészítéssel, valamint a Google hangalapú beviteli módszere. A gépelés az apró kijelzőn nem ideális, azonban maga az érzékelő felület pontosan veszi be az inputot, ha mi is ügyesen operálunk a kis felületen. Képernyőzárból ötfélét kapunk, a szokásos elhúzós, mintás, számkódos és jelszavas mellett az LG nagy találmányát is: a kopogtatós feloldást. Az utóbbival négy mezőn egyéni érintésmintát vihetünk be, és ezt a mintát akár lezárt képernyő mellett is bekopoghatjuk, egyből a kezdőképernyőre jutva. A funkció egészen megbízhatóan működik, akárcsak a kétkoppos felébresztés és lezárás, utóbbit a kezdőoldalak üres felületén, illetve az állapotsávon eszközölhetjük, ott viszont a képernyő érzékenysége alacsonyabb. Gesztikulációból telefonlefordítósat kapunk, a mozdulattal értesítési- és csengőhangokat némíthatunk el, valamint a videolejátszást állíthatjuk meg.

LG L40 screen shot  LG L40 screen shot

Ha telefonunkat megmutatnánk másoknak, de nem szeretnénk, ha adatainkhoz vagy a beállításokhoz hozzáférjenek, a vendég üzemmód a tökéletes választás. Ebben az üzemmódban a telefon használata három kezdőképernyőre redukálódik, ahonnan csak azok az alkalmazások indíthatók el, amelyeket engedélyeztünk, az értesítési panel vagy a Google asszisztens ilyenkor nem hívható elő. A normál és vendég üzemmód között a zárképernyőn válthatunk kétféle minta rajzolásával, az egyik a hagyományos, a másik a vendégképernyőre visz. Az LG telefonkönyve SIM-ről, Google fiókból, illetve fájlokból is képes kontaktjainkat beolvasni, azokat lehet rendezni ABC, illetve vezeték- és utónév szerint, a telefonszámmal nem rendkelező ismerősök elrejthetők. Egyébként van mód kilenc szám gyorshívására a tárcsázóból, csak nevet kell választani a számbillentyű mellé, amit hosszan lenyomva indul is a hívás. Kontaktjainkból lehet kedvenceket és csoportokat is képezni, van mód a névjegyek összefűzésére, illetve a kontaktok szinkronizálására. A hangminőség híváskor közepes, a hangszóró szólhatna tisztábban is.

LG L40 screen shot  LG L40 screen shot

Applikációból jár óra/stopper/ébresztő, diktafon, alkalmazáskezelő, jegyzetelő, naptár napi, heti, havi és éves nézettel, jól használható email kliens, számológép, Box alkalmazás a felhőszolgáltatás eléréséhez, időjárás az AccuWeather adataival, valamint a Google szoftverpakkja (térkép, áruház, Drive, Gmail, Keep, fotók, Hangouts, YouTube, Chrome és Play szolgáltatások). Dokumentumolvasóból ThinkFree Viewer jár, az UI témáit, betűtípusait és hangjait a SmartWorld applikációval bővíthetjük. Ha távsegítségre lenne szükségünk a telefon használata és beállításai ügyében, a Remote Call Service segíthet. Médiafogyasztásban a zenelejátszó, FM-rádió és a videolejátszó segít. A telefonon a fájlkezelővel barangolhatunk, ami csoportosítja médiafájljainkat típus szerint, illetve elérést biztosít Dropbox fiókunkhoz, már ha van. Opcionálisan McAfee Family Protection védelem is telepíthető az LG alkalmazáskezelőjével.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • KitKat frissítés érkezik L9 II-re és G Pro Lite-ra

    Hamarosan mindenhol erléhetővé válik a legújabb Android operációs rendszer a dél-koreai gyártó két közepes árfekvésű készülékére.

  • LG L70 - nem pejoratív koppintás

    Gazdag szoftvercsomaggal, kopogtatós funkciókkal és KitKattel érkezett meg az LG új ötvenezrese, ám a szerény hardver és a néhány apró hiba rontja az összképet.

  • LG G2 mini - testvére a példaképe

    A dél-koreai gyártó sem szeretett volna kimaradni a buliból, ezért az aktuális zászlóshajójának készített egy egész jó ajánlatnak számító mini változatot is.

  • LG G Pro Lite Dual - lájtosan profi

    Egyre többen látnak fantáziát a hatalmas kijelzős mobilokban. Az LG lebutította G Pro készülékét, amihez persze szolidabb ár is társul, az eredmény pedig nem is vészes.

Hirdetés